GetLark CEO’su Łukasz Gawior ile röportaj

Lukasz Gawior GetLark’ı tek kelimeyle kapsüllemek zorunda kaldıysa,’diyorum ‘basitlik.’ Bu Lehçe barındırma platformu hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatımız oldu ve bu inancı nasıl uyguladıklarını keşfettik, aynı zamanda hem web geliştiricileri hem de daha geniş bir kitle için zengin özelliklere sahip bir ürün sunduk.


GetLark CEO'su Łukasz Gawior ile röportaj

HA: Bana geçmişiniz ve GetLark’ın CEO’su olduğunuz hakkında biraz bilgi verin.

Elbette. Uzun yıllar boyunca web hizmetleri alanında çalıştım, başlangıçta birçok müşteriyle bir müşteri hizmetleri rolü üstlendiğim küçük bir şirkette çalıştım. Aynı zamanda, birçok farklı sektörden müşterilerle iş iletişimi hakkında çok şey öğrenmeye maruz kaldım. Bu süre zarfında büyük şirketlerden insanlarla tanıştım ve bana işlerine katılma fırsatı sundular. Geleceği gördüğüm şirketlere dahil olmayı seçtim. Buna ek olarak, Hollanda’da iki yıl geçirdim ve müşterilerle çok fazla deneyim kazandım.

Son iki yılda bağımsız olmak istediğimi fark ettim. Büyük bir web geliştiricisi ve müşterileri için çalışma olasılığı heyecan vericiydi, ayrıca kendi ürünümü sektöre getirme fırsatı.

İki diğeriyle birlikte GetLark’ın kurucu ortağı oldum: Konrad Keck ve Michał Kokoszkiewicz. ben’iş geliştirme ve pazarlamadan sorumluyken, diğerleri platformun kendisinin oluşturulmasından ve müşterilerimize uygun düzeyde hizmet sunulmasından sorumludur..

Bu noktada, ModulesGarden (kurucu ortağımız Konrad Keck’in sahibi), dünya çapında 50’den fazla çalışanı ve özel projeleri ile ürünümüzün dünyadaki en büyük entegratörüdür.

HA: GetLark buna inanıyor “web hosting geleceği basitlik.” Ürününüz basitliği teşvik etmek için nasıl tasarlanmıştır??

Biz’Bir süredir basitliğin anahtar olduğunu biliyoruz, bu nedenle tüm gereksiz işlevleri kaldırmak için çok çalışıyoruz. Biz insanlara danışıyoruz’t geliştiriciler ve endüstri hakkında hiçbir bilgiye sahip değildir. Bu bizim için önemlidir, çünkü insanların herhangi bir yapılandırma yapmadan web hizmetimizi yaklaşık 20 saniye içinde kullanabilmelerini istiyoruz.

o’s neden’Bu ürünü sezgisel olarak inşa etmemiz bizim için çok önemli.

GetLark CEO'su Łukasz Gawior ile röportaj

HA: Siz’Polonyalı bir şirketiz. Nasıl böyle bir rekabetçi pazarda web hosting alanı içinde kendinizi görüyorsunuz? GetLark’ın müşterilerinize sunduğu ekstra değer nedir??

Uluslararası pazara odaklandık. Polonya’dan olduğumuz için gurur duysak da,’Kendimizi Polonya pazarıyla sınırlamak istemiyoruz çünkü bu ürünümüz için küçük bir pazar. ABD’deki müşterilerin yeni ürünlerimize Polonya’daki insanlardan daha açık olduklarını düşünüyoruz, bu yüzden’ABD’de müşteri tabanımızı oluşturmak bizim için Polonya’dan daha kolay.

Diğer avantajlara göre rekabetçi bir çözüm sunuyoruz, benzersiz avantajımız web geliştiricilerimizin müşteri verilerine erişebilmeleridir. Bu, müşterilerimizin sahip olduğu yaygın bir sorundur – bu ve verilerine erişme.

Müşterilerimizin bizi yalnızca sunduğumuz hizmetlerin prizmasıyla yargılamasını istiyoruz. Benzersiz avantajımız, web yöneticilerinin müşterilerinin web barındırmalarına ek düzeylerde erişim elde etmesine olanak tanıyan ve verilere erişme ortak sorununu ortadan kaldıran işlevdir. Buna ek olarak, web geliştiricisi, istemci için bir web sitesi geliştirme zamanı için ücretsiz barındırma özelliğini etkinleştirebilir ve daha sonra, sadece e-posta adresini girerek bu barındırma haklarını istemciye kolayca aktarabilir. Bu şekilde önerilen her barındırma için bir geliştiricinin bir komisyon aldığını ve bu nedenle sağlam bir gelir akışı oluşturmayı mümkün kıldığını unutmayın.

HA: Lütfen beni ürün tekliflerinize götürün. Her ürün farklı bir müşteri türüne nasıl sunulur??

Ürünümüz iki farklı müşteri grubunu ele alacak şekilde üretilmiştir. Web geliştiricilerinin çalışmalarını iyileştirmeleri için çok fazla işlevsellik uygulamaya çalışıyoruz, ancak diğer taraftan, web geliştiricilerinin hizmetlerini sorunsuz bir şekilde yönetebilmeleri için platformun maksimum sadeliğini korumaya çalışıyoruz. Rakiplerimizin gösterge panolarının çok karmaşık olduğunu düşünüyoruz.

Web geliştiricileri için işlevsellik sağlamaya odaklanıyoruz çünkü bir hosting şirketi için ilk tercihleri ​​olmak istiyoruz. Platformumuzu olabildiğince basit hale getirme ihtiyacından hareket ediyoruz. Bir web geliştiricisinin çalışmasının birçok düzeyde karmaşık olduğuna ve bunu daha da karmaşıklaştırmak için bir neden olmadığına inanıyoruz. Biz sadece web geliştiricileri yapmak istiyoruz’ iş daha kolay.

Öte yandan, herkes için web hosting sunmak istiyoruz. Geliştirmek istediğimiz birçok özellik web geliştiricilerine adanmış olsa da, ortalama bir kişinin bunu kullanmayacağını biliyoruz. Bu yüzden web geliştiricilerinin müşterilerinin sorunsuz kullanması için bir kontrol paneli geliştiriyoruz. Web geliştiricisinin’s müşteri gerekir’platformumuzu kullanırken herhangi bir sorun yaşamazsınız ve’neden kontrol panelinin sadeliği üzerinde çok çalışmayı hedefliyoruz.

GetLark CEO'su Łukasz Gawior ile röportaj

HA: Ne tür bir müşteriniz var? Bize müşterilerinizin coğrafi konumunun bir dökümünü verebilir misiniz??

Şu anda büyük projemiz olan hem orta hem de daha büyük müşterilerimiz var ve bunlara sahip olduğumuz için çok şanslıyız, çünkü sadece birkaç aydır piyasadayız! Gelişimimizin hızı inanılmaz. Müşteri tabanımız ağırlıklı olarak ABD, İngiltere ve Hindistan’dadır..

Yüzde cinsinden bir döküm:

Coğrafi bölgeMüşteri Yüzdesi
Amerika Birleşik Devletleri% 60
UK% 15
Almanya% 5
Hindistan% 10
KÜREK ÇEKMEK% 10

HA: GetLark için gelecek planlarınız neler??

Önümüzdeki ay hedefimiz, lansmandan sonraki 6 ay boyunca müşteri tabanımızı artırmaktır. Başka bir deyişle: Platformumuzu pazara sunmak istiyoruz. Hangi pazarlama stratejilerinin en iyi sonucu verdiğini öğrendikten sonra gelecekte ölçekleyebiliriz.

Ayrıca, gelecekteki gelişimimizi hızlandırmayı zaten düşünüyoruz. Geliştiricilerle, ürünün kendisiyle iş akışımızı nasıl geliştireceğimiz konusunda birçok fikrimiz var. Basitçe söylemek gerekirse, rakiplerimizin hatalarından kaçınmak istiyoruz ve bunu yapmanın yolunun web geliştiricilerine odaklanmak olduğunu düşünüyoruz. Geleceğin basit bir web barındırma platformuna sahip olmak istiyoruz, bu yüzden web geliştiricisi için en iyi işlevsellik fikri ile inşa ediyoruz.

Bence rakiplerimizin yaptığı en yaygın hata, çok karmaşık bir ürün geliştirmeleridir. Platform için yeni özelliklere sahip, rekabeti aşan bir ürün oluşturmak istiyorlar, ancak müşterilerinin çoğunluğu için çok karmaşık hale geliyor. Örneğin, Amazon. Karmaşık bir kontrol paneli ile gerçekten karmaşık ve çok karmaşık çözümlere odaklanıyorlar. Diğerlerine göre iyi fiyatlandırmaya sahip basit bir platformun seçileceğini düşünüyoruz. Buna iyi bir örnek DigitalOcean.

HA: Karargahınız nerede? Kaç çalışanınız var ve nerede bulunuyorlar?

Merkezimiz Polonya’da, biri Krakow’da, diğeri Rzeszow’da. ModulesGarden ile birlikte şu anda sistem yöneticileri, geliştiriciler ve tasarımcılar dahil 50’den fazla çalışanımız var. Ekibimiz 7/24 çalışıyor. Böyle yetenekli bir kadroya sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

HA: Şirket kültürünü tarif edebilir misiniz??

Şirketimizle tüm müşteri etkileşimleri (destek, gösterge tablosu, pazarlama vb. Dahil) mümkün olduğunca basit ve doğru olmalı ve somut bilgi sağlamalıdır.

Benim ihtiyacım da çalışanlarımızın sadece müşterilerimizle iletişim kurması. Her şey basit olmalı.

HA: Başka bir şey var mı’eklemek isterim?

Evet, HostAdvice ile konuşma fırsatı için çok teşekkür ederim. Girişimimizin kapsamını gerçekten takdir ediyoruz.

Ayrıca, okuyucularımızı birkaç ay boyunca platformumuzu ücretsiz olarak denemeye teşvik etmek istiyorum. Facebook üzerinden çok basit bir kaydımız var!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me