3 Adımda Fikirden Web Sitesine

Bir Web Sitesi oluşturmak zor olabilir, ancak önceden araştırma yapmak ve planlama yapmak süreci daha kolay hale getirebilir.


İşte bir Web Hosting Hesabı kurmadan önce iyi bir plan yapmanıza yardımcı olacak bir rehber.

1. Bir Web Hosting Tipi Seçin

Üç ana barındırma kategorisi, hem avantajları hem de dezavantajları içeren kısaca burada açıklanmaktadır..

Paylaşılan Evsahipliği

Paylaşılan web hosting yeni başlayanlar ve web sitesi trafiği çok beklemeyin küçük işletmeler için mükemmel bir seçimdir.

Paylaşılan hosting tüm web hosting varyasyonlarının en ucuzudur. Paylaşılan bir barındırma planına kaydolarak, fiziksel bir sunucunun bir bölümünü alırsınız.

Diğer bölümler, sitenizin kaynakları paylaşacağı diğer web sitelerine atanacaktır. Dolayısıyla, buradaki kaynak kısıtlamaları oldukça yoğundur. Ancak, web sitesi sayısı sağlayıcıya bağlı olarak bir ile sınırsız arasında değişebilir’s planları.

Paylaşılan barındırmadaki en büyük endişelerden biri, bu sunucuda bulunan diğer müşterilerin sitenizi nasıl etkileyeceğidir’s performansı da. Bunlardan herhangi biri çok fazla bant genişliği çekerse, sitenizin hızı düşecek ve kullanıcılar.

Sitenizin nispeten az miktarda web sitesi trafiğine sahip olmasını bekliyorsanız, paylaşılan barındırma sizin için kolay ve uygun fiyatlı bir seçenek olabilir. Her işletme, aynı anda çok sayıda ziyaretçiyi işleyebilecek yıldırım hızında bir web sitesine sahip olmak için misyonu kritik bulmaz.

Özel Sunucu Barındırma

Dedicated sunucu barındırma büyük şirketler ve düzenli olarak emrinde büyük miktarda kaynak gerektiren işletmeler için tasarlanmıştır. Bir fiziksel sunucunun tamamı bir istemciye ayrılmış barındırmada atanır. Yani özel hosting seçerek,’başka birinin sunucunuzun kaynaklarını tüketmesi veya web sitenize erişmesi konusunda endişelenmeniz gerekir.

Ayrıca, bu size temel yapılandırmalar, özelleştirmeler, üçüncü taraf uygulama entegrasyonları ve gelişmiş güvenlik önlemleri de dahil olmak üzere web sitenizin tüm karmaşıklıkları için maksimum kontrol sağlayacaktır..

Sonuç olarak, site için birinci sınıf performansı garanti edebilir ve ilişkili verileri güvende tutabilir. Tek yakalama, tüm bu ayrıcalıkların yüksek bir maliyete sahip olmasıdır. Özel hosting planları her zaman herhangi bir sağlayıcı için en pahalı seçeneklerdir. Onlar için en düşük fiyat bile üç basamaklı.

VPS Barındırma

VPS veya sanal özel sunucu, hem özel sunucu deneyiminden hem de paylaşılan sunucu deneyiminden biraz yararlanmanızı sağlar. İçinde VPS barındırma fiziksel bir sunucunun bir kısmı size atanır, ancak bu parça sanallaştırma yoluyla bağımsız bir sunucu olarak çalışır. Diğer istemcilerin web sitelerine erişmesini kısıtlamak için işletim sisteminin ayrı bir örneğini çalıştırır. En önemlisi, yönetilmeyen VPS hosting size kök erişim ayrıcalığı sağlar. Bu erişim ile web sitenizde her türlü yapılandırmayı ve manipülasyonu yapabilirsiniz.

Ancak, tüm bu sanal sunucular hala kapsayıcı fiziksel sunucusunun kaynakları üzerinde çalıştığından, bu kadar kolay ölçeklenemezler. VPS barındırma planının sunduğundan daha fazla kaynağa ihtiyacınız varsa, tamamen yeni bir plana kaydolmanız gerekir.

Ancak paylaşılan barındırma sınırlamaları üzerinde çalışamaz ve pahalı adanmış hosting göze alamaz bir iş varsa, VPS hosting kök erişim benzersiz gücü ile birlikte her iki dünyanın en iyi alabilirsiniz.

2. Bir Alan Adı Kaydedin

Sunucuda (veya sunucunun tamamında) bir yer sağladıktan sonra, şimdi’s web sitenizin adresi bir makyaj almak için zaman. İnsanlar bir web sitesi bulmak için binlerce sıralı haneyi hatırlamayı uygun bulmuyor.

Bu nedenle site için benzersiz ve alakalı bir alan adı atamanız gerekir. Bu, kullanıcıların zahmetsiz bir deneyim yaşamalarını sağlayan IP adresi yerine adres çubuğunda görünecektir.

Alan Adı Kaydetme

Kaynağı Seçin

Alan adını, alan adı kaydedicisi olarak da görev yapan bir barındırma hizmeti aracılığıyla kaydedebilirsiniz. Çoğu web barındırma sağlayıcısı, barındırma planlarında alan adı kaydını içerir.

Alan adı kayıt siteniz olarak da hizmet verebilecek olağanüstü bir web barındırma hizmeti seçtiğinizden emin olmak için, bu en iyi alan adı barındırma hizmetlerinden birini seçin.

İstediğiniz alanın kullanılabilir olup olmadığını bu Whois Alan Adı arama aracını kullanarak arayarak görebilirsiniz.

Alan adı kayıt hizmetleri içermeyen bir ana bilgisayarla kaydolursanız, bir alan adı kayıt şirketi aramanız gerekir. Bu biraz rahatsız edici olabilir.

Doğru Alan Adını Seçme

Alan adı, potansiyel ziyaretçilerinizin göreceği ilk şey olacaktır. Bu yüzden güçlü bir ilk izlenim bırakacak kadar iyi olmalı.

İsim, sektörünüzle veya işletme kategorinizle alakalı olmalı ve ayrıca şirketinizi de yansıtmalıdır’s kültürü, değerleri ve sloganı.

Aynı zamanda, markanızı kuracak ve ileri taşıyacak kadar kısa, belirgin, sezgisel ve çekici olmalıdır.

İdeal olarak, yeni alan adı uzantılarının birçoğu (tümü değil) kötü itibar oluşturduğundan .com, .org veya .net uzantılı bir alan adı seçin: Bu 10 alan adı uzantısından kesinlikle kaçının.

3. Web sitenizi nasıl oluşturacağınızı seçin

Artık hem ana makine hem de alan adı belirlendiğine göre,’web sitenizi istediğiniz şekilde dekore etme zamanı.

Bunun için gereksinimlerinize ve bütçenize bağlı olarak aşağıda açıklanan üç yöntemden herhangi birine gidebilirsiniz.

Bir Web Sitesi Oluşturucu

Bir web sitesi oluşturmanın en popüler ve kullanışlı yolu bir web sitesi oluşturucu kullanmaktır.

Bu uygulamalar, barındırma hizmetleri ile birlikte bir web sitesi oluşturucu sunan bazı barındırma hizmetleri aracılığıyla kullanılabilir.

Tıpkı profesyonel bir iç mimar gibi, bu web sitesi oluşturucuları da size sitenizin görünümünü ve hissini özelleştirme özgürlüğü verir.

Tercih edilen renk paletini, endüstrinizdeki en son web tasarım trendlerini, şirketinizin izlediği ofis kültürünü ve ziyaretçileriniz için sağlamak istediğiniz kusursuz kullanıcı deneyimini harmanlıyorlar..

Barındırma sağlayıcınız planlara bir web sitesi oluşturucu içermiyorsa, kendiniz bir tane atayabilirsiniz. Şu anda piyasadaki en güvenilir olanlardan bazıları Wix, Squarespace ve Weebly..

Alan Adı Kaydetme

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 0.00


Güvenilirlik
6.7


Fiyatlandırma
7.7


Kullanıcı dostu
7.5


Destek
6.8


Özellikleri
7.7

Yorumları oku

Wix Hosting’i ziyaret edin

Alan Adı Kaydetme

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 0.00


Güvenilirlik
10


Fiyatlandırma
8


Kullanıcı dostu
10


Destek
10


Özellikleri
7

Yorumları oku

Weebly’i ziyaret edin

Alan Adı Kaydetme

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 16.00


Güvenilirlik
5.2


Fiyatlandırma
4.4


Kullanıcı dostu
4.8


Destek
4.8


Özellikleri
4.8

Yorumları oku

Squarespace’i ziyaret edin

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) kullanma

CMS veya İçerik Yönetim Sistemleri son birkaç yıldır kendileri için bir isim yapmıştır. Tüm tasarım sürecini sadece birkaç tıklama ile yaparak masaya inanılmaz kolaylık getiriyorlar..

Bunlar arasında en göze çarpan kelime WordPress. Bu nedenle bazı web barındırma sağlayıcıları varsayılan olarak planlarına tek tıklamayla WordPress yükleyicisi ekler. WordPress barındırma odaklı bir hizmet arayın.

Bu ücretsiz açık kaynaklı platform, barındırma bütçenize daha fazla harcama yapmaz. Aksine, tasarım görevlerini şablonlar, temalar ve eklentiler dahil sınırsız kaynaklarla kolaylaştırır.

Web Sitenizi HTML ve CSS ile Kodlama

Web tasarım alanında övgüye değer uzmanlığınız varsa veya bunu yapan birini tanıyorsanız, sıfırdan bir web sitesi oluşturma zorluğunu bile üstlenebilirsiniz.

Kendi web sitenizi oluşturmayı öğrenmek istiyorsanız, bunu yapmanın yerini tutamazsınız. Kurslar ve kitaplar yardımcı olabilir ancak web siteleri oluşturarak gerçekten öğreneceksiniz.

HTML ve CSS kodlama konusunda kendinizi yetkin hissetmeye başladığınızda, sitenizi JavaScript ile etkileşimli hale getirebilirsiniz. Tüm web geliştiricileri en az JavaScript bilgisine sahip olmalıdır.

Sonuç

Bir web sitesi kurmak yeni başlayanlar için göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Biraz zaman alır, çok fazla bağlılık ve net bir vizyon.

Bazı planlama ve iyi bir barındırma hizmeti seçerek, hedeflerinize ulaşmak için sağlam bir temel olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me