ShopSite CEO’su Dave Hills ile röportaj

Pek çok kişi ShopSite’ı duymuş olabilir. Belki de yoktur. Sonsuza kadar sürdü – orada bulunan aktif alışveriş sepeti yazılım araçlarının çoğundan daha uzun ve neden olduğu çok açık: her tür müşteriye hizmet veren planlarla her türlü alıcının ihtiyaçlarını karşılıyor.


ShopSite’ın CEO’su Dave Hills ile oturup, şirketin son 21 (!) Yılda geçirdiği eğlenceli yolculuğu anlattı..

ShopSite CEO'su Dave Hills ile röportaj

Merhaba Dave, zaman ayırdığınız için teşekkürler. Bize ShopSite ve neler sunduğunuz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz??

ShopSite e-ticaret / alışveriş sepeti yazılımıdır. Dört lezzetimiz var:

  • ekspres – WordPress ve yalnızca en fazla 10 ürün satmak için sipariş düğmeleri eklemek isteyen diğer küçük siteler gibi bloglar için yeni, ücretsiz seçeneğimiz.
  • starter – 15 ürün ve beş site sayfasının yanı sıra çok daha fazla ödeme seçeneğiyle Express’ten bir adım önde.
  • Yönetici – Daha yoğunlaştıkça, bu ürüne dönüşürsünüz; bu katmandaki ürün veya sayfa sayısında bir sınırlama yoktur. Ve elbette ürün yükleme / indirme, ürün arama ve gerçek zamanlı gönderim fiyatları gibi daha da fazla özellik var.
  • profesyonel – En üst katmanımızda kuponlar, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları, dijital indirmeler, Facebook mağazası ve daha pek çok şey var.!

E-ticarete başlamanıza yardımcı olmak ve işinizi büyütürken ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için buradayız.

Merhaba Dave, zaman ayırdığınız için teşekkürler. Bize ShopSite ve neler sunduğunuz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

ShopSite’ın nasıl başladığını ve iCentral ile olan ilişkisini anlatır mısınız??

95’te, iCentral (Internet Central) adlı bir şirkette İnternet işleri yapmak isteyen birkaç kişi olduğunda; kullanıcıların web’e girmelerine ve sitelerini pazarlamasına yardımcı olmak istediler. Müşterilerinin çoğunun web’de satmak istediğini çabucak fark ettiler, bu yüzden onlar için bir alışveriş sepeti geliştirmek için bazı mühendisleri işe aldılar. Sonunda işin ana odağı oldu.

1998’de Boston’daki Open Market iCentral şirketini satın aldı. Open Market, telekom şirketlerine satabilecekleri Transact adında üst düzey bir e-ticaret motoruna sahipti, ancak bunun için iyi bir kullanıcı arayüzü / ön uçları yoktu, bu yüzden İşlem motoruna kolay bir arayüz sağlamak için ShopSite ürününü satın aldılar.

Daha sonra, 2001’de kabarcık patladığında, Açık Pazar – başka bir şirket tarafından satın alınacak şekilde konumlandırmak için – satın aldığı bir dizi şirketten kendini ayırdı ve biz, çalışanlar, ShopSite ürününü geri aldık. O zamandan beri yine bizdik. Bu satın almadaki orijinal çalışanların çoğu bugün hala burada.

ShopSite ve iCentral’a nasıl dahil oldunuz??

Ağ yazılımları yapan Novell’de yaklaşık 12 yıl çalıştım. Harika bir koşudan sonra, Novell’nin büyümesi yavaşlıyordu ve bazılarımız için gönüllü olarak ayrılmak üzere bir anlaşma teklif ettiler. Ayrıldıktan sonra arkadaşlarımdan biri bana iCentral şirketine bakmamı söyledi ve ben de bunun potansiyeli olduğunu düşündüm. Novell’de bir mühendislik direktörüydüm, bu yüzden iCentral’ı yönetmek için getirildim’mühendislik grubu.

Open Market ShopSite’i satın aldıktan sonra, iCentral CEO’su ayrıldı ve sonunda ShopSite grubunun site Başkan Yardımcısı oldum. Sahipliği geri almaya karar verdiğimizde, ShopSite ekibi CEO’ları olmam gerektiğini hissetti.
ShopSite ve iCentral'a nasıl dahil oldunuz?

CEO olmak için ShopSite ve iCentral’daki masaya nasıl bir deneyim kazandınız??

Teknik altyapıya sahibim – birkaç yıl boyunca bilgisayar bilimleri ve deneyim programlama. Sonunda yönetime gitmek istedim, bu yüzden MBA almak için okula geri döndüm. Oradan Novell’e gittim ve üçüncü tarafların API’larımıza yazmasını sağlamak için geliştirici ilişkileri işini burada çalıştırdım. Bunu yıllarca yaptıktan sonra sonunda mühendisliğe girdim ve yönetmen düzeyinde birkaç takım yönettim. Her iki pozisyon da bana harika bir deneyim yaşattı, özellikle şirket büyüdükçe (birkaç yıl boyunca her yıl iki katına çıktılar).

Bize ShopSite’ın müşterileri ve platformda ne tür mağazaların bulunduğu hakkında bilgi verebilir misiniz? Genellikle müşteri tabanınızın işletme büyüklüğü nedir ve müşterileriniz genellikle nerede bulunur??

Müşterilerimiz, Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerin tüm yelpazesini kapsamaktadır. Spektrumun bir ucunda yeni başlayan küçük anne ve pop dükkanlarımız, diğer ucunda ise milyonlarca dolarlık büyük online işletmelerimiz var. Daha büyük müşterilerimizin birçoğu da tuğla ve harç varlığına sahiptir..

ShopSite satıcılarının büyük bir kısmı, ürünümüzü müşterilerine satan hosting ortakları kanalımızdan gelmektedir. Bluehost, GoDaddy ve diğerleri gibi hosting şirketleriyle çalışıyoruz. Bu ortaklar çok düşük bir maliyetle çok değer sunar; DIY (veya Kendin Yap) satıcısının başlaması için iyi bir yer. Bankayı kırmadan e-ticaret dünyasına kolayca atlayabilirler.

Ayrıca, büyük tüccarların başarılı olmasına yardımcı olan Lexiconn ve Pair Networks gibi hosting şirketleriyle de ortak çalışıyoruz. Daha büyük bir işletmenin büyümeye devam ettikçe takdir ettiği ekstra el tutma ve destek sunarlar. (Biz’hatta Oprah veya Günaydın Amerika’sında bazı müşterilerimizi vurguladık ve bu da binlerce siparişi çok kısa sürede onlara aktardı..

Ayrıca kendi sunucularında barındırmayı seçen satıcılarımız da var. ShopSite ile mağazanızı istediğiniz yerde barındırabilirsiniz. Tek bir barındırma sağlayıcısıyla sınırlı değilsiniz.

ShopSite yalnızca yönetilen bir barındırılan / bulut çözümü mü yoksa birisi yazılımı indirip yerel olarak bakımını yapabilir mi??

Yazılımı sizin için yükleyecek hosting ortaklarımız var. Kendi sunucusuna sahip olan tüccarlarımız var ve bunu kendileri yükleyip yönetiyorlar. Ve birkaç ortakımız var., "e-ticaret sunmak istiyoruz, ancak sunucuyu sunucularımızda çalıştırdığımız ve sepeti barındırdığımız bir bulut / SaaS modeli istiyoruz.." Tüm gamı ​​çalıştırıyoruz, ancak ana vurgu hosting modeli oldu. İnsanlar başka yollardan isterse, başka yollara sahip olmalarına izin veririz.

Amazon gibi mağazaların sağladığınız hizmetlerden bazılarını uzaklaştırdığını veya büyümenin oldukça istikrarlı veya tutarlı olduğunu düşünüyor musunuz??

Pazar değişiyor; tüm ağ kesinlikle olgunlaşıyor. Ancak, tüccarların müşterilerinin bulunduğu yerde toplandığını da görüyorsunuz. Bunu Amazon, Facebook ve eBay ile görüyorsunuz. Tüccarların, müşterilerini neredeyse takıldıklarını gördükleri her yerde birden fazla yere gittiğini görürsünüz. Gerçekten başarılıysanız, gerçekten tek bir yerde olamazsınız. Satıcılar kendi web sitelerinde, aynı zamanda Amazon veya Facebook veya eBay’de.

Önümüzdeki 24 ay için planlarınız neler??

Bu hatlar boyunca, Amazon gibi satıcılarla daha derin entegrasyonlar yaptığımızı ve sundukları araçları desteklediğimizi göreceksiniz. Satıcılarımız nerede alışveriş yaparsa bulsun, biz de orada olacağız. Örneğin, bugün, bir web sitesine sahip olmanın yanı sıra, satıcılarımıza bir Facebook mağazası ve Turbo Lister gibi bazı eBay araçlarıyla entegrasyonlar da sunuyoruz. Tüccarlarımızı desteklemek için müşterilerini buldukları her yerde satış yapabilmeleri için başka yerlere bakmaya devam edeceğiz.
Aynı zamanda, küçük adamın daha başarılı olmasına ve daha büyük bir adamın ölçeklendirip daha fazla ihtiyacı olduğunda büyümesine yardımcı olacağız. Son zamanlarda, ShopSite’ın 64 bit sürümünü yayınladık. Bu üst düzey insanlara fayda sağlayacak; 64 bit ShopSite ile satıcılarımızın göreceği en büyük avantaj, artık barındırabileceğimiz daha büyük veritabanı boyutu.

Önümüzdeki 3 yıl içinde endüstrinin nasıl değiştiğini görüyorsunuz?

Sadece o değil "internette ve internette," Amazon, Pinterest gibi çeşitli yerlerde bulunmanız gerekiyor. Bence olan şey, eskisinden biraz farklı. Artık bir web siteniz ve müşterilerinizle birlikte olmanız gereken diğer tüm yerler var.

Okuyucularımızın bilmesini istediğiniz başka bir şey var mı?

ShopSite söz konusu olduğunda, işinizi büyütürken sizinle birlikte büyüyen, kullanımı kolay bir ürüne sahip olmaya çalışıyoruz, ancak belki de müşterilerimizden aldığımız en önemli geri bildirim "sadece çalışıyor." Yazılımımızın 8 yıldan eski sürümlerini çalıştıran satıcılarımız var! Bu açıkça bir şey “sadece çalışıyor,” ve çalışmaya devam ediyor! Elbette sürekli eklediğimiz tüm yeni özelliklerden yararlanmak için yeni sürüme geçmenizi öneririz 🙂

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me