Bulut barındırma ilk kullanıma sunulduğunda, insanlar bulut barındırma işleminin yerinde sunucu odaları ve veri merkezleri de dahil olmak üzere diğer barındırma biçimlerinden daha az güvenli olduğunu varsaydı. Bu makalede, bu varsayımlara değiniyoruz..


2012 ve 2013 yıllarında saygın haber siteleri “Bulut Bilişimden Korkmanın 8 Nedeni,” ve “Evet, bulut tehlikeli – burada’s nasıl güvende kalabilir.” Tabii ki, insanlar medyada bu kadar olumsuz konuşulan bu yeni teknolojiyi kullanmaya son derece ihtiyatlı davrandılar.

BT karar vericileri 2014 yılında BT tarafından bir çalışma yapılmış,% 49’u ‘çok veya aşırı endişeli’ bulutun güvenlik üzerindeki etkileri hakkında.

Ancak yıllar geçti ve bulut hala etrafında daha az güvenli olduğu için bir üne sahip. Bu itibar garantili mi yoksa sadece kayalık başlangıcı için cezalandırılıyor mu??

Cloud Hosting Nedir??

İlk önce’s bulut barındırma tanımlayın. Bulut barındırma, büyük bir kaynak havuzuna sanal sunucu üzerinden erişim sağlayan bir hizmettir. Kullanıcılara talep üzerine bu kaynaklar verilir, bu nedenle pik yükleri verimli bir şekilde yönetmek için harika bir yoldur. Bir kullanıcı olarak,’t yalnızca bir sunucuya değil, birlikte çalışan ve bunlarla birlikte çalışan bir sunucu kümesine güvenir. “Bulut.”

Web sitenize hizmet vermek için hazır bir sunucu ekibi olduğundan, büyük olasılıkla’t Sitenizde kesinti yaşanmaz. Siteniz için gerektiği gibi ölçeklendirmek veya küçültmek zahmetsizdir. İlk başta, bulut barındırma maliyetliydi, ancak şimdi nispeten uygun fiyatlı hale geldi ve güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği sayesinde küçük işletmeler için iyi bir seçenek olabilir..

Efsane 1: Kontrol Kaybı

Başlangıçta, bulut barındırma işleminin daha az güvenli olduğu mitleri teknik dünyada yaygındı. Belki de paranoya, bulut yaklaşımının kendisinin biraz güvensiz hissetmesinden kaynaklandı çünkü verilerinizi ve bilgilerinizi, yapmadığınız sunucular ve sistemlerde saklıyorsunuz’t kontrol veya kendi.

Ancak, şimdi 2018 ve bulut uzun bir yol kat etti. Bunlara çok daha güveniyoruz, ancak bir nedenden dolayı bulut barındırma hala kötü temsilcisine karşı savaşıyor. Genelde bulut endüstrisi, sistemlerini şeffaflık ve güvenlik sağlamak üzere kurdu. Bu sistem, verileriniz için sorumluluğu korumanıza izin verir, ancak her şeyi kendi başınıza yönetmek zorunda kalmaz.

Efsane 2: Gürültülü Komşular Etkisi

Genel bulut çok kiracılı bir barındırma ortamıdır, böylece alanınızı diğer kullanıcılarla paylaşırsınız. Bazı kullanıcılar için endişe kaynağı olabilir, çünkü’Komşularının kim olduğunu ve ne tür bir web sitesi barındırdıklarını bilmiyorum.

Sunucuda çok sayıda kiracı olmasına rağmen,’t bulut sunucusunun daha az güvenli olduğu anlamına gelir. Bir bulut sunucusu, gürültülü bir komşunun diğer kiracıları etkileyebileceği paylaşılan bir barındırma ortamı gibi değildir.

Araştırmada bir dünya lideri olan Gartner’daki uzmanlar tartıldı. Güvenlik uzmanları, “Yapmayan şirketlerin% 38’i’t Genel bulut tarafından belirtilen güvenlik ve gizliliği ana neden olarak kullanmayı planlamak. Bununla birlikte, şirketler, veri üzerindeki kontrolün bırakılması ve işletmelerin faaliyette nasıl kullanıldığına ilişkin statükolarında büyük bir kayma korkusu için güvenlik / gizlilik için günah keçisi olarak kullanıyor olabilirler. ‘Orada’Güvenlik başarısızlığı ile çoklu katılım derecesi arasında bir ilişki yoktur..”

Bulut barındırma sağlayıcılarının sizi komşularınızdan korumak için koyduğu birçok güvenlik önlemi vardır. Böyle bir protokol bir VM izolasyonudur, yani sanal ağınız aynı makinedeki diğerlerinden tamamen izole edilmiştir. Eklenen bu güvenlik önlemleri, verilerimizin güvenli ve korunmasına yardımcı olabilir.

Efsane 3: Bulut Sunucuları Daha Savunmasız

Öyle değil’t ne tür barındırma hizmeti var ve her zaman güvenlik açıkları olacak. Güvenliğin mükemmel olması imkansızdır ve bulutun güvenliği sağlayıcının uzmanlığına ve bunların uygulanmasına bağlıdır. Bir bulut ana bilgisayarı ile imzalamadan önce, saldırılara eğilimli olup olmadıklarını görmek için geçmiş kayıtlarına bakmalısınız.

Bulut barındırma ortamlarını tehdit eden ana sorunlar şunlardır:

DDoS saldırıları. Bu saldırı biçimi, bir web sitesini çeşitli kaynaklardan gelen trafikle boğarak, kullanılamaz hale getirme girişimidir. DDoS saldırılarını durdurmak ve yavaşlatmak için güvenlik eklentileri veya eklentiler ekleyebilirsiniz.

Malware. Kötü amaçlı yazılım, bilgisayarlara ve bilgisayar sistemlerine zarar vermeyi amaçlayan bir yazılımdır. Hassas verilere zarar verebilir, ancak bu saldırıyı önlemek için güvenlik yazılımı veya eklentiler kullanabilirsiniz.

Veri kaybı. Veriler uzun mesafelerde taşındığında ve saklandığında, doğal nedenlerden veya çevrimdışı hale gelen bir veri merkezinden dolayı verileri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ne yazık ki, birçok web sitesi sahibi için en az bir kez bir gerçekliktir. Ancak, düzenli yedekleme yaptığınız sürece,’Veriler kaybolursa ciddi rahatsızlık vermez.

Veri ihlalleri. Facebook, son veri ihlallerinden dolayı ünlüdür, ancak açıkçası, bunun sizin başınıza gelmediğinden emin olmak istersiniz. Veri ihlalini önlemek için iki adımlı bir kimlik doğrulama adımı ekleyin ve şifrelerinizi iyileştirin.

Bulut barındırma etkileyen ana sorunların dördünün de geleneksel bir barındırma ortamını da etkileyeceğini fark etmiş olabilirsiniz. Bulut, VPS veya paylaşılan barındırma gibi diğer barındırma biçimlerinden daha savunmasız değildir.

Cloud Hosting’in Güvenlik Avantajları

Bir bulut ortamı kullanmak web siteniz için harika olabilir. Kolayca ölçeklenebilir, çok esnektir ve diğer ağlar kadar güvenlidir.

Bulut sunucuların standart güvenlik avantajlarından bazıları şunlardır:
Donanım sorunu yok. Web sitelerinin kapanmasına neden olan sunucu bakımı ile uğraşmak zorunda kalabilecek geleneksel kullanıcıların aksine, bulut kullanıcılarının neredeyse hiçbir zaman kesinti süresi yoktur. Bulut ağında her zaman sitenizi çalıştırabilecek başka bir sunucu vardır.

Diğer virüslü siteler kazanıldı’seni etkilemez. Sunucunuzu diğer kullanıcılarla paylaşmayla ilgili sorun, web sitelerinin kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmesi, sizinki de olabilir veya sitenizi yavaşlatabilir. Bu bulut ağında gerçekleşirse, bir kez daha ağdaki başka bir sunucu sitenizin çalışmasını ele geçirebilir ve sorundan soyutlanacaksınız.

Anında veri yansıtma. Sitenizin bir aynası veya kopyası, sitenizin güvenliğini ve yedekliliğini artırmaya yardımcı olmak için kullanışlı olabilir.

Bugün’bulut barındırma, geçmiş yılların güvensiz ve güvenilmez planlarından inanılmaz derecede farklıdır. Bulut barındırma yolunda ilerledi ve her geçen yıl gelişmeye devam etti. Güvenlikleri mükemmel olmasa da, bir bulut barındırma ortamı geleneksel bir barındırma ortamından daha az güvenli değildir. Barındırma ihtiyaçlarınız için güvenli ve güvenilir bir çözüm sunabilirler ve paylaşılan bir barındırma planından ideal bir adımdırlar.

Top Clouding Hosting Hizmetleri

Top Clouding Hosting Hizmetleri

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.95


Güvenilirlik
9.7


Fiyatlandırma
9.5


Kullanıcı dostu
9.7


Destek
9.7


Özellikleri
9.6

Yorumları oku

FastComet’i ziyaret edin

Top Clouding Hosting Hizmetleri

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 0.00


Güvenilirlik
9.4


Fiyatlandırma
9.2


Kullanıcı dostu
9.2


Destek
9.3


Özellikleri
9.3

Yorumları oku

Cloudways’i ziyaret edin

Top Clouding Hosting Hizmetleri

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 4.38


Güvenilirlik
9.8


Fiyatlandırma
9.4


Kullanıcı dostu
9.7


Destek
9.8


Özellikleri
9.7

Yorumları oku

SiteGround’u ziyaret edin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me