DigitalOcean Ürün Başkan Yardımcısı Shiven Ramji ile röportaj

Birçok web hosting şirketi az teknik bilgiye sahip müşteriler için çözümler sağlarken, ancak DigitalOcean web altyapısını basitleştirme ve geliştiricilerin sevdiği bir ürün oluşturma konusunda tutkulu. Ayda 2,5 milyondan fazla benzersiz ziyaretçi ve 1700 öğretici ile, açık kaynak kaynaklarının mevcut en kapsamlı kütüphanelerinden biridir ve aynı zamanda şeffaflık ve iyi fiyatlandırma sağlar. Ürün Shiven Ramji Başkan Vekili ile bu hızlı büyüyen şirketin geleceği hakkında konuşma fırsatı bulduk.


DigitalOcean Ürün Başkan Yardımcısı Shiven Ramji ile röportaj

HA: Merhaba Shiven! Bana kendinizden, geçmişinizden ve DigitalOcean için Ürün Başkan Yardımcısı olarak nasıl geldiğinizden bahsedin.

Geçmişim, çoğu ürün yönetiminde olan çeşitli disiplinler içeriyor. Geçmişte pazarlama, analitik, veri bilimi ve mühendislik tecrübesine de sahip olduğum için şanslıyım. Bundan önce Amazon, LiveIntent, Comcast / NBC ve Nielsen’te yönetici rolleri vardı.

Bu yılın Mart ayında DigitalOcean’a katıldım. Geliştiricilerin sadece müşteri değil, yenilikçi, distribütör ve yeni karar vericiler olduğu fikrine ve kesin inancına katıldım.

Ürün, tasarım ve teknolojinin kesişim noktasında çalışmaktan ve geliştiricileri problemleri çözmeleri için güçlendirmekten heyecan duyuyorum.

Ürün yönetimini denetlemenin yanı sıra, geliştirici ilişkileri ve ortaklık işlevlerine de sahibim. Bu, geliştiricilere besleyen, yardımcı olan ve geri veren bir bileşendir.

HA: DigitalOcean’da Ürün Başkan Yardımcısı olarak yenisiniz. Şirketin ürün açısından gelecek planları nelerdir??

Elbette. Geliştiriciler için çok sayıda heyecan verici yeni ürün ve özellik ortaya çıktı. Üç büyük lansman ve büyük yükseltmeler içeren bu yıl geçmişe baktığımızda, Blok Depomuzun kullanılabilirliğini diğer veri merkezlerine genişlettik ve Bulut Güvenlik Duvarları, Yük Dengeleyiciler gibi yeni ürünler tanıttık. uyarı özellikleri. Nesne Depomuz şu anda beta’nın başında olan yeni bir önemli üründür.

Tüm bu ürünler bulut altyapısı için ölçeklenebilir, güvenli, yüksek oranda kullanılabilir, güvenilir çözümler sağlama stratejimizin bir parçasıdır.

Bu yılın geri kalanında, geliştirici müşterilerimiz platformumuzda yeni özellikler ve gelişmiş bir deneyim görmeye devam edecekler. Geliştiriciler için Tek Tıklama Çözümlerimiz için de bazı ilginç planlarımız var.

HA: Görüyorum ki Block Storage, Toronto ve Singapur’a getirdin. Bunu biraz açıklayabilir misin??

Her üç ayda bir Block Storage ile yeni veri merkezleri kuruyoruz. Üçüncü ve üçüncü çeyreklerde Blok Depolamayı alacak dört veri merkezi daha duyurduk. Şu anda dünyanın farklı şehirlerinde 12 veri merkezimiz var.

Bulutun üç temel bileşeni vardır: bilgi işlem, ağ ve depolama. Bilgi işlem yeteneklerimiz için, amiral gemisi ürünümüz bulut sunucuları için adımız olan Damlacıktır ve ardından uygulamalarınızı ölçeklendirmenize ve güvenli hale getirmenize izin veren ağ özellikleri de sağlıyoruz. Blok Depolama, buluttaki uygulamalarınız için depolama sağlar.

Blok Depolamayı veri merkezlerimize getirmemizin nedeni, küresel bir geliştirici tabanımız olmasıdır. Farklı bölgelerde bulunması gereken uygulamalara sahip geliştiricilerimiz ve bu bölgelerde bulunan geliştiricilerimiz var, bu nedenle tüm ürünlerimiz için bölgesel ve küresel kullanılabilirliğe sahip olmak kritik önem taşıyor.

DigitalOcean Ürün Başkan Yardımcısı Shiven Ramji ile röportaj

HA: DigitalOcean ürün teklifleri arasında ağ oluşturma, depolama, veri işleme ve geliştirici araçları bulunmaktadır. Bunlar genellikle web hosting şirketleri tarafından sunulan paylaşılan barındırma, özel sunucular ve VPN hizmetlerinin ötesine geçer. Bu ürünlerle kime pazarlama yapıyorsunuz?

Elbette. İnşa ettiğimiz her şey için düşünüyoruz: ele almak istediğimiz farklı geliştirici kişilikleri veya kullanım örnekleri nelerdir ve oradan geriye doğru çalışıyoruz. Tahmin edebileceğiniz gibi platformumuzda her türlü geliştiricimiz var – sistem yöneticileri, uygulama geliştiricileri, veri mühendisleri, veri bilimcileri ve hatta bilgisayar bilimi dersleri alan öğrenciler.

Bizi kişisel projeler için ve kritik iş uygulamalarına ev sahipliği yapmak için kullanan birçok geliştiricimiz var.

Düşünme şeklimiz şudur: biz geliştiriciler için bir bulutuz – bireyler ve ekipler, platformumuzda buluttaki herhangi bir boyuttaki uygulamaları oluşturmak, dağıtmak ve ölçeklendirmek için kullanabilir. Herkes için bir şey var.

HA: Ana hizmetlerinizi kısaca anlatabilir misiniz? Hangi kitlenin hedeflendiği?

Evet. Tam bir bulut bilgi işlem altyapısı üç temel bileşen sunar: bilgi işlem, depolama ve güvenli ağ. Blok Depolama’yı ve gelecekte Nesne Depolama’yı içeren sunucular veya Damlacıklar ve depolama için bilgi işlem hizmetleri sağlıyoruz. Ayrıca, kayan IP’lerden ve DNS’den Bulut Güvenlik Duvarlarına kadar her şeyi içeren güvenli ağa sahibiz. Bunlar bir geliştiricinin ihtiyaç duyduğu temel yapı taşlarıdır. Bu temel.

Bunun da ötesinde, bu uygulamaların yönetimini ve oluşturulmasını kolaylaştıran yazılım ve hizmetler geliştiriyoruz. Bunun birkaç örneği: Tek Tıklama Çözümleri, Terraform ile entegrasyonlar, Bulut İzleme, Yük Dengeleyiciler ve Bulut Güvenlik Duvarları ile uygulamalarınızı güvenli hale getirme.

Geliştiriciler, bu tekliflerin tümünü uygulamalarıyla birlikte kullanma seçeneğine sahiptir, ancak gerçekten geliştirdikleri uygulama türüne bağlıdır. Bazı uygulama türleri için, yük dengelemesi önemli olabilir, çünkü çok fazla trafik vardır. Diğer uygulamalar daha fazla bilgi işlem gücü gerektirebilir, bu nedenle CPU yoğunluklu iş yükleri için Yüksek CPU planına ihtiyaç duyarlar.

Gerçekten kullanım durumuna bağlıdır. Tüm kullanım durumlarında sağladığımız tek şey, karmaşıklığı en aza indirmemiz ve şeffaf ve uygun fiyatlandırmaya odaklanmamızdır. En iyi teklifi mümkün olan en basit şekilde sunuyoruz. o’bizim büyük avantajımız.

HA: Şu anda kaç müşteriniz var? En büyük veya en önemli müşterilerinizden bazıları?

Bir milyon kullanıcımız var, yani bir damlacık çeviren müşteriler. Ayrıca platformumuzda aktif olan 64.000 mühendislik ekibimiz var. Ekiplerimizin özelliği işbirliğine izin verir, çünkü müşterilerimizin çoğu zaman birlikte çalışan bir geliştirici ekibi olması söz konusudur. Ekiplerimiz özelliği, iş projelerinizde işbirliği yapmanıza ve bu kaynakları kullanmak için birlikte çalışmanıza olanak tanır.

DigitalOcean Ürün Başkan Yardımcısı Shiven Ramji ile röportaj

HA: Merkeziniz ve veri merkezleriniz nerede? Şirket kültürünü kısaca anlatabilir misiniz??

Merkezimiz New York’tadır. Kısa bir süre önce Massachusetts, Cambridge’de bir ofis açtık.

8 şehirde 12 veri merkezimiz var: New York, Toronto, San Francisco, Londra, Amsterdam, Frankfurt, Bangalore ve Singapur.

Çok ilginç bir şirket kültürüne sahibiz, ancak üç ana ipucunu vurgulamaya çalışacağım. İlk olarak, inovasyon ve basitleştirmeye odaklanıyoruz. Gerçekten basit ve zarif çözümler için çalışıyoruz. Bu, web sitesinin markası, rengi ve tonuyla, kontrol panelindeki kayıtlarla ve toplulukla etkileşime girerek başlar. Bir geliştirici ile tüm temas noktalarında gerçekten basitlik için çalışıyoruz.

İkinci paket, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için sevgi kavramıdır. Müşterilerimizi memnun etmek ve daha iyi bir deneyim sunmak için gerekmeyecek ekstra şeyleri yapıyoruz. Sürtünmeyi giderdikten sonra ürün ve hizmetlerinizle çalışmak keyifli bir deneyim haline gelir. Örneğin, topluluk eğitimlerimizin, sosyal medya duyurularımızın ve web sitemizin çoğu için özel, yüksek kaliteli resimler oluşturuyoruz. Uservoice forumlarımız aracılığıyla geliştiricileri ve en çok talep edilen özelliklerini de dinliyoruz.

Son paket servisi olan topluluk. Geliştirici topluluğunun çok bilincindeyiz. Hem geliştiriciye hem de açık kaynak topluluğuna gerçekten inanıyoruz. Öğreticilere sürtünmeyi giderme ve geliştiricilerin uygulamalarını hızlandırıp ölçeklendirme konusunda yardımcı olma fikri sunuyoruz.

DigitalOcean Ürün Başkan Yardımcısı Shiven Ramji ile röportaj

HA: Okuyucularımız için eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Geliştiricilere önem verdiğimizi tekrarlamak istiyorum – bulutta olabilecekleri en iyi yazılımı geliştirmelerini istiyoruz ve sunduklarımız açısından bize güvenebileceklerinden emin oluyoruz. Hizmetlerimizin şeffaf ve uygun fiyatlı olmasını sağlamak ve müşterilerimizin başarılı olabilmesi için en iyi topluluğu oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me