Rackspace Fanatik Desteğe Odaklanıyor, 6.000+ Çalışana Büyüyor

Contents

Rackspace CTO’su John Engates ile röportaj

Rackspace’e ilk maruz kaldım 2006 yılında, bir şirkette çalışırken ve iki kiralık Rackspace adanmış sunucumuz ve harika bir hesap yöneticimiz vardı. Rackspace insanlarıyla konferanslarda buluştuğumu ve bu adamı Joe Dan Dockrey’i tanıyıp tanımadıklarını sorduğumu hatırlıyorum. Hayır dediler. Rackspace’in ne kadar büyük olduğunu fark etmedim – ama kesinlikle çok büyük oldu. Ancak CTO John Engates neredeyse en başından beri Rackspace’de. Bize şirketin nasıl evrimleştiğini ve şimdi nerede yattığını anlatıyor.


Rackspace CTO'su John Engates ile röportaj

Rackspace’in kuruluşundan ve CTO olmaya nasıl geldiğinizden bahseder misiniz? Açıkçası, gerçekten uzun zamandır oradaydım.

Şirket neredeyse on sekiz yaşında. 1998’de kuruldu. 2000 yılında hala başlangıç ​​aşamasındayken internet altyapısına olan talep nedeniyle çok hızlı büyüyordum..

Rackspace başladığında, çoğu kişi kendi veri merkezlerini bir T1 hattıyla internete bağladı ya da sunucularını internete almak için bir kolokasyon sunucusu kullandılar. Rackspace, altyapı tüketmek için yeni bir model sundu: 24 saat sonra arayacaksınız ve çevrimiçi bir sunucunuz olacaktı. O zamanlar bir Linux sunucusuydu (başlangıçta desteklenen şey buydu).

İnsanlar heyecanlandı ve hizmetlerimize giderek daha fazla insan ilgi duymaya başladı. Yeni işletmeler ve yeni web siteleri kuruyorlardı. E-ticaret şirketleri ve haber siteleri vardı. Hizmetlerimiz, insanların İnternet erişiminden faydalanmasını ve hızla çevrimiçi olmalarını kolaylaştırdı. Rackspace tüm ekipmanlara ve veri merkezine sahipti. Müşterilerin hiçbir şey yapmamaları gerekiyor – Rackspace gerisini halletti.

Katıldığımda Operasyonlar Başkan Yardımcısıydım. Desteğin çoğunu çalıştırdım ve sunucuları yapan insanları yönettim. Satış ve pazarlama sorumluluklarım yoktu. Müşterilerin karşı karşıya olduğu günlük operasyonların çoğu liderliğindeydi. Bununla birlikte, yeni ve sonraki şeyle ilgileniyordum, bu yüzden CTO rolü devreye girdi. Rackspace’de başlatılan yeni girişimlere, yeni iş modellerine, ürün tekliflerine ve yeteneklere yöneldim. 2002’de başladığımız zaman "Yoğun Hosting” iş, kurumsal müşteriye yönelik üst düzey hizmet teklifimiz.

Bütün konsepti nasıl "Fanatik Destek" Başlat?

İlk günlerde, destek ekibine temel destek veya asgari destek yapmayacağımızla ilgili bir mesaj göndermek istediğinden, David Bryce adında bir Racker vardı. Firmamızı teslim ederek farklılaştıracaktık "Fanatik Destek."

Çoğu tüketici ve hatta iş senaryosunda geleneksel olarak desteğin nasıl sunulduğunu düşündüğünüzde, nispeten zayıf desteğiniz olmuştur. Çoğu destek "iş yapmanın maliyeti" ve şirketler eğer mecbur kalmazsa teklif etmek istemiyorlar. Maliyetleri en aza indirmek için sizi bir web sitesine veya portala veya bilgi tabanına gönderir veya bir offshore çağrı merkezine dış kaynak desteği sağlarlar. Bu, kendimizi farklılaştırmak istediğimiz bir alandır ve müşteriler genellikle sunucuları için yardıma ihtiyaç duyduklarından, bu standart destek algısını değiştirmek için gerçek bir fırsattı. Ayrıca burada "barındırma yönetildi" geldi. Sadece özel sunucular sunmayacaktık. Sunucular kuracak ve onları fanatik bir şekilde yönetecektik. Bu kültürümüzün bir parçası ve o zamandan beri sürdürüyoruz. Şirketin kültürüne nüfuz eder ve organizasyon genelinde kutlarız.

Rackspace’in ilk ve sürekli başarısına ne katkıda bulunduğunu düşünüyorsunuz, buradaki en güvenilir hosting çözümlerinden biri olduğu göz önüne alındığında?

Müşterilere hizmet etme tutkumuza geliyoruz, biraz daha pahalıyız ama buna değiyoruz. Biz güvenebileceğiniz ve güvenebileceğiniz biriyiz. Bu üne sahip olduktan sonra yayılır. Harika çalışanlarınız olduğunda ve çalışmak için harika bir yer olduğunda, zaman içinde daha fazla müşteriye yol açan erdemli bir döngü haline gelir.

Bize bugüne kadar sunulan tüm hosting çözümlerinizden bahseder misiniz? Başkaları için gelecek planları?

Tarihsel olarak, her zaman güvenilir, ölçeklenebilir İnternet altyapılarına ihtiyaç duyan müşterileri hedefledik: sunucular, ağ bağlantısı, depolama ve güvenlik bileşenleri ve bunların etrafındaki yönetilen hizmetleri sararız. Bu hizmetleri bir hizmet seviyesi sözleşmesi (SLA) ile destekliyoruz. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri (yeni başlayanlar, genç şirketler) hedefleyen bir şirketten geldik ve bugün dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarına hizmet veriyoruz: Fortune 100/500 ve dünyanın her yerindeki büyük şirketler.

Bazı çok kritik uygulamaları yönetiyoruz: büyük şirket web siteleri, büyük e-ticaret web siteleri ve% 100 çalışma süresi ve yüksek güvenlik ve güvenilirliğe ihtiyaç duyan SaaS işletmeleri. Bu düzeyde hizmet ve destek ve bununla birlikte gelen uzmanlık için mutlu bir şekilde ödeme yapıyorlar, çünkü işleri güveniyor ve buna bağlı.

Çözümler açısından, büyük bir e-Ticaret veya SaaS uygulaması veya çok oyunculu bir çevrimiçi oyun çalıştıran yüzlerce veya binlerce sunucuyu çalıştıran özel bir sunucu, bulut sunucusu veya küçük bir depolama alanı kadar küçük bir şey kadar basittir. . Bu tür uygulamaların çoğu Rackspace’de çalışır.

Şu anda ofisleriniz nerede ve kaç çalışanınız var??

6000 kişimiz var.

 • San Antonio, TX şirket merkezini barındırıyor (3.000-4.000 çalışan)
 • Austin, TX ofisi, San Antonio’ya 80 km uzaklıkta (800-900 çalışan)
 • Londra, İngiltere’de ofis
 • Hong Kong, Sidney, Avustralya ve Blacksburg, Virginia’da daha küçük ofisler (e-posta ekibi ve bulut ofis ekibi)

Bu ofislerin bazıları küçük (20-30 kişi) ve bazıları 1.000’e yakın.

Şu anda ofisleriniz nerede ve kaç çalışanınız var?

Altyapınız nerede ve bu veri merkezlerinde toplamda kaç sunucunuzun yönetildiğini bize söylemek mümkün mü?

Dallas, Chicago, Virginia, Londra, Hong Kong ve Sydney’de veri merkezlerimiz var.

Size kaç sunucumuz olduğunu söyleyemeyiz – çok fazla. Büyümeye devam ediyoruz!

Altyapınız nerede ve bu veri merkezlerinde toplamda kaç sunucunuzun yönetildiğini bize söylemek mümkün müdür?

Kendinizi en iyi bulut sağlayıcılarından biri olarak kurduğunuzdan daha fazla insanın buluta geçtiğini mi fark ediyorsunuz, yoksa yine de özel sunucular için talepler var mı?

Birçok kişi buluta taşınıyor, ancak özel sunucular müşterilerin ihtiyaç duyduğu altyapıyı sağlamada hala çok önemli bir rol oynuyor. Bazen özel sunucular daha iyi performans gösterir ve belirli müşteri ihtiyaçları için daha iyi güvenlik sağlar.

Bazen müşteriler en iyi fiyat ve en iyi performans karışımını sunmak için bulut sunucuları ve özel sunucuları karma bir modelde birlikte kullanırlar. Bu bir yetenek’Rackspace’e özgüdür. Müşterilerimiz için bariz bir kombinasyon haline geldi ve bunları bir araya getirmeye başladık, bu yüzden adanmış sunuculara ihtiyacınız varsa bunlara sahip olabilirsiniz, sanallaştırılmış sunuculara ihtiyacınız varsa, buna da sahip olabilirsiniz veya herkese açık veya özel olabilir OpenStack tabanlı sunucular. Bunların hepsini tek bir çatı altında toplayabilmeniz açısından eşsiziz.

Doğrudan buluta giden bazı insanlar var, ancak sorunları genel bulut tarafından ele alınmazsa, bazıları özel bir sunucuya veya özel buluta gider..

Rackspace ortak ağı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz??

Rackspace her zaman hizmetlerimizi yeniden satmak veya müşterilerine satmak için hizmetlerimizin üzerinde yetenekler geliştirmek isteyen şirketlere sahiptir. Bazen danışmanlar müşterilere hizmet vermek için altyapıya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ortak olurlar. Rackspace ile çalışıyorlar ve birlikte başka bir müşteriye hizmet ediyoruz. Pazarı almamız için harika bir yol. Müşteriler bazen altyapı için doğrudan bize gelmezler. Bunun yerine, yerel bir satıcıdan veya VAR’dan veya danışmandan veya tedarikçiden geçer. Bu işi seviyoruz – Rackspace’de böyle oluyorlar.

Başka bir profesyonel, bu müşterileri elde etmenin daha az maliyetli hale gelmesidir. Genellikle sahip olmadığımız değer katan satıcı veya iş ortağıdır. Çözümü bir araya getirir ve müşterinin ürün veya hizmetlerini ve işlerini yerden kaldırmasını kolaylaştırır. Kendimize ulaşamayacağımız bir pazara ulaşmamıza gerçekten yardımcı oldu.

Barındırma konusunda yeni olan ve Rackspace’i kullanmak isteyen biri için ne tavsiye edersiniz??

Bizi arayın, sohbet etmeye hazır çalışanlarımızla konuşun (web sitesinden de canlı sohbeti kullanabilirsiniz) ve bütçenize uygun, teknik ihtiyacınıza uygun, ihtiyaç duyduğunuz çözüm hakkında konuşmaktan çok mutlular, ve sorunu çözeceksin’çözmeye çalışıyorum. Bu bir şey’Her zaman Fanatik Destek temeli temel alır. Bunu yeni iş kazanmak için yapıyoruz, ama aynı zamanda yapılacak doğru şey. Kesinlikle doğrudan web sitemizden satın alabilir ve kaydolabilirsiniz ve birçok müşteri bizi bu şekilde dener, ancak işler karmaşıklaşır ulaşmaz, yapmanız gereken şey telefonu almak ve biriyle konuşmaktır, çünkü burası gerçek değer yatar: sunabileceğimiz uzmanlık ve destek.

Herhangi bir destek olmadan en ucuz sunucuyu istiyorsanız, bu biz değiliz, ancak bu desteğe ve güvenilir altyapıya ve yedekleyecek insanlara ihtiyacınız varsa, en iyi yaptığımız şey budur. Son zamanlarda yaptığımız şeylerden biri Fanatik Desteğimizi sadece Rackspace’in ötesine genişletmektir’nin altyapısı: Microsoft Azure ve Amazon Web Services ile ortaklık kurduk ve müşteriler bu altyapıları kendi altyapılarını yönetmemizi istiyor.

Twitter işlemciniz bana Rackspace Yönetilen Bulut’u sormamı söylüyor. Bize yukarıda bahsetmediğinizi varsayarsak, bana bundan bahseder misiniz?

Müşterilerin bulut uygulamalarını nerede olurlarsa olsunlar yönetmelerine yardımcı oluyoruz. Gelecek bu: çoklu bulut. Biz buna inanıyoruz. İnsanlar terimi kullanıyor "melez bulut," ancak insanlar uygulama geliştiriyor ve o zaman mantıklı olan her yerde kullanıyorlar, bu yüzden çeşitli uygulamalarda bulunuyor ve bu yüzden çoklu bulut terimini tercih ediyoruz. Ne kadar büyük olursanız, kendinizi yönetmek o kadar zor olur. Bazen müşteriler bu konuda yardım ister; zamanlarını günlük bakım hizmetlerinde geçirmek istemiyorlar. İşletmeleri için yeni şeyler olan yeniliğe odaklanmak istiyorlar. Eğer buna odaklanabilirlerse ve gerisini biz halledersek, bu bir iş kurmak için harika bir temel.

İhtiyaçlarını daha iyi anlamak ve onlara daha iyi hizmet verebilmek için müşterilerle buluşma hakkında ipuçları verebilir misiniz? Müşterilerle yüz yüze görüşme yaklaşımını seviyorum.

Telefonla müşterilerle etkileşime geçtiğimizi belirttik. Şahsen olsa da, çok daha iyi. Müşterileri görmek için seyahat edeceğiz. Her zaman seyahat ederim. Müşterilerle etkileşime girmeyi ve satış arkadaşlarının konuştukları kişilerle bağlantı kurabilmemizi sağlamayı seviyorum. Ayrıca müşterilerimizi merkezimizde bizi görmeye davet ediyor, personelimize erişmelerini sağlıyoruz. Rackspace bünyesinde, veritabanı / depolama / güvenlik mimarlarımız gibi Fanatik Destek ekibini mühendisleri ve ekip üyeleriyle doğrudan bağlantı kurabiliriz..

Evet, yüz yüze görüşmenin yerini tutamaz. Kim olduklarını, nerede olduklarını ve çalışanları hakkında daha fazla bilgi edinmek için onları kendi ofislerinde görmek güzel. Bunu kurarken mümkün olduğunca pratik, müşteri için kolaylaştırın. Onları öğle yemeğine götür, ofisine getir veya onlarınkine git.

Konferanslara da gidiyoruz. Rackspace Solve adlı bir konferansımız var, bu da aslında Rackspace’i yolda alıyor. Bunları veri merkezlerimiz olan NY, SF, Londra ve Hong Kong’da ağırladık. Ayrıca Dallas, Atlanta ve Chicago’da da, müşterilerimizin olduğu her yerde bulunduk. Rackers ve müşterileri aynı odada tutuyoruz ve karşılaştıkları zorluklar ve sunabileceğimiz çözümler hakkında birbirimizle konuşuyoruz.

İhtiyaçlarını daha iyi anlamak ve onlara daha iyi hizmet verebilmek için müşterilerle buluşma hakkında ipuçları verebilir misiniz? Müşterilerle yüz yüze görüşme yaklaşımını seviyorum.

Bir ISS’de çalışmaktan şimdi Rackspace’in CTO’suna kadar olan paketler var mıydı??

Bu, tüm kariyerim oldu, internet sektöründe hızlı büyüyen bir alanda teknik bir alanda çalışıyordu. Heyecanlandığınız, hoşlandığınız ve hakkında konuşmayı sevdiğiniz şeyler yapın. İnsanlarla İnternet’in ne olduğunu bilmeden, geleceği inşa edebileceğiniz bir ortamda büyüyerek insanlarla konuşuyorum. İnsanlar şimdi interneti kabul ediyor. Ama bazıları, benim gibi biz’boyunca heyecanlıyız. Bunun bir parçası olmak benim hayalimdeki iş, bu sektörde hiç sıkıcı bir gün geçirmedim.

Rackspace, OpenStack’i nasıl kullanıyor ve neden açık kaynak bulutuna sızmayı seçtiniz??

NASA ile OpenStack’ın yaratıcılarından biriydik. OpenStack, genel bulutumuza ve özel bulutumuza güç sağlamak için kullanılır. Açık kaynak kodlu bir yazılımın tüketicileri olduğumuz ve açık kaynak kodlu modelin büyük faydaları olduğu için bunu açık kaynak yöntemiyle yapmayı seçtik. Sadece çok sayıda geliştirici ve şirketin işbirliği yapmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda insanların yazılımı tüketmesini de kolaylaştırırsınız. Açık kaynak ile teknik olarak ücretsiz olarak yapabilirsiniz ve lisanslama maliyetleri ve kısıtlamaları olmadığından, hızlı bir şekilde yayılmasına yardımcı olur. Örneğin, yazılım San Antonio’dan Pekin’e kısa sürede yayıldı, bu da yazılımın kapalı olmasından beklediğinizden farklı bir sonuçtur kaynak.

Dezavantajı: OpenStack’a sahip değiliz, bu yüzden tamamen para kazanamayız. Yine de, küresel olarak başarılı, etrafında güçlü bir topluluk var ve insanlar bunun başarılı olduğunu görmek istiyor. Açık kaynak, olabildiğince başarılı olur ve herkes bu başarıdan yararlanır.

Okuyucularımızın bilmesini istediğiniz başka bir şey var mı?

Güvenlik bizim için çok önemlidir. Verileri çalmaya çalışan pek çok bilgisayar korsanı var ve birçok şirket mücadele ediyor, bu nedenle güvenlik sunduğumuz yönetilen hizmetlerin mükemmel bir tamamlayıcısı.

Veri, müşterilerin mücadele ettiği başka bir alandır: büyük veri kavramı gerçektir ve verileri yönetmek için ortaya çıkan araçlar karmaşıktır ve başlaması zordur. Bunların her ikisi de yönetilen hizmetlerimizin uzantısıdır.

Fanatik Destek vaadini vermeye ve teslim etmeye devam ettik. Bunu destekleyen güçlü bir iç kültür ve buna inanan liderlik vardır. Müşterilerle yankılanıyor, çünkü herkes iyi destek istiyor. Rackspace ile, birinin işini ve uygulamalarını önemsediğini ve onları izlediğini fark ederler.

Rackspace hosting için yorumunuzu yazın >>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map