Bayi barındırma işini başlatmayı mı düşünüyorsunuz? İşte başlamanız için en iyi ipuçlarımız.


Bir web hosting satıcısı olmak bazı ekstra yan gelir yapmak için harika bir yol olabilir. Sunucu işinin arka ucuna atlamak istiyorsanız, bir barındırma satıcısı olarak başlamanızı öneririz. Ancak başlamadan önce işletmeniz hakkında kararlar vermeniz gerekecek. Yeni işinizin başlangıcında gezinmenize yardımcı olmak için, devam etmenize yardımcı olacak eksiksiz kılavuzumuzu hazırladık.

Bayi Barındırma Nedir?

Bayi barındırma girişimci bir şirket başlatmak için hosting hosting için makul ucuz bir yoldur. Bayi barındırma, bir hesap sahibinin ayrılan sabit disk alanını ve bant genişliğini müşteri web sitelerini barındırmak için kullanabileceği zamandır. Bu aslında bayinin barındırma sağlayıcısını satın aldığı anlamına gelir’s toptan satış hizmetleri, ve sonra onları müşterilere satmak, umarım kar için!

Bir şirketle bir bayi barındırma planına başladığınızda, bir hizmet planı oluşturabilir ve bir fiyatlandırma yapısı seçebilirsiniz. Çoğu durumda, satıcılar özelleştirilebilir kontrol panelleri ve sunucular sayesinde markalaşmasını bile kurabilirler.

Bir satıcı barındırma hesabı web hosting iş girmek için çok daha ucuz bir yol olacaktır. Fiziksel bir sunucu birden çok bayi hesabı barındırabilir ve kullanıcı kendisi ve müşterilerinin kullandığı kaynaklar için ödeme yapar.

Kim Başarıyla Hosting satmak için bir konumda?

Başarıyla web hosting hizmetleri satmak kolay değil. Web tasarımcıları ve pazarlama ajansları bir hosting satıcısı iş başlatmak için en iyi konumdadır. Web tasarımcıları ve ajansları, web barındırma hizmetlerine ihtiyaç duyan müşterilerle mevcut ilişkilere sahiptir.

Çoğu web tasarımcısı proje odaklıdır, bu yüzden birçoğu yeniden satarak tekrarlanan gelir elde etmek ister. İşletme sadece projeler için değil, aynı zamanda barındırmadan tekrarlanan gelirler de daha fazla müşteri aldığından, tekrarlayan gelir zamanla ek kazanç elde edecektir..

Bir İş Planı Oluşturun

Kendiniz ve arkadaşlarınız için bir barındırma planı satın almak istediğinizi düşünüyorsanız,’Her şeyi ilk seferde doğru yapmak konusunda çok endişelenmek zorunda değilsiniz. Eğer bir hata yaparsanız, sorun değil! Hala öğreniyorsunuz ve bir dahaki sefere ne yapmanız gerektiğini büyümeye ve anlamaya devam edebilirsiniz.

Ancak, bir iş kurmaya ve bundan kar etmeye çalışıyorsanız, çok daha dikkatli bir şekilde seçtiğinizden emin olmalısınız. Gitmeye karar verdiğiniz barındırma sağlayıcısı size bir iş olarak yansır. Daha düşük bir hizmet satıyorsanız ancak büyük vaatlerde bulunuyorsanız, birisi de işlerini de etkilediği için size karşı yasal işlem yapabilir.

Ancak başlamadan önce, sorumluluk ve maruziyetinizi sınırlamaya yardımcı olan bir şirket kurmalısınız. Ayrıca, tam olarak ne satacağınıza dair bir plan hazırlamak için bir hesap kiralamanız veya işi kendiniz yapmanız gerekir. Pazarınıza bakın ve rakiplerin neler olduğunu görün. Potansiyel müşterilerinizin sizi rakiplerinizden seçebilmeleri için neyi doğru yaptıklarını ve neleri geliştirebileceğinizi inceleyin.

İş planınız oluşturulduktan sonra, web sitenizi geliştirmeye başlayabilir, gizlilik sayfaları ve hizmet şartları ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir hizmet seviyesi sözleşmeniz olmalı ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir faturalandırma sistemine sahip olmalısınız.

Doğru Hosting Planını Seçin

Sağlamanız gereken en önemli şeylerden biri müşterilerinizin’t satıcı olduğunuzu bilmiyorum. Gizlilik çok önemlidir ve müşterilerinizin sizi nasıl gördüğünü etkiler ve bazı müşteriler kazandılar’t Bir satıcı olduğunuzu biliyorlarsa sizinle oturum açın.

Bir barındırma sağlayıcısı ile imzalamadan önce,% 100 özel etiketi (veya beyaz etiketlemeyi) desteklediklerinden emin olun, yani sunucularının ana bilgisayar adı için anonim bir alan adı kullanacaklardır. Ayrıca özel ad sunucularınızı kaydetmeniz için size IP adresleri verecektir. Bu önemlidir çünkü müşterileriniz kazandı’t barındırma kontrol panelinde herhangi bir yerde adlarını görerek, bunun bir satıcı barındırma işi olmadığı yanılsamasını sürdürmeye yardımcı olur.

Seçtiğiniz barındırma şirketi iyi bir üne sahip olmalıdır. İncelemelerin ne olduğunu görmek için çevrimiçi kontrol edin ve bilgili ve duyarlı olduklarından emin olmak için müşteri desteklerine başvurun. Hızlı müşteri desteğine sahip olmak sizin için çok önemlidir, çünkü sunucuda bir sorun olursa, sorunsuz ve hızlı bir şekilde tekrar çalışmasına yardımcı olabileceklerini bilmek istersiniz, böylece müşterileriniz mümkün olduğunca az hizmet kesintisine sahiptir..

Tüm saygın hosting şirketleri en az% 99.9 veya daha yüksek bir çalışma süresi garantisi verecektir. Yüzde arttıkça, yeni müşterilerinizi mutlu tutma yeteneğiniz de artar. Hosting planının sunduğu kaynakların ihtiyacınız olan şey olduğundan emin olun; şimdi ucuza gitme zamanı değil, aynı zamanda araştırmanızı yaptığınızdan da emin olmak istiyorsunuz, bu yüzden bir servet harcamıyorsunuz.

Marka

Yukarıda belirttiğimiz gibi, müşterilerinizin’t Eğer bir satıcı barındırma şirketi olduğunuzu biliyorum çünkü eğer yaparlarsa, sizinle imzalama olasılıkları daha az olacaktır. Marka bilinci oluşturma anahtardır. White Label bayi barındırma size barındırma sağlayıcısına erişim sağlayacaktır’s ürün hattı ama tüm logo altında markalı.

Şirket bilgileriniz müşteri için hazırdır. Barındırma sağlayıcısını değiştirebilirsiniz’c logosunu ve cPanel sayfalarındaki bilgileri ve bir geliştiriciyseniz, gerçek sayfalardaki bilgileri. Ayrıca profesyonel bir görünüm sayesinde şirketinizin diğerlerinden öne çıkmasına yardımcı olur. Özelleştirilmiş kontrol panelinizi markalayarak, insanlarla bir güven düzeyi oluşturabilirsiniz..

Müşteri Desteğinden Kimler Sorumlu?

Rekabette öne çıkmanın en iyi yollarından biri, duyarlı ve bilgili destek sağlamaktır.

Bazı bayi barındırma hizmetleri, son kullanıcıları bayileri adına desteklerken, diğer planlarla son kullanıcılarınıza destek sağlamaktan siz sorumlusunuz. Bir bayi planına kaydolmadan önce bu ayrıntılar ve maliyetler hakkında bilgi edinin.

Özel Ad Sunucuları Kullanın

Bulmacanın bir başka önemli parçası da özel ad sunucuları kullanıyor. Profesyonellik seviyenizi arttırır. Ayrıca, mevcut sağlayıcınızdan aldığınız hizmet veya destek düzeyinden memnun kalmazsanız, bir barındırma sağlayıcısından diğerine hızlı bir şekilde geçmenize yardımcı olur..

Özel bir ad sunucusu kullanarak, tüm müşterilerinizi taşıyabilirsiniz’ onlarla herhangi bir değişiklik yapmak zorunda web hosting hesapları.

Sonuç

Bir bayi işine başlamak her zaman kolay değildir, ancak işi koymak ve rekabetinizden öne çıkmak için ekstra mil yapmak istiyorsanız, aylık yinelenen gelir elde etmek için harika bir yol olabilir..

Web tasarımcılarına ve web barındırma hizmetlerine ihtiyaç duyan müşteriler için projeler yapan diğerleri için mükemmel bir seçimdir.

En İyi Bayi Hosting Sağlayıcıları

En İyi Bayi Hosting Sağlayıcıları

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 9.80


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.0


Kullanıcı dostu
9.3


Destek
9.3


Özellikleri
9.3

Yorumları oku

A2 Hosting’i ziyaret edin

En İyi Bayi Hosting Sağlayıcıları

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 3.29


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.2


Kullanıcı dostu
9.2


Destek
9.3


Özellikleri
9.2

Yorumları oku

Hostwinds’i ziyaret edin

En İyi Bayi Hosting Sağlayıcıları

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 4.38


Güvenilirlik
9.8


Fiyatlandırma
9.4


Kullanıcı dostu
9.7


Destek
9.8


Özellikleri
9.7

Yorumları oku

SiteGround’u ziyaret edin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me