Caddy Kullanıcıları için Kolay HTTPS Sunucu Ayarları – RancherOS Sığırları Terk Ediyor

Caddy web sunucusu paketi, bu yıl veri merkezi ortamına en düşük trend olan yeni girişlerden biridir ve düşük kurulum alanı nedeniyle kullanıcı oranlarının artması & Let’s Encrypt SSL / TLS sertifikalarıyla HTTPS’yi yapılandırma kolaylığı. Caddy, kurumsal ölçekte konteyner düzenlemeyi daha verimli hale getiren üç satırlı bir yapılandırma dosyasıyla otomatikleştirilebilir. Caddy, konteynerlerden bulut SaaS / PaaS uygulamalarını yüklemek için yığın yazılımı olarak optimize edilebilir. RancherOS bu hafta, konteyner düzenlemeleri için kendi özel Sığır uygulamalarını durduracaklarını ve bir Kubernetes’e özgü yaklaşımla değiştireceklerini açıkladı. Bu, Sığır kullanan bazı mevcut uygulamaların taşınmasını gerektirir & gelecekteki yükseltmeler için yeniden kodlanmıştır. Sığırlar küresel olarak veri merkezlerinde yaygın bir şekilde benimsenmedi ve bulut düzenleme motoru sektöründe Kubernetes pazar payı tarafından istila edildi. RancherOS, çekirdek dağıtım paketi ile Kubernetes entegrasyonu konusunda uzmanlaşarak Docker konteyner çözümü olarak popülerliği sürdürmeye çalışacak. Sistem yöneticileri & web / mobil uygulama geliştiricilerinin kapsayıcılarda az yer kaplayan Linux işletim sistemlerini kullanmak için Rancher ekosistemindeki gelişmeleri izlemeleri önerilir. Caddy’yi dağıtmak, birden çok etki alanı adının veya alt etki alanının bir web sunucusunda veya bağımlı mikro biçimli yüklemeleri destekleyen çoklu bulut donanım öğeleri arasında Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) için ücretsiz şifreleme desteğine ihtiyaç duyduğu harika bir çözümdür.


Caddy Kullanıcıları için Kolay HTTPS Sunucu Ayarları - RancherOS Sığırları Terk Ediyor

Caddy Server: HTTPS Şifrelemesindeki Her Site Ücretsiz Let’s Encrypt Sertifikalarıyla

Caddy Server, sistem yöneticilerinin VM’ler, VPS kullanarak bölümlerde web sunucusu donanımı oluşturmasını kolaylaştırır, & konteynerler. Caddy, üretimde yüklendikten sonra birkaç saniye içinde tamamen işlevsel olan her etki alanı için varsayılan olarak etkin olan ücretsiz SSL / TLS Sertifikalarını Şifrelemeye Sahip eksiksiz bir web sunucusu paketi çalıştırır. Bu, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) işlevlerinin, çeşitli aygıtları desteklemek için birleştirilmesi gereken mikro hizmetler için karmaşık uygulama kodu oluşturduğu kaplarda Caddy kullanımını kolaylaştırır & ekran görünümleri. seyyar & masaüstü uygulama kodu tek bir veritabanından çalıştırılabilir veya bir şirket, çoklu bulut donanımları arasında değişen kurumsal veya kurumsal gereksinimlere hizmet eden web yazılım hizmetlerinin çoğalmasına sahip olabilir.

Caddy Server, elastik küme desteğiyle ölçeklenen otomasyon yardımcı programları aracılığıyla etki alanı adı veya IP adresi olan güvenli bir web sunucusunun kurulumunu kolaylaştırır. Kapsayıcılarda, VM’lerde yalıtılmış uygulama bileşenleri çalıştırın, & Şifreli SDN, API ile kullanılabilir donanım genelinde VPS bölümleri, & Aralarında HTTPS bağlantıları. DevOps ekipleri, Caddy’yi her iki Apache ile birlikte ters proxy sunucusu olarak çalıştırmak için bu kombinasyonu kullanıyor & NGINX, çok çekirdekli CPU proses talep yönetimi, veri paketi talep takibi için aynı donanım üzerinde, & veri merkezi donanım kaynaklarında dosya önbelleğe alma. Bir ağda gerektiğinde gerekli HTTPS bağlantılarını sağlayın ve özel adreslerden dinamik adresleme işlevselliğini oluşturun.

Nesnel olarak Caddy, Go’da yerel olarak yazılmış ve LAMP yığının temelini oluşturan Apache HTTP Sunucusu paketiyle karşılaştırabilen bir HTTPS / 2 web sunucusu çerçevesidir. Caddy herhangi bir işletim sisteminde çalışır: Windows, Linux, Mac, BSD, vb. İptal edilen sertifikalar için yerine çalışma mekanizmaları bulunan Caddy’de TLS Sertifikası desteği zorunludur. HTTP / 2 & IPv6 desteği, NGINX ile rekabet eden ters proxy önbellekleme özellikleriyle yereldir. Veri merkezleri, web trafiği için en son yük dengeleme standartlarından yararlanabilir & ağdaki veri paketi istekleri. Drupal, WordPress, Joomla, Magento, vb. Gibi popüler CMS komut dosyaları için .htaccess dosyası yeniden yazma planlayın. Caddy’nin .htaccess için otomatik bir dönüştürme komut dosyası vardır.

Ters proxy önbellekleme, aynı donanımda birden çok mikro hizmet dağıtımını destekler. Sistem yöneticileri için zorluk, Caddy’nin en iyi unsurlarını Apache ile birleştirmektir & VM’ler, VPS’de aynı donanımda çalışan NGINX, & konteynerler. Caddy ile kullanım avantajı, varsayılan olarak TLS sertifikaları etkinken zorunlu şifrelemeye sahip olması gereken ağdaki web sunucuları içindir. İkincil fayda, daha düşük kurulum alanına sahip yeniden kodlanmış bir web sunucusu çerçevesidir. & dosyalar / istekler için daha hızlı çalışma zamanı işleme. Geliştiriciler, kapsayıcılarda daha düşük toplam yüklü dosya boyutu ile Apache yerine Caddy sunucu hızını tercih ediyor.

Caddy Server: HTTPS Şifrelemesindeki Her Site Ücretsiz Let's Encrypt Sertifikalarıyla

RancherOS: Sığır Uygulaması ‘Kubernetes-First!’ İçin Terk Edilecek Yaklaşmak

RancherOS, Cattle uygulamasını, Docker Swarm veya CoreOS Tektonik çerçevesine benzer bir özellik kümesi içeren varsayılan konteyner düzenleme motoru olarak yükler. Bu yaklaşım şimdi şirket tarafından ‘Kubernetes-First!’ RancherOS dağıtımıyla tescilli bir Kubernetes düzenleme paketi için eksiksiz bir yapı içerecek bir strateji. Entegre bir Docker-Rancher-Kubernetes boru hattı yürütme yeteneği, genel bulut düzenlemesinin AWS, Google Cloud’daki ölçekte çalışma şekli için çok önemlidir, & Azure. RancherOS konteynırlardaki pazar liderliğinin erken konumunu korumak için mücadele ediyor ve şimdi tüm büyük bulut barındırma markalarının, Linux platform geliştiricilerinin çok çeşitli yerleşik Kubernetes motor çözümleriyle rekabet etmek zorunda, & entegrasyon şirketleri.

RancherOS Labs’ın önde gelen programcısı Prachi Damle’a göre:

Cattle, Rancher kullanıcıları tarafından Docker kapsayıcılarına dayalı uygulamalar oluşturmak ve yönetmek için yaygın olarak kullanılır. Kapsamlı benimsenmesinin temel nedenlerinden biri, standart Docker Compose sözdizimi ile uyumluluğudur. Rancher 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle, Cattle’dan temel düzenleme platformu olarak Kubernetes’e geçtik. Kubernetes, Docker Compose sözdiziminden farklı hizmetleri ve bölmeleri dağıtmak için kendi terminolojilerini ve yaml özelliklerini sunar. Benim ve kullanıcılarımız gibi sığır geliştiricileri için uygulamaları Kubernetes tabanlı 2.0 platformuna geçirmenin yollarını bulmanın gerçekten büyük bir öğrenme eğrisi olduğunu söylemeliyim..

Konteynır trafiğinin yaklaşık% 80’i şu anda Kubernetes’e taşınırken, RancherOS, yazılımı zaten üretimde kullanan önemli müşterilerle çözümleri etrafında yeni işler kurmaya hazırlanıyor. Diğer yandan RancherOS, Google, AWS, Red Hat, Azure, SUSE, IBM, Oracle’ın Kubernetes çözümleriyle doğrudan rekabet etmelidir., & diğer BT bölümleri. OS + Kubernetes çözümü platformda tamamen olgunlaştığından ve büyük bir yazılım portföyüne anahtar bir ek olarak, yani RHEL + CoreOS olarak Rancher bu sektörde önemli bir satın alma hedefi..

RancherOS: Sığır Uygulaması 'Kubernetes-First!' İçin Terk Edilecek Yaklaşmak

Ücretsiz Let’s Encrypt SSL / TLS Sertifikaları: Kapsayıcılar, VM’ler, & VPS

Şifreleyelim, web şifrelemesi oluşturmak için herhangi bir alan adına ücretsiz TLS sertifikaları sunar ve paylaşılan barındırma web siteleri için kullanımı kolay bir çözümdür. HTTPS şifrelemesi için yeni tarayıcı kurallarının, özel IP adresleri ve SSL / TLS sertifikaları için yeni gereksinimlerle paylaşılan Linux sunucularında çok alanlı barındırma fiyat avantajını kırmakla tehdit ettiği durumlarda, birçok web barındırıcısı artık her etki alanı için ücretsiz Let’s Encrypt sertifikaları sunmaktadır. otomatik olarak yüklenir. Let’s Encrypt sertifikalarını özel, genel veya çoklu bulut yapılarında kullanmak isteyen sistem yöneticileri, Caddy sunucusunu konteyner, VM ile kullanabilir, & HTTPS üzerinden her yerde bulunan web aktarımı şifrelemesini ayarlamak için etkili bir yöntem olarak VPS bölümleri. Let’s Encrypt sertifikalarının dağıtımını otomatikleştirme yeteneği, Caddy ile kullanımlarını web siteleri için daha etkili hale getirir & aktif üretim veya platform yükseltmeleri için çok alanlı portföyler.

Ücretsiz Let's Encrypt SSL / TLS Sertifikaları: Kapsayıcılar, VM'ler ve VPS

  1. Şifreleyelim:

İzin Vermek’s Encrypt, herkes için çalışan ücretsiz, otomatik ve açık bir sertifika yetkilisidir (CA)’faydası. İnternet Güvenlik Araştırma Grubu (ISRG) tarafından sunulan bir hizmettir. Alan adının sahibi olan herkes Let’i kullanabilir’Sıfır maliyetle güvenilir bir sertifika almak için şifrele … Temel İnternet protokolleri gibi, Let’s Şifreleme, herhangi bir kuruluşun kontrolü dışında topluma fayda sağlamak için ortak bir çabadır.."

Sertifikaları Şifreleyelim Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Ücretsiz Let's Encrypt SSL / TLS Sertifikaları: Kapsayıcılar, VM'ler ve VPS

  1. Kubernetes:

"Rancher, merkezi olarak birden fazla Kubernetes kümesini yönetir. Rancher, GKE, EKS ve AKS gibi bulut Kubernetes hizmetlerini sağlayabilir ve yönetebilir veya mevcut kümeleri içe aktarabilir. Rancher, RKE veya bulut Kubernetes hizmetlerinde merkezi kimlik doğrulamayı (GitHub, AD / LDAP, SAML vb.) Uygular. Rancher, sezgisel bir kullanıcı arayüzü sunar ve kullanıcıların tüm Kubernetes kavramlarını önden öğrenmeden kapları çalıştırmalarını sağlar … Rancher ile satıcının kilitlenmesini önlersiniz, ancak istediğiniz zaman istediğiniz araçları ve altyapı eklentilerini kullanma esnekliğini korur onlara ihtiyacım var.

Rancher ile Kubernetes Kullanımı Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Ücretsiz Let's Encrypt SSL / TLS Sertifikaları: Kapsayıcılar, VM'ler ve VPS

  1. Rancheros:

Kapsayıcılar için kapsayıcılar için oluşturulmuş basitleştirilmiş bir Linux dağıtımı. RancherOS’taki her şey Docker tarafından yönetilen bir kaptır. Yalnızca Docker’ı çalıştırmak için gereken minimum yazılım miktarını içerir. Diğer her şey Docker aracılığıyla dinamik olarak çekilebilir. RancherOS, geliştirme, test ve üretimde konteynerlerin ölçekli çalıştırılmasını kolaylaştırır.

RancherOS Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Özet: Hızlı için Caddy kullanın & Güvenli HTTPS Dağıtımları.

Sistem yöneticilerine Caddy sunucusunu değerlendirmeleri ve veri merkezlerinin veya iş ağı gereksinimlerinin nerelere uygun olduğunu görmeleri önerilir. Çoklu alan kurulumlarını yükseltmek veya uygulama desteğindeki SDN gereksinimleri için her alan için TLS sertifikalarını şifreleyelim. Caddy hız sunuyor & Apache’nin konteynerlerde kullanımına göre donanım verimliliği avantajları.

Özet: Hızlı ve Güvenli HTTPS Dağıtımları için Caddy'yi kullanın.

  1. Sığırlar:

İşletmeler için ana avantaj & veri merkezleri Kubernetes, Docker kullanmaktır, & RancherOS birlikte konteyner orkestrasyonunda. Şirketin yaptığı şey budur ve temelde mükemmeldir. Diğer birçok şirket, RancherOS’un Oracle, Google, VMware, Microsoft, Red Hat, Ubuntu gibi yüklü kullanıcı tabanını hedefleyen konteyner kullanımı için Linux’un mikro işletim sistemi dağıtımlarını sunuyor, & SUSE."

Cattle, Swarm Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin, & çiftlik sahibi.

RancherOS için, Kubernetes’e odaklanmak şirket için önemli bir pivot noktası olarak görülebilir, ancak iş planı ve yazılım dağıtım müşterileri için mükemmel bir anlam ifade eder. İşletmelerin, büyük kamu bulut rakipleri tarafından sunulan diğer benzer ürünler yerine RancherOS çözümünü seçmelerinin önemli nedenleri olmadıkça, şirketin bu sektörde yükleme hacmi dışında pazar payı kazanmaya devam etmesinin net bir yolu yoktur..

Sonuç: RancherOS, Kubernetes Engine alanındaki genel bulut BT bölümleriyle rekabet etmekte zorlanacak & Linux web sunucusu kurulumlarında pazar payını kaybediyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me