Bulut Geçişi: GoDaddy Web Hosting Hizmetlerinin Çoğunluğu Kubernetes ile AWS’de Çalışacak

GoDaddy, bu hafta bir basın bülteninde AWS ile ortak bir açıklama yaptı ve dünyanın en büyük alan adı tescil şirketi olarak bilinen ve web barındırma endüstrisinde en tanınmış marka olan şirketin bağımsız özel bulut veri merkezinden çok yıllı bir geçiş yapacağını belirtti. yönetimi için Amazon.com’dan genel bulut donanım ve yazılım hizmetlerine yatırım yapmak.


Web hosting şirketleri tarafından büyük çaplı veri merkezi operasyonlarına yatırım ve bakımın özel markalar tarafından sektördeki en önemli markalardan biri olduğu iddia edilebilir..

GoDaddy, 17 milyondan fazla kayıtlı kullanıcının büyük ölçekte çalışmasına izin veren donanım ve platform araçları için AWS’ye geçiş yapan büyük web barındırma şirketlerinin en büyüklerinden biridir. GoDaddy’nin WPengine, Pantheon, Acquia gibi CMS için optimize edilmiş özel web sunucusu yığın yazılımını kullanarak yönetilen WordPress barındırma planlarını AWS donanımında zaten çalıştırdığı belirtilmelidir., & diğer birçok başlangıç ​​şirketi de şu anda rekabette. GoDaddy, özel veri merkezi donanımında istemci etki alanı adı kayıt bilgilerini yönetmeye devam edecek & tesislerin çoğu paylaşılan VPS, & özel sunucu web barındırma planları daha iyi fiyatlandırma, güvenlik ile daha kolay bakım için AWS genel bulut donanımına geçirilecek, & yükseltmeleri. GoDaddy ayrıca AWS’lerden faydalanmayı da hedeflemektedir "makine öğrenimi, analitik, veritabanları ve kapsayıcılar" Kubernetes için Amazon Elastik Konteyner Hizmeti (Amazon EKS), Elastik Bilgi İşlem Bulutu (Amazon EC2) gibi platformlar, & AI / ML / DL için P3 bulut sunucuları, alan adı değerlendirmelerinde ürün önerileri oluşturdu. Bu her iki şirket için de büyük bir anlaşma olsa da, anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı. GoDaddy / MediaTemple’dan AWS’ye büyük bir teslimiyet gibi görünüyor.

Bulut Geçişi: GoDaddy Web Hosting Hizmetlerinin Çoğunluğu Kubernetes ile AWS'de Çalışacak

Bob Parsons Sonrası GoDaddy: Alan Adı Kaydı, Bulut Sunucuları, & Yönetilen WordPress PaaS

GoDaddy, Web 1.0’da kurulduğundan beri en popüler web barındırma şirketlerinden biri olmuştur veya "Dotcom" Şirket, ETRADE’e benzer şekilde TV reklamlarıyla ulusal bir marka oluşturmak ve aynı zamanda bayi barındırma ve çevrimiçi satış ortaklığı pazarlamasında çok aktif olmak için büyük medya pazarlama kampanyaları kullandı. GoDaddy bugün New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE: GDDY) işlem gördüğü 9,8 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir. Amazon.com, 1994 yılında Jeff Bezos tarafından kuruldu ve AWS, 2006 yılında bulut barındırma çağının başlangıcında piyasaya sürüldü. Amazon.com, bugün 692 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir ve burada hisse senedi fiyatı (NASDAQ: AMZN) 2006’da 40 $ ‘dan Mart 2018’de 1430 $’ a yükselmiştir. Son 12 yılda Amazon.com’daki gelir ve kârlılık artışının çoğu yıllar, büyük ölçüde halka açık bulut modeline öncülük eden ve şu anda bulut barındırma için toplam kurumsal BT harcamasının yaklaşık% 62-68’ine sahip olan büyük AWS büyümesinden gelmiştir. Amazon.com’un bulunduğu e-ticaret için bir web sitesi arasında popüler olan AWS, Netflix’in tüm medya trafiğinin ve tüm alan adı veya web’in bulunduğu web barındırma ve veri merkezi gereksinimleri için dünyanın en büyük şirketlerini destekleme konusunda daha da büyük bir ölçeğe sahiptir. GoDaddy’nin birlikte barındırma trafiği, AWS’nin toplam veri merkezi kapasitesinin yalnızca küçük bir yüzdesini temsil edecektir. Diğer şirketler web barındırma için bağımsız olarak ölçekli veri merkezi donanımında AWS ile rekabet edemez & yazılım geliştirme. GoDaddy’nin duyurusu, en büyük veya en köklü BT markalarını bile etkileyen genel bulut modelinin sürekli değişiminin simgesidir. AWS, Google, Microsoft, IBM, Apple ile rekabet eden ana endüstri lideridir, & Oracle, bunun işletme, küçük işletme, hükümet, eğitimdeki satış yüzdelerine bağlı olduğu en büyük halka açık bulut şirketi unvanı için, & STK sektörleri.

Bob Parsons Sonrası GoDaddy: Alan Adı Kaydı, Bulut Sunucuları ve Yönetilen WordPress PaaS

Anlaşma hakkında GoDaddy Baş Teknoloji Sorumlusu Charles Beadnall şunları söyledi:

“17 milyondan fazla müşteriye sahip bir teknoloji sağlayıcısı olarak, GoDaddy’nin hızla genişleyen işimizi desteklemek için son derece güvenilir bir küresel altyapı ve benzersiz bir teknoloji yeniliği deneyimi konusunda derin deneyime sahip bir bulut sağlayıcısı seçmesi çok önemliydi. . AWS üstün bir küresel ayak izi ve bulut özellikleri sunar, bu yüzden onları bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde seçtik. AWS üzerinde çalışarak,’Müşterilerimizin kendi girişimlerini yürütmelerine ve çevrimiçi ortamda başarılı olmalarına yardımcı olacak güçlü yeni araçlar sunmamız gereken hız ve ölçekte yenilik yapabileceğiz..”

Web barındırma için AWS bulut donanımının kullanımı, son 10 yılda, başlangıç ​​şirketlerinde kendi donanımlarına sahip büyük markalardan daha yaygın hale geldi. 7/24/365 zorlu veri merkezi operasyonlarında AWS’de bulut sağlama, "pay-as-you-go" Sunucu donanımı yükseltme maliyetleri ile toplu faturalandırma, özel uzman güvenlik ekipleriyle birlikte zaten en alt satırda fiyatlandırılmıştır. Genel bulut modeli, web barındırma endüstrisindeki girişimcilerin girişini engeller, burada programcılar AWS mimarisinde müşteri kullanım talepleri doğrultusunda kodlarını kademeli veya hızlı bir şekilde ölçekleyebilir. Bu, web sunucusu donanımına ve yazılım başlangıç ​​şirketi operasyonları için gayrimenkul için büyük bir ön yatırım ihtiyacını ortadan kaldırmanın yanı sıra, kurumsal şirketlerde işe alım konusunda daha az tam zamanlı sistem yönetim personeli gerektirmektedir. Anlaşmanın bir başka kısmı da "AWS, alan adı ve web sitesi yönetimi için Managed WordPress ve GoCentral gibi bazı GoDaddy ürünlerini satacak." GoDaddy’nin perakende iş için rekabet etmek için AWS Pazarına girmesi, sistem yönetiminin karmaşıklığı nedeniyle AWS ve perakende barındırma planları arasında çok fazla geçiş olmadığı için akıllı bir hareket olarak görülebilir, ancak platformun geniş bir popülaritesi vardır. tüketici sektöründe. Pazar tamamen olgun ve "NYSE’de herkese açık olarak listelendi" GoDaddy şirketi, Parson’un çıkışından sonra risk sermayesi başlangıç ​​dünyasında açık kaynaklı bir tek boynuzlu atla aynı değerde & KKR’nin son 7 yıldaki yönetimi.

Bob Parsons Sonrası GoDaddy: Alan Adı Kaydı, Bulut Sunucuları ve Yönetilen WordPress PaaS

KKR, Silver Lake Partners ve Technology Crossover Ventures’ın, 2015 yılında halka arz ile 2011 yılında GoDaddy hisselerinin% 65’i için 2.25 milyar dolar ödediği bildirildi. GoDaddy, 2013 yılında MediaTemple’ı satın aldı. 2016’dan 2017’ye kadar GoDaddy, OpenStack kullanılarak oluşturulan bir Bulut Sunucuları platformu işletti çok benzersiz, iyi yapılmış ve yenilikçi olan tam yığın web sunucusu provizyonu için Bitnami anlık görüntüleri ile.

"…Bulut Sunucuları işi ilk olarak Mart 2016’da GoDaddy’ye AWS tarzı hizmetler sunmanın bir yolu olarak başlatıldı’s 17 milyon hosting müşterisi. Fikir, AWS, Google, Microsoft veya diğerlerine geçmeden önce bulut tabanlı uygulamalara ve hizmetlere erken hamle yapmayı düşünen veya kullanmaya başlayan mevcut müşterilerin yeni işlerini yakalayan bulut hizmetleri için son moda dokunmaktı. boşluk."

Bu, GoDaddy’nin geniş kayıtlı müşterileri bazında uygulamak için MediaTemple yeteneğini kullanarak Parallels yazılım çözümlerine dayalı VPS altyapılarındaki büyük yükseltmeleri izledi. GoDaddy, diğer barındırma şirketlerine kıyasla paylaşılan barındırma planlarında donanım ve yazılımı yükseltme konusunda her zaman gecikmiştir. 2017 yılında, Bulut Sunucuları platformunu açık bir şekilde kapatmayı seçtiler. Analistler aslında DigitalOcean, Dreamhost ile rekabet etmenin daha çok bir deney olarak tasarlandığını öne sürdüler, & Linode ve genel bulut hizmet sağlayıcısı olarak AWS, Google Compute Engine veya Microsoft Azure’a meydan okumaz. Bulut Sunucular, Bitnami yığını anlık görüntüleri kullanarak bir OpenStack ortamının web barındırma için ne kadar güçlü olabileceğinin en iyi örneklerinden biriydi, ancak görünüşe göre GoDaddy, marka kararması ve performans itibarı nedeniyle diğer şirketlere birçok yenilikçiye olan güveni kaybetmişti. barındırma sektörünün daha yüksek maliyetle web geliştirme için daha karmaşık araçları değiştirmek ve kullanmak için çok az nedeni vardı. TechCrunch (2017) şunları kaydetti:

"Şirket diğer kategorilerde iş satın alıyor: Sucuri’ye ‘müşterilerin güvenlik uzmanı olmadan web sitelerini güvence altına almalarını’ sağladılar; Müşterilerin WordPress yayın platformu üzerine kurulmuş siteleri yönetmesi için WP ve WP Curve’yi yönetin; ve web sitelerindeki iletişim hizmetleri için FreedomVoice. Tüm bunlar, işletmeler için bulut uygulamalarına daha derin bir geçiş yapmak yerine web sitelerinin kendilerinin daha fazla özelliğine ve desteğine işaret ediyor."

GoDaddy’nin etki alanı değerlendirme ve açık artırma öneri motoruna makine öğrenme yeteneği eklemek için AWS’nin AI araçlarını kullanma önerisi, çok az kişi hala GoDaddy’nin etki alanı yeniden satış hizmetlerini kullandığından aşırı derecede önemli değildir. AI uygulamalarının kurumsal yazılımlarda ne kadar yaygın hale geldiğine ve AWS platformundaki API’ler aracılığıyla özellikleri entegre etmenin ne kadar kolay olduğuna daha fazla işaret ediyor. Google, 10 yılın ilk aşamasında "İlk AI!" endüstri kadar hareketli ve sosyal olarak mobil olarak dönüşüm vaat eden iş döngüsü, ancak bu duyurular temel olarak GoDaddy’nin ana sektöründe iş ve para kaybettiği noktasını kamufle ediyor ve esasen AWS’de çalışmak için birden fazla bağımsız veri merkezinin çalışmasını kapatıyor daha uygun fiyatlı donanım & verimli biçimde.

AWS’de Dünya Çapında Ticari Satışlar Başkan Yardımcısı Mike Clayville şunları söyledi: “Büyük ve yüksek büyüme gösteren bir işletme olan GoDaddy, dünya çapındaki müşterileri için yenilik yapmak üzere AWS’den yararlanabilecektir. Sektör lideri hizmetlerimiz GoDaddy’nin makine öğrenimi gibi gelişmekte olan teknolojilerden faydalanmasını, fikirleri hızlı bir şekilde test etmesini ve müşterilerine daha sık yeni araçlar ve çözümler sunmasını sağlayacaktır. Bulutta yeniden oluşturdukları ve insanların fikirlerini çevrimiçi hale getirmelerine yardımcı olacak yeni çözümler geliştirdikleri için GoDaddy ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz..”

GoDaddy, her biri bağımsız veri merkezi operasyonlarına sahip halka açık / işlem gören bir şirket çatısı altında yüzlerce büyük ve küçük web barındırma markası toplayan EIG’ye (Endurance International Group) benziyor. & personel, kuruluşlar arasında sinerji ve verimlilik oluşturma. Her iki şirket de web barındırma markaları için kitle iletişim pazarlamasına büyük yatırım ve miras korumak için bu "dotcom" müşterileri şerefiye ve çalkalama oranları üzerinden yaşlandırmak & çok alanlı istemciler için toplu paylaşılan barındırma planlarında promosyon indirimleri. GoDaddy’nin veri merkezlerini bağımsız olarak AWS’de çalıştırma kararı, Bluehost, HostGator ve Dreamhost’u genel bulut şirketlerinin dışında kendi kendine ait ve işletilen en büyük veri merkezlerine ve DigitalOcean gibi edge / CDN girişimlerine sahip büyük web barındırma şirketleri olarak bırakır. Cloudflare. Bu sektörde faaliyet gösteren diğer ana şirketler telekom, kolokasyon merkezleri, SaaS şirketleri ve küçük web hosting markalarıdır. GoDaddy’nin AWS duyurusu, web barındırma endüstrisindeki AWS platform araçları, web sunucusu donanımı ve özel yığın yazılımı üzerinde yeni bulut çözümleri oluşturan veya BT hizmetleri sunmak için bulut ekosisteminde rekabet eden girişimciler için seviyeli bir alan etkisini temsil eder.

Bob Parsons Sonrası GoDaddy: Alan Adı Kaydı, Bulut Sunucuları ve Yönetilen WordPress PaaS

Amazon Koruma Görevi, Macie, & Müfettiş:

Amazon Web Services (AWS), tüm ürün ve hizmetlerinin tamamen GDPR uyumlu olduğunu, yani gelen yasa değişikliği politikalarını güçlendirmek isteyen herhangi bir işletmenin platformu kullanıyorlarsa kapsandığını resmen açıkladı. Şirket, "güvenlik ve uyumluluk uzmanları" iç işleyişini tamamen uyumlu olarak onaylayan bir veri işlemcisi olarak denetlemek. AWS, GDPR ile uyumlu olmasını sağlayan yönleri, kişisel verilerin şifrelenmesini, platformunda işlenen tüm verilerin sürekli gizlilik, bütünlük, kullanılabilirlik ve esneklik sunduğuna ve fiziksel veya teknik bir olay meydana geldiğinde verilerin hızlı bir şekilde geri yüklenebileceğine dair güvenceyi açıkladı. Ayrıca, güvenliğe uygun olduğundan emin olmak için çalışmasını düzenli olarak test ettiğini, değerlendirdiğini ve değerlendirdiğini söyledi..

GDPR Uyumluluğu Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

GoDaddy & Kubernetes:

Sadece bir yıl önce, eski GoDaddy CEO’su Blake Irving, GeekWire’a şirketin ABD’deki kendi altyapısını korurken ABD dışındaki yeni coğrafyalara iş yükleri eklediğinden bulut sağlayıcılarıyla bağlantı kurmayı düşündüğünü söyledi, ancak yeni bir şey değişti CEO Scott Wagner. AWS, anlaşmanın bir parçası olarak alan adı ile ilgili hizmetler sunmak için GoDaddy ile çalışmayı planladığını ve bunun da iki şirketin bir araya gelmesi için bazı ek teşvikler sağlayabileceğini belirtti..

GeekWire’da Daha Fazla Bilgi Edinin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me