Godaddy İnceleme

GoDaddy nedir?

Kimseye sor ve kazandılar’t ilk kez duyuyormuş gibi iki kez yanıp söner. doesn’t Herhangi bir şekilde web sitesi geliştirme ile ilgilenen ya da ilgilenmiyorsanız, herkes GoDaddy biliyor veya en azından adı rastladı. Herkes ikonik süper kase reklamlarını gördü ya da sözcüsü Danica Patrick’i tanıdık.


Daha önce Jomax Technologies olarak bilinen GoDaddy, neredeyse yirmi yıl önce, 1997’de Baltimore, Maryland’de bulundu. Kurucu Bob Parsons, daha önce sahip olduğu şirketi Intuit’e, şu anda dünyanın en büyük alan adı tescil şirketlerinden biri olan GoDaddy’yi kurmadan sadece birkaç yıl önce 65 milyon dolar karşılığında sattı. GoDaddy’de çalışan altı binden fazla uzmanla, bu şirket sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil tüm dünyada 17 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Wikipedia’daki kaynaklara göre, sadece bu geçen yıl gelir elde ettikleri 2.231.900.000 $ ‘ı hesaba katarsanız başarıları yadsınamaz..

GoDaddy nedir?

Söyledikten, ne kadar büyük bir web hosting şirketi gerçekten önemli değil. Çoğu endüstrinin aksine, başarı derecesi, bir şirketin hizmet ve performansı açısından ne kadar iyi olduğu ile doğrudan ilişkili değildir. Çok sayıda insana hitap eden ve çok para kazanan alan adı kayıtlarının çok kötü bir hizmeti var.

Bu nedenle, sayılara körü körüne güvenmek yerine, GoDaddy’nin gerçekten ismine ve itibarına uyup uymadığını kendimiz görmeye karar verdik. WordPress aracılığıyla bir web sitesi oluşturduktan sonra, web sitesinin çalışma süresini ve hızını dikkatlice fark ettik..

İşte bulduklarımız. Daha fazla uzatmadan, GoDaddy’nin tüm malları ve kötüleri ve hizmetlerini kendiniz kullanmayı düşünüp düşünmemeniz.

GoDaddy’nin Avantajları

20 yıllık varoluşları ile birlikte, bazı bilgiler toplamış ve birçok engelinin üstesinden gelmeye mecburdurlar. Pek çok müşterinin GoDaddy’ye güvenmesinin ve güvenmesinin nedenleri şunlardır:

1.% 99,96 kesintisiz çalışma süresi

Yarasadan çıktıktan sonra, test web sitemizin çalışma süresinin harika olduğunu söyleyebiliriz, bunları test ettiğimiz altı ay boyunca ortalama% 99,96. Karşılaştığımız en düşük çalışma süresi sadece% 99.91 idi ve bu hala nispeten çok büyük ve gördüğümüz en yüksek çalışma süresi tam% 100. Söylemek yeterli, biz çok etkilendik.

2. Fantastik hız

Web sitenizin hızının neden bu kadar önemli bir şey olduğunu anlamalısınız. Ana makineniz iyi bir hız sağlayamıyorsa,’s değiştirme zamanı geldiğinde.

Daha yüksek hıza sahip olmak, muhtemelen çeşitli arama motorlarında daha yüksek arama sıralarına sahip olacağınız anlamına gelebilir ve bu da kaçınılmaz olarak daha fazla gelir anlamına gelir. Bir araştırma, müşterilerin siteye geldiğinde istenmeyen bir deneyim yaşadıklarında müşterilerin neredeyse% 80’inin satın almak için bir web sitesine geri dönmeyeceğini gösteriyor.’s hızı. Aslında, Google bu kadar önemli olduğu için hız için eksiksiz bir araç seti oluşturdu.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, GoDaddy bizi gerçekten şaşırttı’performans olarak ortalama 394,6 ms ile karşılaştık. GoDaddy şu anda kesinlikle en üst sırada yer alıyor.

İşte testin her ayı için ortalama hızın ayrıntılı bir dökümü.

1. ay: 420ms

2. ay: 389 ms

3. ay: 363ms

4. ay: 415 ms

5. ay: 386 ms

6. ay: 395 ms

3. Alan adlarından ve barındırma hizmetlerinden daha fazlası

Alan adları ve barındırma hizmetleri sunmanın yanı sıra, GoDaddy muhtemelen sizin web siteniz için düşünebileceğiniz veya isteyebileceğiniz her ürünü sizin için saklar. Mağazalarında, web sitenizle harika çalışan birkaç eklenti ve diğer ücretsiz eklentiler bulabilirsiniz.

Her şeyden önce, GoDaddy ile bir kurulum yaptıktan sonra, sizin için mükemmel bir web sitesi oluşturmak için kolayca kullanabileceğiniz kendi web sitesi oluşturucusu olan GoCentral’a erişebilirsiniz. Ayrıca, cephanenizde web sitenizi benzersiz bir şekilde tamamen kendiniz yapmak ve ihtiyacınız olan şeyle çalışmasını sağlamak için yükleyebileceğiniz en az 125 uygulamaya erişebileceksiniz..

Tüm bunların en iyi tarafı mı? İşinizin yarısı sizin için yapılır. Tek yapmanız gereken, istediğiniz öğeleri seçmek ve web tasarım profesyonellerine teslim etmeden önce sepetinize eklemektir..

GoDaddy’nin Dezavantajları

Şimdiye kadar gördüğümüz sesler ve harika. Tutarlı çalışma süresi ve yüksek hız. Ancak, hiç kimse mükemmel değildir ve GoDaddy de diğer tüm şirketler gibi dezavantajlara sahiptir. Şu anda sadece marka adında hayatta kalan bu diğer büyük markalara kıyasla GoDaddy’nin dikkatsiz olmadığını ve genel olarak harika bir performansa sahip olduğunu söyledi..

Ancak bulduğumuz bu birkaç sorun, bazılarının göz ardı edemeyeceği kadar büyük olabilir.

1. En düşük fiyatlı plan sınırlıdır

GoDaddy’s en düşük plan harika olduğunu düşünüyorum, ayda 2,94 $ perakende, isn’değil mi? Bir web sitesinde gerekli olan tüm temel ihtiyaçların farkına varana kadar harika görünüyor..

Bu ‘ekonomi’ Çoğu kişi için iyi olan ve sizin için mükemmel bir site olacağını düşünebileceğiniz yalnızca bir web sitesini barındırabileceğiniz planı planlayın. Dışında, SSL sertifikaları, CDN içermez’en azından söylemek gerekirse, temel ihtiyaçlar olan yedeklemeler. Yani, tüm bunlar dikkate alındığında, fiyat değil’nihayetinde çok ucuz.

2. Çok fazla satış ve yüksek yenileme ücretleri

Şu anda tüm web siteleri için bir SSL sertifikasına sahip olmak şarttır, aksi takdirde Google bu sertifikayı kabul eder “güvensiz” bu da şüphesiz birçok müşteriyi uzaklaştıracaktır. Çoğu hosting şirketi bunu size ücretsiz verecek olsa da, GoDaddy’nin kullanmaya devam ettiğiniz yıllar boyunca 75 $ ‘lık bir yenileme ücreti vardır..

Bu bir örnek olsun ve bunun bu şirketin sahip olduğu tek satış olmadığını bilmenizi ister misiniz? Küçük yazıları okumanın bir nedeni.

3. hosting yenileme için Yüksek fiyatlar

Yine, Ekonomi fiyatı ayda sadece 2,49 $, ancak tüm ihtiyaçları ekstralar gibi eklediğinizde, fiyat 7,99 $ ‘a kadar çıkabilir. Ancak bu, yenileme fiyatlarının mide çalkalaması olduğu gerçeğini dışlıyor.

Fiyatlandırma ve sunulan hosting planları

İzin Vermek’GoDaddy tarafından sunulan tüm hosting planlarına ve ilgili fiyatlara göz atın:

 1. EKONOMİ: $ 2.49 / ay
 • Aylık 2,49 ABD Doları değerinde bir temel web sitesi (yalnızca ilk yıl için)
 1. DELUXE: $ 4.99 / ay
 • Aylık 4.99 $ ‘dan sınırsız web sitesi (sadece ilk yıl için)
 1. ULTIMATE: 7,99 ABD doları / ay
 • Daha fazla özellik ve daha fazla güce sahip
 • Ve ayda 7,99 ABD doları tutarında bir SSL sertifikası (yalnızca ilk yıl için)
 1. İŞ KONAKLAMA: $ 19.99 / ay
 • Özel VPS
 • SSL Sertifikası
 • (Sadece ilk yıl için aylık 19,99 ABD doları)
 • Yalnızca ilk yıl için ücretsiz olan ücretsiz bir alan adı alırsınız. Yenileme fiyatı oldukça ağır.
 • Kayıt için oldukça kolay bir süreç var
 • Kolay ve anlaşılır ödeme süreci. Tüm kartları ve hatta PayPal’ı kabul eder.
 • Hızlı hesap aktivasyonu var
 • Çok fazla satış ve çok fazla gizli ücret var
 • Kontrol paneli ve kontrol paneli için cPanel kullanır
 • Uygulamaları ve CMS için kolay tek tıklamayla kurulumlar’ (Joomla veya WordPress gibi)

Karar: Önerir miyiz?

GoDaddy’nin iyi bilindiği ve varlıklarının son yirmi yılı aşkın bir süredir devam ettiği gerçeğini gerçekten yenemezsiniz. Bir süredir etrafta olmaları, onları oldukça güvenilir ve güvenilir kılıyor ve çoğu zaman bu kadar çok kullanıcının neden onları tercih ettiğini anlamıyor. Harika çalışma süreleri var ve bir web sitesinin sahip olması gereken en önemli unsurlardan biri olan etkileyici bir hıza sahipler.

Ancak, onların eksilerini en kötü bazıları ile, onları yürekten tavsiye etmek çok zordur. Daha iyi performans gösteren ve yüksek yenileme ve gizli ücretlere sahip olmayan diğer birçok web barındırıcısı var.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me