OpenCart 2 nedir?

OpenCart 2, en iyi ücretsiz ve açık kaynaklı e-Ticaret platformlarından birinin güncellenmiş sürümüdür. OpenCart 2, çok sayıda tema ve uzantıya sahip güçlü bir yönetim mağazası olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca en iyi ödeme ağ geçitleri ve PayPal, Amazon Payments, Ups, FedEx ve daha fazlası gibi gönderim yöntemlerinin entegre desteğini alırsınız.


Aşağıdaki makalede, OpenCart 2’yi hosting hesabınıza FTP yardımıyla yükleme sürecinde size rehberlik edeceğim.

Özel Not: A2hosting gibi bazı üst web barındırma sağlayıcıları Opencart ile bir ortaklığa sahiptir ve sizin için otomatik olarak kurabilir.

Adım 1: OpenCart 2’yi İndirme

Her şeyden önce, OpenCart web sitesini ziyaret etmeniz ve indirme sayfasını aramanız gerekir. Oradan orada OpenCart’ın en son sürümünü indirmeniz gerekiyor.

En son sürümün yanındaki İşlem altındaki İndir bağlantısını tıkladığınızda sizin için indirmeye başlayacaktır. İndirme işlemi tamamlanır tamamlanmaz, bilgisayarınızdaki arşivi çıkartmanız gerekir. Ayıklandıktan sonra klasörü açın. İçinde “yükle” adlı klasörü bulmalısınız. Bu klasör içinde yüklenmesi gereken tüm dosya ve klasörler vardır. Yükleme işlemine devam etmek için bunları yüklemelisiniz.

Şimdi “config-dist.php” ve “config.-dist.php” adlı dosyaları bulmalı ve yeniden adlandırmalısınız. Birincisi yükleme dizininin altında bulunurken, birincisi / admin / klasörü altında bulunur. Her iki dosyayı bulun ve ardından her iki dosyayı da “config.php” olarak yeniden adlandırın. Her iki dosyaya da aynı adı vermeniz gerektiğini unutmayın.

2. Adım: Kurulum dosyalarını yükleme

Bu adım için bir FTP istemcisine ihtiyacınız olacaktır. FileZilla veya başka herhangi bir FTP istemcisini kullanabilirsiniz..

Kullanılabilir bir FTP istemcisine sahip olduğunuzdan emin olduktan sonra, OpenCart’ı yüklemek istediğiniz klasörü seçmeniz gerekir. İki senaryo vardır. Birincisi, mağazanızın doğrudan alan adınız üzerinden erişilebilir olmasını isteyebilirsiniz.

Diğeri ise mağazanız için bir alt dizin isteyebilmenizdir. İlk senaryo için, dosyalarınızı “public_html” dizininize yüklemeniz gerekir. İkincisi için, “public_html” klasörü altında bir dizin oluşturarak dosyaları yüklemeniz gerekir.

Yukarıdaki kararı verdikten sonra, gerekli tüm dosya ve klasörleri OpenCart 2 arşivinin “upload” dizininden sürükleyip barındırma klasörünüze bırakmanız yeterlidir. Yükleme işlemi tamamlandığında, barındırma hesabı klasörünüzün altında, aşağıda verilen listeye benzeyen dosya ve klasörlerin bir listesi bulunur. Listede belirtilen tüm dosyalar ve klasörler orada bulunuyorsa OpenCart 2 kurulum sihirbazına erişebilirsiniz..

admin /
katalog/
config.php
crossdomain.xml
.htaccess.txt
image /
indeks.php
Yüklemek/
php.ini
sistem/

Adım 3: OpenCart 2 kurulum sihirbazı

Bu adımda, web tarayıcınızı açmanız gerekecek. Tarayıcınızda, barındırma hesabınıza alan adınız üzerinden erişmeniz gerekir. Bunu yapmanız sizi OpenCart 2 kurulum sayfasına yönlendirecektir..

Bu dört aşamalı bir süreçtir. İlk adımda, Lisans Sözleşmesi’ni kabul etmeniz ve ardından altta “DEVAM” yazan düğmeyi tıklamanız gerekecektir. Bu sizi ikinci adıma götürür.

Bu adımda, OpenCart 2 için tüm dosya ve klasörlerin mevcut olup olmadığını kontrol edecek bir test yapılacaktır..

Bu adımda, tüm dosyaların “Yazılabilir” olduğundan emin olmanız gerekir. Dosya ve klasörlerin herhangi birinin yanında yazılabilir değilse, install.txt dosyasını kullanmanız veya sadece barındırma sağlayıcınızla iletişim kurmanız gerekir. Büyük olasılıkla dosya ve klasör izin hatası neden olur. Tüm dosyaların yazılabilir olduğundan emin olduktan sonra, “DEVAM ET” buton. Bu sizi bir sonraki adıma götürecektir.

Bir sonraki adımda, devam etmek için yeterli izinlere sahip bir kullanıcıyla MySQL veritabanına ihtiyacınız olacaktır. Bu adımda olduğu gibi bu zorunludur, giriş için veri tabanını ve idari ayrıntıları doldurmanız gerekecektir..

Tüm alanları doldurun ve sizi “Satmaya hazır!” Yazan OpenCart kurulum sihirbazının son ekranına götürecek “CONTINUE” yazan alt düğmeyi tıklayın..

Kongo! OpenCart 2’yi başarıyla yüklediniz.

“İnstall” dizinini kaldırmanızı ve barındırma hesabınıza FTP veya cPanel dosya yöneticisi kullanarak erişmenizi öneririz.

Bu en iyi 3 cPanel barındırma hizmetlerine göz atın:

FastComet

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.95


Güvenilirlik
9.7


Fiyatlandırma
9.5


Kullanıcı dostu
9.7


Destek
9.7


Özellikleri
9.6

Yorumları oku

FastComet’i ziyaret edin

A2 Hosting

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 3,92


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.0


Kullanıcı dostu
9.3


Destek
9.3


Özellikleri
9.3

Yorumları oku

A2 Hosting’i ziyaret edin

ChemiCloud

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.76


Güvenilirlik
10


Fiyatlandırma
9.9


Kullanıcı dostu
9.9


Destek
10


Özellikleri
9.9

Yorumları oku

ChemiCloud’u ziyaret edin

İlgili Nasıl Yapılır Makaleleri

 • CPanel Hosting Hesabınıza OsCommerce Kurulumu
  acemi
 • Magento’da SSL / TLS Şifrelemesi Nasıl Kurulur
  orta düzey
 • Magento Cpanel Kurulumu
  acemi
 • Woocommerce Eklentisini Kullanarak WordPress E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur
  orta düzey
 • Bir Ubuntu 18.04 VPS veya Özel Sunucuya Zen Cart’ı Kurma ve Yapılandırma
  orta düzey
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me