Ocak 2016 itibarıyla, GoDaddy’nin yönetim altındaki 62 milyondan fazla alan adı vardır ve bu da onu dünyanın en büyük ICANN onaylı kayıt şirketi yapar. 14 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir ve yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. GoDaddy, o kadar çok farklı ihtiyaca hitap etmek zorunda ki, hemen eldeki karışıklığa yol açabilecek çok çeşitli seçenekler var. Ancak,’ve sundukları hizmetin uzmanlıkla nasıl organize edileceğini anladılar ve bu da kullanımı kolay bir arayüze yol açtı. Web sitesinin her bölümü – kontrol paneli, destek alanı ve hatta site oluşturucu – net talimatlara sahiptir ve sadece mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir. İle konuştuk Jeff King, SVP & Bugün kullandıkları sarf malzemeli, ürün odaklı sistemin oluşturulmasına yardımcı olan GoDaddy’de barındırma ve güvenlik GM.


Contents

HostAdvice: Kendinizden ve GoDaddy hosting’e nasıl dahil olduğunuzdan ve dünyanın en çok sayıda web sitesine ev sahipliği yapmanın ne anlama geldiğinden bahsedin?

Burası çalışmak için gerçekten eğlenceli bir yer – I’tüm kariyerimi eBay ve Magento gibi devlerde Silikon Vadisi’nde geçirdim.’m ölçekli işletmeler için kullanılır. İşletmeyi uzun vadede yürütme fırsatı konusunda çok heyecanlandım. GoDaddy’ye üç yıl önce, yeni CEO’su Blake Irving’den hemen sonra katıldım. Teknoloji ve teknoloji şirketleri söz konusu olduğunda bir nevi ruh gibiyiz. o’benim gibi uzun zamandır ürün adamı. ben’ve ürün yönetimi, yapı ürünleri için 20 yıldan fazla harcadım; Bir şeyler yapmayı seviyorum. GoDaddy, 55 milyon alan adı, 12 milyon müşterisi olan ancak’Harika ürünler için büyük bir üne sahip, bu yüzden bunu tersine çevirme fırsatı beni heyecanlandırdı. Kullanıcı deneyimi ve modern teknolojiler oluşturma konusunda bir ton tutkum var. Harika ürünler oluşturmayı biliyorum, bu yüzden iğneyi ürün deneyimine taşıyabileceğimi biliyordum, bu da müşterilerimiz için harika olurdu. ben’Şimdi ekiple çok zaman geçirdik ve şimdi gurur duyabileceğimiz bir ürün yelpazemiz var..

HostAdvice: Bu ürünlerden bazı örnekler verebilir misiniz??

Sanırım artık küçük işletmeler için Hosting yönetilen WordPress söz konusu olduğunda standardı belirledik ve cPanel’i almak için daha iyi bir yer yok. Her geçen yıl en hızlı büyüyen hosting şirketiydik. Her zaman ortaya çıkan yeni yeteneklerimiz ve ürünlerimiz var – gerçekten heyecanlandığım yeni bir bulut ürünü piyasaya sürmek üzereyiz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için gözlerinizi açık tutun. Orada’s GoDaddy bu yıl barındırma gelen büyük şeyler bir sürü olacak.

HostAdvice: Bu ürünlerden bazı örnekler verebilir misiniz?

HostAdvice: WordPress, Drupal ve çevrimiçi web sitesi oluşturucuları daha popüler ve güçlü hale geliyor. Bu, işletmenizi nasıl etkiler ve ne tür trendler görürsünüz?

Pazarda olup biten konusunda çok netiz, ki bu parçalandığına ve olmaya devam edeceğine inanıyorum. Zaman ayırmaya ve kendi sitelerini nasıl kuracaklarını öğrenmeye istekli insanlar var; bu “kendin Yap” WordPress veya SaaS web sitesi oluşturucularını kullanma eğiliminde olan pazar. Teknoloji ilerledikçe sadece erişilmesi daha kolay olacaktır. Bununla birlikte, diğer tarafta, sadece en iyi yaptıklarını yapmak isteyen insanlara sahipsiniz, ör. dünya ol’s en iyi fırıncı ve web geliştirme dış kaynak istiyorum; bu “benim için yap” Market. Biz’Bunu çılgın gibi inceledim ve genellikle pazar yaklaşık 50/50 seviyesine indi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) yarısı, web sitelerini oluşturmak için bir profesyonel kiralar ve diğer yarısı da kendileri oluşturur. Uluslararası alanda daha da bozuluyor – örneğin Hindistan “benim için yap” Market. Onlar bir web sitesi oluşturmak ve onlar için çalıştırmak için birinin ödemeye hazırız. Sonra konsantrasyonun daha yüksek olduğu yerler var “kendin Yap.” Bu alanların her ikisine de yatırım yapıyoruz.

Barındırma iş temelde bu eğilime tepki değişiyor düşünüyorum. Eskiden bir web sitesi istediğinizde, nerede bir hosting hesabı satın alacağınızı ve sonra hangi teknolojiyi kullanacağınızı, vb.’acı verici. Öyle değil’t Bundan başka bir platform kurmak için platform satın almak zorunda olmanın bir anlamı yok. Bu gidiyor.

HostAdvice: Bu gelişen pazara nasıl yatırım yaptığınıza dair bir örnek verebilir misiniz??

Ne’en heyecan verici olanı biz’GoDaddy’de WordPress ile yaptık. Bir hosting hesabı satın alma, cPanel’e giriş yapma, yükleme vb. İşlemlerini atlarsınız.’tüm bu adımları ortadan kaldırdım. Yönetilen WordPress barındırma siparişi verdiğinizde,’hemen WordPress’e girin. Tüm barındırma, kurulum, konfigürasyonlar, güvenlik vb. Perde arkasında sizin için halledilir; asla bilemezsin’orada.

Gelecekte, sen’sadece bir ürün satın alacağım. Bir Drupal veya WordPress veya hatta bir Ruby sitesi çalıştırırken, ayrı bir sunucu veya ana bilgisayar veya bulut hizmeti satın almak ve daha sonra bir yığın oluşturmak vb. sadece ihtiyacınız olanı almak ve çalışmasını istiyorsunuz. Bu yüzden, bunu basitleştirmeye ve temel olarak tüm resmi tersine çevirmeye çalışıyoruz, hem küçük işletmeler hem de küçük işletmelere hizmet veren geliştiriciler için altyapılarını yapılandırma ve kurma zahmetine girmeden çok daha basit hale getirmeye çalışıyoruz..

HostAdvice: Bu gelişen pazara nasıl yatırım yaptığınıza dair bir örnek verebilir misiniz?

HostAdvice: Barındırma endüstrisindeki bu temel değişiklikleri karşılamak nasıl mümkün oldu? Donanım ve teknolojideki gelişmelerden mi??

Teknoloji bir süredir orada. GoDaddy’ye ilk geldiğimde, bir WordPress sitesi istiyorsanız, paylaşılan barındırma veya VPS barındırma satın almanız ve ardından WordPress’i yüklemeniz gerekiyordu. Müşteri çağrılarını dinlerken (ki bunu yapmayı seviyorum), insanların bu süreçle mücadele ettiğini öğrendim. Sadece WordPress istiyorlar, neden onlara sadece WordPress vermiyoruz? Özellikle WordPress için ısmarlama bir ortam oluşturduk. Bunu bitişik ürünler için de yapıyoruz: Drupal, Joomla, Magento, Ruby, hatta LEMP ve benzeri diğerleri. Esasen, anahtar teslim, yuvarlanmaya hazır, hazır ürünler olacaklar. Altındaki teknoloji büyük ölçüde aynı; sadece daha fazla tüketilebilir hale getirecek ve yapılandırma yükünü geliştiriciden veya küçük işletmelerden uzaklaştıracak şekilde paketliyoruz.

HostAdvice: GoDaddy nasıl devam ediyor veya Endurance gibi diğer hizmetlerle nasıl rekabet ediyor?.?

Yapmam’Bu adamlar için endişelenmeyin – GoDaddy ile aynı seviyede ürün deneyimine veya teknolojisine yatırım yapmıyorlar. Finansal tablolarımıza bakarsanız, teknoloji ve ürün için Dayanıklılık’tan üç kat daha fazla harcama yaparız. Yeni nesil şirketler hakkında, kiminle rekabet ettiğimiz açısından son nesil şirketler hakkında benden daha fazla düşünüyorum. Örneğin, Dropbox’ın deneyimi büyülü. Biz buyuz’Rekabete giriyoruz çünkü geliştiricilerin ve küçük işletmelerin beklediği deneyim bu.

Tasarım ve ürün ve müşteri deneyimine büyük yatırım yapıyoruz. Bugün bir WordPress sitesini saatler sürdüğü saniyeler içinde yükseltebilirsiniz. Bu kabul edilemezdi. Pazarın ihtiyaçlarını karşılamadı. Ölçekli oyuncu olmanın yararı, CTO Elissa Murphy’nin liderliğindeki çok yetenekli bir ekip tarafından inşa edilen ve yönetilen, yaptığımız her şeyin altında ortak bir altyapı platformumuz olması. Temel kullanıcıdan teknoloji meraklısı geliştiriciye kadar her seviyedeki ürünü barındırabilmek için temel ortamı oluşturuyor ve tüm ürünlerimizi bunun üzerine yönetiyoruz..

HostAdvice: Yani rekabet gücünüz yarattığınız ürünler?

Bu aşağı yukarı doğru. Başladığımda onu dahili olarak çağırırdık “önce uygulamalar,” hangi uygulama onları gitmek için diğer çemberler geçmesini yapmak yerine müşteri için birincil başlangıç ​​noktası yapmaktır. Bu, toplam tıklama sayısını azaltarak ve deneyimi kullanıcı açısından daha keyifli hale getirerek deneyimi değiştirmemizi sağladı. Ayrıca, hepsinin altında ortak bir platforma sahip bir ölçek oyuncusu olarak bir avantajımız var.

HostAdvice: Rekabet avantajınız yarattığınız ürünler mi?

HostAdvice: Bırakın’özellikle WordPress barındırma hakkında konuşun. Rakipler oranlarınızın birden çok kez ücretlendirilmesinin bu kadar ucuz olması nasıl mümkün olabilir? Bunu nasıl açıklarsın?

Bu, daha önce birleşik, ölçeklenebilir bir omurgaya ve hazır ambalajlı sarf malzemelerine sahip olmak hakkında söylediğim şeye geri dönüyor. Pazar değişiyor. Örneğin, paylaşılan bir barındırma ortamını ele alalım. Optimize edilmemiş bir veritabanı katmanınız, kullanıcı arabiriminiz ve önbellek katmanınız var. Yalnızca WordPress siteleri çalıştırdığınızı biliyorsanız, ortam ve makineleri özellikle bunun için oluşturabiliriz. Örneğin, bu sitelerin% 100’ünün önbelleğe alınabileceğini biliyoruz, bu nedenle çok fazla yük almamıza ve böylece ön uç ve arka uç sunucularını optimize etmemize izin veren belirli bir önbellek katmanı yerleştirebiliriz. Aynı şeyi veritabanı için de yapıyoruz. Böylece homojen bir ortamı, heterojen bir ortamdan çok daha ucuza oluşturabilir ve ölçeklendirebiliriz. Homojen olduğu ve özellikle WordPress için yapıldığı için bunu çok uygun maliyetli bir şekilde ölçekleyebiliriz.

HostAdvice: Bir WordPress sitesine ev sahipliği yaparken bir KOBİ’nin göz önünde bulundurması gereken önemli özellikler ve hizmetler nelerdir??

WordPress kullanmak isteyen herhangi bir küçük işletmenin sadece yönetilen WordPress kullanması gerektiğini düşünüyorum, çünkü sunucularını güvenli ve güncel tutmak için yükü kaldırıyor. WordPress’in güzelliği yaygınlığıdır, ancak aynı zamanda sorunlarından biridir. Örneğin, Windows için neden bu kadar çok virüs yazılıyor? Çünkü birçok insanın Windows’u var. Bu nedenle, çok yaygın bir platformunuz olduğu sürece, onu yamalı ve güncel tutmak çok önemlidir. GoDaddy’nin yönetilen WordPress ürünü tüm bunları halleder. Yeni bir sürüm çıktıktan sonra 24 saat içinde WordPress’teki her bir siteyi yayar ve yönetiriz. Ayrıca, güvenlik altyapımız sürekli olarak güvenlik açıklarını tarıyor ve arıyor ve güvenlik duvarına girmeden önce bunları engellemeye çalışıyor.

HostAdvice: Bir WordPress sitesine ev sahipliği yaparken bir KOBİ'nin göz önünde bulundurması gereken önemli özellikler ve hizmetler nelerdir?

HostAdvice: Güçlü bir destek ekibi ne kadar önemli??

Destek önemlidir. Dünya genelinde, 30’dan fazla ülkede yerel telefon numaraları ile 7/24 desteğimiz var. Tüm çağrılar, özellikle WordPress ve barındırma konusunda eğitilmiş destek ekibimize yönlendirilir. Diğer şirketlerin yönettiği birçok WordPress teklifi yalnızca çalışma saatlerinde destek alır veya yalnızca sohbet sunar. Eğer sen’küçük bir işletme sahibi ve yardım için sadece 11 de vaktiniz var. gece işiniz kapandığında, günün her saatinde desteğe ihtiyacınız var.

GoDaddy’nin küçük işletmelere getirdiği önemli bir farklılaştırıcı Müşteri Destek Merkezimizdir. Bu, neredeyse her ülkede yerel bir numaraya sahip dünyanın hemen hemen her dilinde 7/24 hizmet veren bir iş danışmanları ekibidir. Bütün gün yaptıkları tek şey küçük işletmelerle konuşmak. Web sitenizde bir sorunla aradığınızda, sadece web sitenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizi SEO veya hız için nasıl optimize edeceğinizi anlamanıza yardımcı olurlar. Ekip, WordPress sitenizde bir widget taşımanıza yardımcı olmak yerine, iş sorunlarını çözmenize de yardımcı olur. Bu, yönetilen her WordPress planıyla standart desteğimizdir.

HostAdvice: E-ticaretten ne görüyorsunuz? 2016 için hangi trendlere odaklanıyorsunuz?

E-ticaret inanılmaz derecede önemlidir. Bunun için kişisel bir tutkum var. Büyük bir e-ticaret platformu olan Ebay’de ve herhangi bir platformun açık ara en fazla işlemine sahip olan Magento’da çalıştım. WooCommerce, geniş bir küçük işletme kurulum tabanına sahiptir. GoDaddy, çok başarılı olan çevrimiçi mağaza ürününe sahiptir. Dolayısıyla e-ticaret anahtar ve sürekli büyüyor.

KOBİ’ler Amazon ve Apple gibi şeylerin olduğu bir dünyada faaliyet gösteriyor ve yerel spa veya zincir restoranınızla işlemlerinizi çevrimiçi olarak yönetebilirsiniz. Küçük işletmelerin tüm bunlara ayak uydurabilmesi gerekir. Teknoloji bunu mümkün kılıyor ve teknolojiye erişim küçük işletmeler için daha kolay ve daha ucuz hale geliyor. GoDaddy buna doğrudan katkıda bulunur. Büyük bir WooCommerce sunucusuyuz, on binlerce Magento sitesi ve on binlerce kendi çevrimiçi mağaza müşterimiz var. Bu kesinlikle büyük bir trend ve kesinlikle yatırım yapmaya devam edeceğimiz bir şey.

HostAdvice: E-ticaretten ne görüyorsunuz? 2016 için hangi trendlere odaklanıyorsunuz?

HostAdvice: GoDaddy için e-ticarette çevrimiçi ödemeler gibi ne gibi fırsatlar görüyorsunuz?

Çok fazla fırsat var. Biz’çevrimiçi mağaza, SEO hizmetleri ve e-posta da dahil olmak üzere portföy tekliflerimizi genişletiyoruz – aslında bir e-posta pazarlama şirketi satın aldık. Ödemelerin işlenmesi müşterilerimiz için bir ihtiyaçtır, ancak bu noktada’çok iyi yerine getiriliyor. Bence tüketmeyi daha da kolay hale getirme fırsatımız var. Ödemeler de dahil olmak üzere sürekli yeni fırsatlara bakıyoruz.

HostAdvice: Karşılaştığınız en büyük güvenlik tehditleri nelerdir??

Gördüğümüz en büyük sorun DDoS saldırılarıdır, ister inanın ister inanmayın. Ve o’sadece GoDaddy’de değil; tüm endüstri DDoS ile boğuşuyor. O’büyük bir sorun. Web sitenize gitmeye çalışırsanız, ancak’t Ana bilgisayar, büyük bir sorun olan büyük bir DDoS saldırısı altında olduğu için bunu elde edin. Bu, kullanılabilirlikle ilgilidir ve ölçeklenebilir bir oynatıcıyla gitmek istediğiniz başka bir nedendir. Daha küçük hosting şirketleri’t Büyük bir DDoS saldırısı sürdürmek. Eğer sen’bir bütçe ev sahibi, daha fazla etkilenebilir. Bu tehditleri azaltmak için teknolojiye ve altyapıya büyük yatırımlar yapıyoruz. O’çok pahalı ve ben’Altyapımızdan gurur duyuyorum’inşa ettim.

HostAdvice: Karşılaştığınız en büyük güvenlik tehditleri nelerdir?

HostAdvice: Bize GoDaddy Pro’dan bahsedin. Kimin için inşa edildi ve neden inşa ettin?

Bu, daha önce bahsettiğimiz şeylere geri dönüyor, özellikle müşterilerimizi anlıyor ve müşterilerimizin sitelerinin yaklaşık yarısının profesyonel web sitesi oluşturucuları tarafından oluşturulduğuna saygı duyuyor. Yeterli müşteri ve profesyonelle konuştuktan sonra, birden fazla siteyi yönetmek zorunda olan milyonlarca serbest çalışanın olduğunu ve onlara yardım edecek bir sistem olmadığını fark ettik. GoDaddy Pro, serbest çalışanlar ve profesyoneller için özel olarak tasarlanmış bir dizi araç sağlayan bir mekanizmadır. Serbest çalışanın hayatını kolaylaştırmak için sürekli hizmetler geliştiriyoruz. Yönetimi çok kolaylaştırıyoruz, böylece bir profesyonel olarak tüm müşterilerinizi görebilirsiniz’ tek bir yerde veri. Artık müşteri şifrelerini ve kredi kartı numaralarını hatırlamanıza (veya daha da kötüsünü yazmanıza) veya e-tabloları her yerde saklayarak alan adlarının veya sertifikaların ne zaman sona ereceğine gerek yoktur..

Bu ürünle hedefimiz, serbest çalışan profesyonelin iş akışına saygı duymak ve hayatlarını kolaylaştırmaktır. Bu gerçekten önemlidir, çünkü uzmanların küçük işletmeler için tüm web sitelerinin yarısını satın aldığını biliyoruz, bu nedenle vizyonumuz küçük işletmelere hizmet etmekse, vizyonumuza ulaşmak için profesyonellerin bizi sevmesine ihtiyacımız var..

HostAdvice: Bu sistemi nasıl geliştiriyorsunuz? Bu profesyonel ekosistemi için gelecekteki beklentileriniz nelerdir??

GoDaddy Pro inanılmaz derecede çevik ve müşteri odaklı geliştirme ekibimiz tarafından geliştirilmiştir. Küçük işletmeler için bir müşteri konseyimiz ve profesyonellerin insanların gerçekten kullandıkları özellikler hakkında gerçek zamanlı geri bildirim almaları için bir tane daha var. Müşterinin bizi ürün geliştirme yolunda yönlendirmesine izin veriyoruz. Yeniliklerin bundan ne tür geldiğini görmek heyecan verici.

Örnek olarak, müşteri geri bildirimlerine yanıt olarak, profesyonellerin normalde satın aldığını bildiğimiz araçlarda indirimler gibi bir dizi profesyonel teşvik başlattık. Ölçekimizi indirimler sağlamak ve hizmetlerimize yeni müşteriler eklemek için teşvikler eklemek için kullanabiliriz.

Küçük işletmelerin bir soru sorabileceği veya bir web sitesi kurmak için birini arayabileceği bir pazar platformu oluşturmaktan özellikle heyecan duyuyoruz ve’web sorguları ile bağlantı kurmak için bu sorguları GoDaddy Pro pazar yerinde yayınlayacağım. Bu çemberi tamamlıyor, çünkü sadece profesyonellere iş getirmeleri için teşvikler sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda biz de onlara iş getiriyoruz.

HostAdvice: Bu sistemi nasıl geliştiriyorsunuz? Bu profesyonel ekosistemi için gelecekteki beklentileriniz nelerdir?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me