Hizmet Olarak Kapsayıcı (CaaS), SSD Depolama, & Açık Süpürgelik Yönetim Denetleyicileri

Ubuntu OpenStack geçen hafta Linux yazılım dağıtımını ağ yönetimi için OpenStack kullanılarak oluşturulan bulut veri merkezi yönetimi için pazar payında 1 numara olarak konumlandıran istatistikleri yayınladı. Ubuntu, 2017 yılında RedOS OpenShift ve MicroS ile SUSE Cloud 7’nin rakip kurumsal Linux platformu dağıtımları üzerinden bu sektördeki toplam iş yatırımının% 55’ini talep etti. Hindistan’da, yazılım geliştirme dış kaynak firması Tata Communications, programlama ekipleri tarafından aşağıdakiler için bir çözüm olarak geliştirilen bir bulut Hizmet Olarak Konteyner (CaaS) platformu için yeni destek açıkladı:


 • Veritabanı modernizasyonunda hızla benimsemeleri için telekom, bankacılık / finans, üretim veya e-ticaret gibi kurumsal şirketler;
 • En yüksek düzeyde kullanıcı trafiğinde yüksek performanslı bulut barındırma desteği ile özel kodlanmış web / mobil uygulamaların üretimi;
 • Web yayıncılığı, mobil uygulama için genel / özel / karma bulut ağ donanımını yönetme, & SaaS ürün gereksinimleri.

Tata Communications, Infosys ve Wipro tarafından dış kaynak ekipleri tarafından operasyonlarda birçok kurumsal şirketin aynı anda operasyonlarda desteklenmesinde kullanılabilecek tescilli özel bulut yazılım çözümleri oluşturmada başlattığı bir trend devam ediyor. Entegratör şirketleri, açık kaynaklı yazılım araçlarını kullanarak kurumsal istemciler için karmaşık çözümleri yönetmek üzere Red Hat OpenShift, Ubuntu OpenStack, SUSE Cloud 7, CoreOS veya RancherOS’u Docker sanallaştırması ile kurabilir. Bu haftaki diğer önemli duyurular arasında yeni VMware, IBM, & Bulut platformu çözümlerinde AWS işbirliği; Microsoft, donanım üreticileri için yeni SSD / BMC standartları oluşturuyor & veri merkezleri (Project Denali / Project Cerberus); ve uzman programlama personeli, araştırma verisi arşivleri de dahil olmak üzere Google’ın veri bilimi şirketi Kaggle’ı satın alması nedeniyle içeriden düşmeye devam etmeleri, & milyonlarca AI / ML / DL platformu müşterisi. Apache Hadoop benimseme hala bir çözüm olarak hızla büyüyor "Büyük veri" IoT, e-ticaret, kendi kendine giden arabalar, bulut ağı analizi dahil gereksinimler, & arama teknolojisi.

Hizmet Olarak Konteyner (CaaS), SSD Depolama ve Açık Süpürgelik Yönetim Denetleyicileri

Ubuntu OpenStack: Pazar Payının% 55’i ile Red Hat OpenShift & SUSE Cloud 7 Dağıtımları

OpenStack Rackspace tarafından geliştirildi & NASA, büyük ölçekli bulut bilişim gereksinimleri için gelişmiş bir veri merkezi işletim sistemi olarak 2010 yılı civarında. Platform modüler ve genişletilebilir, böylece şirketler veya diğer kuruluşlar kendi veri merkezi veya bulut barındırma gereksinimlerine göre özelleştirebilir, yani bilgileri dahili işlemler için web sunucuları için kullanabilir veya dahili işlemler için veritabanı sunucularını barındırabilir. Üçüncü taraf yazılımlar geliştirme şirketleri OpenStack’ı yeni yollarla genişleten araçlar oluşturabilir: ağ izleme, yük dengeleme, uzaktan depolama, API’lar, web sunucusu yönetimi, veri analizi, güvenlik duvarları, şifreleme, & güvenlik. Ubuntu şimdi "OpenStack için en yaygın kullanılan Linux dağıtımı." AT&T, Bloomberg, Paypal, eBay, Gökyüzü, & Walmart şu anda veri merkezlerini ve web / mobil uygulamalar için bulut barındırma hizmetini en üst düzey web trafiğinde Ubuntu / OpenStack kullanarak yönetiyor. Sektördeki sonraki 5 rakibin birleşimi: Red Hat, SUSE, HP, Oracle, & IBM, özellikle Fortune 500 şirketleri için özel bulut mimarisi olmak üzere kurumsal düzeyde web barındırma hizmetleri için veri merkezi üretiminde OpenStack çalıştıran bulut sunucu donanımının çoğunluğu ile karşılaştırıldığında, Ubuntu’nun toplam kurulu kullanıcı tabanına eşit değildir. Şu anda, OpenStack’ın ana açık kaynaklı Linux dağıtımları:

 • Ubuntu OpenStack
 • Red Hat OpenShift & Red Hat OpenStack
 • SUSE Bulut 7 (MicroOS)
 • HP Helion OpenStack
 • Oracle OpenStack
 • OpenStack ile IBM Bulut Yöneticisi

BT’de yazılım ve donanım geliştirme şirketleri için kurumsal veri merkezinin benimsenmesinin avantajı, en büyük iş operasyonlarına sahip şirketlerin aynı zamanda bulut hizmetlerinin satın alınması için en yüksek bütçe harcamasına sahip olmalarına dayanmaktadır. Büyük devlet ve eğitim kurumları dışında, Fortune 500 kurumsal BT bütçeleri BT donanımı, yazılım geliştirme şirketleri için en kazançlı sözleşmeleri temsil eder, & bulut servis sağlayıcıları. Entegratör firmaları OpenStack ekosisteminde genişlemiş, iş veri merkezi dağıtımları için daha karmaşık seçenekler ekleyen abonelik ücretleri veya lisanslı kullanım oranları altında yazılım kodu yayınlamıştır, örneğin: web barındırma şirketi OpenStack’ın Linux işletim sistemi ve konteyner düzenleme motoru yüklemelerini hedeflemiştir. Entegratör şirketleri, dış kaynak çözümleri sağlayıcıları olarak Fortune 500 işletmelerine danışmanlık, taahhüt, yazılım geliştirme veya DevOps dış kaynak hizmetleri sunmaktadır. Tata Communications kısa süre önce, kurumsal iş organizasyonlarındaki BT hizmetlerini desteklemek için kullanılacak IZO ™ Private Cloud tabanlı bir Hizmet Olarak Konteyner (CaaS) platformunu duyurdu. Bu özel bulut hizmetleri, farklı sinerji düzeylerine sahip BT kuruluşları için genel bulut seçenekleriyle rekabet eder & binlerce ürün veya milyonlarca barındırılan alan içerebilecek CI / CD yazılım üretimi için dağıtılmış ekip yönetim araçlarına ihtiyaç duyan karmaşık kuruluşlar için yatırım maliyeti.

Ubuntu OpenStack: Pazar Payının% 55'i Red Hat OpenShift ve SUSE Cloud 7 Distros'a Karşı

CI / CD’yi Docker ile entegre etme:

Sürekli Entegrasyon (CI) ve Sürekli Teslimat (CD) metodolojileri modern bir yazılım geliştirme uygulamasının temel özellikleridir. Docker Enterprise Edition (Docker EE), bu DevOps zihniyeti için bir katalizör olabilir ve inovasyonun sunulma kalitesini ve hızını artırmak için tercih ettiğiniz araçlarla ve mevcut uygulamalarla entegre olabilir.

Docker Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin & Gitlab CI / CD.

Tata Communications: BT Dış Kaynak Şirketlerinde Hizmet Olarak Konteynerler (CaaS)

Tata İletişim Hizmet Olarak Kapsayıcı (CaaS) platformu, sistem yöneticilerinin DevOps komut satırı araçlarını kullanarak proje yönetimi çevikliğini dengelemelerini sağlar. Tata CaaS platformu gerekli tüm yazılım aboneliklerini içerir & kapsayıcı sanallaştırmada çalıştırmak için mikro hizmet komut dosyalarının el ile bağımlılıkları. Tata CaaS platformu, elastik kümelerde donanımın web sunucusu disk görüntüsü anlık görüntüsü sağlanması için bir Güvenli Görüntü Kayıt Defteri içerir. Yazılım paketi, CI / CD versiyonlama ve korumalı alan testi uygulamak için birçok desteklenen ürüne sahip çok takımlı Çevik geliştiriciler için paralel çalışan dikey kümelerde Rol Tabanlı Erişim içerir. Kapsayıcı güvenliği, özel bulut denetimi için her ortamdaki kullanıcı erişim izinleriyle ayrı ayrı yönetilir. Tata Communications Hizmet Olarak Kapsayıcı (CaaS) Platformu hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Tata Communications: BT Dış Kaynak Şirketlerinde Hizmet Olarak Konteynerler (CaaS)

Foundation Cloud Oluşturma & BootStack:

Canonical, tesisinizde günde 15 $ ‘dan başlayan bir üretim OpenStack bulutunu tasarlayacak, inşa edecek ve işletecektir. Biz’Talep üzerine ekibinize eğitim ve transfer kontrolü yapacağız. Bu, üretime hızlı bir şekilde ulaşmanın önerilen yoludur, iş yüklerinizi verimli bir şekilde artırmanıza ve altyapı yerine bulut tüketimine odaklanmanıza olanak tanır …’s çok düğümlü bir OpenStack dağıtımı için. LXD kaplarla, hepsi dizüstü bilgisayarınıza, VMware’e veya genel bir buluta sığar. İlk kez OpenStack bileşenlerini çalışırken incelemek isteyen kullanıcılar veya geliştiriciler için idealdir. MAAS (‘Hizmet Olarak Metal’) birçok sunucuya dağıtıp birçok rafa ölçeklendirmek için.

Ubuntu OpenStack Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Konteyner barındırma ile işletmeler, AWS, GCP veya Microsoft Azure gibi büyük bir bulut ana bilgisayarında bir Kubernetes planını seçebilirler; bu da AWS EC2’ye bağımsız olarak veya özel bir bulut veri merkezinde bir OpenStack ağı kurar. OpenStack (SUSE, Red Hat) tabanlı büyük Linux dağıtımlarının ana avantajı, & Ubuntu), platform güvenliğinin uzmanlar tarafından önceden test edilmesidir ve paketler, müşteri desteği, eğitim kılavuzları, yönetim panelleri ve ağ izleme yardımcı programları ile birlikte ölçek olarak bir çözüm olarak dağıtım kolaylığı sunar. OpenStack bulut yüklemeleri, bir sunucunun sanallaştırılmış kap bölümlerini kullanarak küme ağlarını denetleyen bir ana bilgisayar olarak atanmasına izin verir. Bunun ana alternatifi OpenStack ile özel bulut & Kubernetes veri merkezi işlemleri için uygulandı. Bu yöntemler, VPS platformlarını ve paylaşılan CentOS planlarını aynı veri merkezi donanımında veya uluslararası birden fazla veri merkezi konumunda birlikte çalıştırmak için web barındırmada oldukça popülerdir. OpenStack, Kubernetes’e ana alternatifler, & Açık kaynak çözümleri olarak liman işçisi Mesosphere DC / OS, CoreOS Tectonic, & CloudStack. Bu platformların temel avantajı, konteyner sanallaştırması yoluyla üretimde daha iyi veri merkezi donanım kaynağı tahsisine izin vermenin yanı sıra, web / mobil uygulamaların ana işlemleri yürütmek için bağımlı olduğu özel kod ve programlama dili uzantısı gereksinimleriyle ölçekli web sunucusu dağıtımlarını desteklemesidir. SaaS özellikleri halka açık. Apache Hadoop, veri akışlarına dayalı yeni nesil uygulamalar için araçlar sağlar, örneğin Amazon.com kullanıcı analizlerini veya kendi kendine giden araç ağlarını güçlendirmek için.

Tata İletişim Konteyneri Hizmet Olarak (CaaS) Platformu:

IZO ™ Özel Bulut:

Tek bir düzenleme platformu kullanarak dağıtılmış BT ortamlarınızı entegre edin, yönetin ve kontrol edin. Açık ve esnek platformumuz size hipervizörler, işletim sistemleri ve depolama seçenekleri sunar. Özel veya sanal tümleşik güvenlik mimarilerimiz, Rulo Tabanlı Erişim Kontrolü (RBAC) ve Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) entegrasyonu kullanılarak yapılandırılabilir.

Tata Communications Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

OpenStack hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mirantis e-kitabını düşünün: "OpenStack: Bulut Yolu" (2017). Aksi takdirde, VMware, bulut hizmetleri platformlarında IBM ile ortak çalışma ve büyük ölçekli iş çözümleri için AWS’ye uzaktan barındırılan vSphere kurulumları hakkında bu hafta bazı önemli duyurular yaptı. Ayrıca trend "Büyük veri" platform haberleri, programcıların SQL veritabanlarıyla Machine Learning uygulamaları geliştirmelerine olanak tanıyan Apache HiveMall’dur. JFrog, programcıların barındırma ortamlarında karmaşık web / mobil uygulama desteği için web sunucuları sağlamak üzere Jenkins, Conan ve JFrog Artifactory ile C ve C ++ ‘ı nasıl kullandığı hakkında bir demo yayınladı. Tugay Kubernetes için yeni bir olay betik uygulaması yayınladı.

Tata İletişim Konteyneri Hizmet Olarak (CaaS) Platformu:

Apache Hadoop:

Apache ™ Hadoop® projesi, güvenilir, ölçeklenebilir ve dağıtılmış bilgi işlem için açık kaynaklı yazılımlar geliştirir. Apache Hadoop yazılım kütüphanesi, büyük veri kümelerinin basit programlama modelleri kullanarak bilgisayar kümeleri arasında dağıtılmış işlenmesine izin veren bir çerçevedir. Her biri yerel hesaplama ve depolama sunan tek sunuculardan binlerce makineye ölçeklendirilmek üzere tasarlanmıştır. Yüksek kullanılabilirlik sağlamak için donanıma güvenmek yerine, kitaplığın kendisi uygulama katmanındaki hataları algılamak ve işlemek için tasarlanmıştır, bu nedenle her biri hatalara eğilimli olabilecek bir bilgisayar kümesinin üstünde yüksek düzeyde kullanılabilir bir hizmet sunar..

Apache Hadoop Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Microsoft, geliştiricilerin Web / mobil uygulamalar oluştururken Özel Vizyon, Yüz API’sı ve Bing Entity Search hizmetlerini kullanmaları için API desteğini duyurdu. ZDnet’e göre:

"Bu API ve hizmetlerin tümü, Microsoft’un üzerinde çalıştığı 25’den fazla Bilişsel Hizmetlerin bir parçasıdır. Geçen Mayıs ayında Microsoft yetkilileri, 568.000 geliştiricinin kendi uygulamalarına ve hizmetlerine AI akıllıları eklemek için Bilişsel Hizmetlerini kullandığını söyledi. Bu hafta yetkililer, bir milyondan fazla geliştiricinin Microsoft’un Bilişsel Hizmetlerine kaydolduğunu ve kullandığını söyledi."

CMSwire, işletmelerin% 80’inin yapay zekaya yatırım yaptığını ve bu BT alanının önümüzdeki 10-20 yıl içinde üstel büyüme göreceğini yazıyor. Öncelikle, render-AI sunucu bankaları, bulut web barındırıcıları tarafından kıta ölçeğinde yönetilecek otonom araç ve kendi kendine sürüş araba ağlarında AI / ML / DL işleme için büyük bir ihtiyaç var, & BT Bölümleri. İkincisi, aynı donanım Bitcoin, Blockchain ve sanal para madenciliğinde ve oyunlarda kullanılabilir & VR / AR uygulamaları, yani GPU’lar & makine öğrenme TPU. Google, AWS ve IBM, geliştiricilere web barındırma modelindeki TensorFlow sunucularına erişim sunar; bu, API’ler ve özel yazılım geliştirme yoluyla uygulamalara ve iş hizmetlerine entegre edilebilir. Mobil ve tablet cihaz alımı, programcıların bu araçlarla yapabileceklerini yaratıcı veya yıkıcı yollarla değiştirir. Kuantum üstünlüğü, 3 boyutlu metal baskı, & Higgs bozonu araştırması, bugün süper kümelerde AI / ML / DL sunucularını kullanan en gelişmiş uygulamaların bazı örnekleridir.

Apache Hadoop:

"Büyük veri" & AI / Ml / DL:

Kaggle alımına geri dönüyor; Google strateji taburesinin üçüncü ayağı, Google’ın makine öğrenimi ekosistemine alışkın ve içinde rahat olan bir veri bilimcileri ve makine öğrenimi uzmanları (gelecek ve bugün) topluluğuna dayanmaktadır. Google’ın, Tensorflow projesine (en son derin öğrenme kütüphanesi Keras’ı dahil ediyor) veya Udacity ile makine öğrenimi ve derin öğrenme üzerine ortak kurslar şeklinde ücretsiz eğitim vermek ya da şimdi yarım milyon makine öğrenimi meraklısının edinimi olarak olağanüstü bir destek olup olmadığı Kaggle aracılığıyla bu hareketler uygulayıcıların araç kutusunun Google standartlarına ve teknolojisine dayalı olmasını sağlar. Satın alındıktan sonra ilk iş emri Kaggle’ın Çekirdeklerini taşımaktır "çevre, girdi, kod ve çıktı kombinasyonu" Google Cloud’a.

Google’ın Kaggle Edinimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Veri bilimi ve makine öğrenimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes şunları okuyabilir:

 • TensorFlow API’leri ile Makine Öğrenmesi Çarpışma Kursu (2018)
 • ‘Veri Bilimine Giriş’ (2017)
 • İnternetteki En İyi Veri Bilimi Kursları, Sıralaması (2017)

Tecrübeli programcıların teknik olarak zaten aşina oldukları bir dili kullanarak TensorFlow’u hızlı bir şekilde kullanmaya başlamasına neden olabilecek çok sayıda mükemmel kaynak çevrimiçi olarak mevcuttur. Kaggle veri bilimi araştırmalarına akademik olarak saygı duyulur & uzmanlar için entegre işe alma ve işe alım araçları ile dünya çapında profesyonel.

Microsoft, & Compute Project: SSD Depolama Ürün Yazılımı için Yeni Standartlar

Microsoft ve Açık Hesaplama Projesi: SSD Depolama Ürün Yazılımı için Yeni Standartlar

Denali Projesi:

Denali Projesi, standart bir arabirimde SSD ile konağın rollerini tanımlayan Açık Kanal’ın bir standardizasyonu ve evrimidir. Ana bilgisayar rasgele yazma işlemleri alır, sıralı yazma akışlarını iletir, adres haritasını tutar ve çöp toplama işlemini gerçekleştirirken medya yönetimi, hata düzeltme, bozuk blokların eşleştirilmesi ve flash nesline özgü diğer işlevler aygıtta kalır. Denali, ana bilgisayar tarafında FPGA’ların (sahada programlanabilir kapı dizileri) veya mikrodenetleyicilerin desteklenmesine izin verir.

Açık Hesaplama Projesi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Açık Hesaplama Projesi (OCP): Denali Projesi, Cerberus Projesi, & Olympus Projesi

OpenBMC Projesi & Linux Vakfı, açık kaynaklı süpürgelik yönetim denetleyicisi (BMC) bellenimi için endüstri standartları oluşturmak için çalışmaya devam etti. Microsoft, SSD ürün yazılımı arabirimlerini standartlaştırdığı için Project Denali’yi ve bir kriptografik mikrodenetleyici olan Project Cerberus’un daha fazla işbirlikçi geliştirme için Açık Hesaplama Projesi’ne (OCP) bağışını duyurdu. ZDnet’e göre:

"Microsoft yetkilileri geçen yıl Cerberus’u şirketin OCP’ye katkıda bulunduğu veri merkezi sunucu tasarımı olan Project Olympus’un bir sonraki aşaması olarak tanımladı … Microsoft, 2014 yılında Açık Hesaplama Projesine (OCP) katıldı ve şirketin kurucu üyesi ve kuruluşun Anahtar Soyutlama Arayüzü (SAI) projesi. OCP, veri merkezlerini nispeten ucuza oluşturmak için kullanılması amaçlanan açık donanım tasarımlarını yayınlamaktadır. OCP zaten anakartlar, yonga setleri, kablolar ve genel soketler, konektörler ve açık ağ ve anahtarlar için spesifikasyonlar yayınladı."

Veri merkezleri, web sunucusu ve ağ donanımındaki standart değişiklikleri izlemek için Açık Hesaplama Projesi’nden (OCP) gelişmeleri izlemeye devam edebilir. Yazılım geliştiricilerin, uygulamalardaki endüstri standartlarını desteklemek için bu değişiklikleri izlemeleri gerekecektir. SSD depolama & veri şifreleme bulut web hosting en hızlı gelişen sektörlerden ikisi kalır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me