Giriş: Drupal Core Yorumlar + ReCaptcha & Disqus

Bu Eğitimi nasıl etkinleştirileceğini gösterecek Yorumlar içerik türü düğümlerinde Drupal 8, ekleme ReCaptcha anti-Spam koruması. D8 yöneticileri ekleyebilir Bal küpü anti-scriptBot koruması için.


İsteğe bağlı: Eğitimi ayrıca yükleme içerir Disqus yorum platformu alternatif olarak Drupal 8 bazı web yayıncıları için avantajlı olabilecek temel yorum sistemi.

Drupal 8 çekirdek modül sistemi ile aynı anda kullanılamaz Disqus yorumlar. Disqus üçüncü taraf bir başlangıç ​​widget’ıdır. Drupal 8 İşlevleri genişletmek için CMS.

Drupal 8 yayıncıların kullanılıp kullanılmayacağına ilişkin bir meta karar vermeleri gerekir. Drupal 8 ile temel yorumlar ReCaptcha spam’a karşı koruma veya yükleme Disqus herhangi bir web sitesi için yorum çözümü olarak.

Birinci Adım: Drupal Yorum Sistemini İçeriğe Yükleyin

Başlat: Öğesinin modüller bölümüne gidin Drupal 8 yönetim admin / modüller & etkinleştir Yorum Yap modülü. Çoğu Drupal 8 varsayılan ayar olarak etkinleştirildiğinde web siteleri yüklenir.

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

Sonraki: Yorum ayarları, her içerik türü için ayrı ayrı açılıp kapatılabilir. Şu yöne rotayı ayarla / Admin / yapı / türleri / / * / alanları yönetmek her içerik türü için ayarları düzenlemek için.

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

İleri: Adresindeki mevcut ayarların altında admin / yapı / yorum yöneticiler yorumlar için tema ayarlarını özelleştirebilir, farklı ekranlar için özel şablonlar oluşturabilir.

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

Bitiş: Özelleştir Yorum Yap form ayarları & her biri için sayfa görüntüleme Drupal 8 içerik türü web sitenizin ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı’s teması, ardından anti-spam koruması ekleyin.

İkinci Adım: Formlara ReCaptcha Anti-Spam Korumasını Yükleme

Başlat: İndirin ve yükleyin ReCaptcha için anti-spam modülü Drupal 8 yorumlar. Yöneticilerin kaydolması gerekir ReCaptcha modülü ile kullanmak Drupal 8.

Gerekli İndirmeler:

Catcha:https://www.drupal.org/project/captcha

ReCaptcha:https://www.drupal.org/project/recaptcha

Bal küpü:https://www.drupal.org/project/honeypot

Not: Bal küpü modülü, otomatik komut dosyası botlarına karşı ek bir koruma katmanı ekler.

Yapılandırma: Yüklemek & üç modülü her zamanki gibi etkinleştirin Drupal 8 ardından şuraya gidin: admin / config / insanlar / kaptan / recaptcha yapılandırmak için ReCaptcha yorum ayarları & diğer formlar.

Yapılandırma: Bal küpü modülü şu adrese giderek yapılandırılabilir: admin / config / içerik / bal küpü & etkinleştirme “Tüm formları koruyun” veya Yorum Yap özel olarak oluşturur.

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

Yapılandırma: Seç Yorum Yap için seçenekler listesinden formlar Bal küpü koruma.

Yapılandırma: ReCaptcha hizmet, kullanıcıların her alanı şu adresten kaydetmelerini gerektirir: https://www.google.com/recaptcha/admin

Yapılandırma: Web sitenizi ile kaydedin ReCaptcha, sonra etkinleştir ReCaptcha yönetim bölümündeki yorum formlarının doğrulanması: admin / config / insanlar / kaptan / recaptcha

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

Yapılandırma: Bir ReCaptcha API’sı sonra girin Site Anahtarı / Gizli Anahtar modül formundaki değerler. Seç ReCaptcha tema rengi & kullanıcı zorlukları için zorluk seviyesi.

Bitiş: Ayarları kaydedin ve bir Drupal 8 tarayıcıda anonim olarak kullanın. ReCaptcha istenmeyen posta önleme sorunu, yöneticiler veya site düzenleyicileri için anonim kullanıcılar için yorumlarda görüntülenmelidir. Bal küpü modül arka planda otomatik olarak çalışır.

Üçüncü Adım: Kullanıcı Rolleri için İzin Ayarlarını Gözden Geçirin

Başlat: Web güvenliği için & tema gereksinimleri için izin için ayarlar Yorumlar göre Kullanıcı rolleri içinde Drupal 8 admin şirketinde: admin / insanlar / izinler

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

Yapılandırma: Anonim kullanıcılara değil, kayıtlı kullanıcılara düğümler hakkında yorum yapma izni verilmesi önerilir. D8 web sitesi kullanıcı kaydı ayarlarını gözden geçirmeyi unutmayın.

Bitiş: Ver Yorum Yap gerekli izin Kullanıcı rolleri, ardından yeni ayarları kaydedin. Anonim kullanıcılar bir “Yorum yapmak için kaydolun” kayıt sayfasına bağlantı.

Dördüncü Adım: İçerik Türleri için Disqus Yorumlarını Yükleme

İsteğe bağlı: Biraz Drupal 8 web yayıncıları Disqus varsayılanlar yerine düğümlerde yorum sistemi Drupal 8 çekirdek yorum sistemi ile ReCaptcha anti Spam.

 • Avantajları: Disqus paylaşılan giriş yeteneklerine sahip birçok web sitesinde kullanıcılar tarafından iyi tanınan profesyonel bir yorum sistemidir & bağımsız yorum arabuluculuğu.
 • Dezavantajları: Yorum içeriği yönetiliyor Disqus web sunucuları & üzerinden değil site dışı alan adı araçları Drupal 8 yönetim & yerel üretim sunucusu.

Not: Yüklemek için Disqus üzerine yorumlar Drupal 8 web sitesinde, Drupal çekirdeğini kaldırmanız önerilir Yorum Yap modül yönetimde (forum modülü veya diğer önkoşullar ile kullanılmadığı sürece). Sonra indirin & yükle Disqus modül dosyaları, Drupal 8 her zamanki gibi uygulama bölümü. Aksi takdirde, Yorum Yap kullanılacak düğümler bazında ayarlar Disqus yalnızca bazı içerik türlerinde.

 • İndir:https://www.drupal.org/project/disqus

Başlat:Disqus için bir bırakma değiştirme widget’ı Drupal 8 temel yorumlar, ancak yöneticilerin web sitelerini kaydettirmeleri gerekir Disqus at: https://disqus.com/admin/create/

Yapılandırma: Web sitesini kaydettikten sonra şu adrese geri dönün: admin / config / hizmet / disqus

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

Yapılandırma: Web sitenizi ekleyin’s kısa adı, kullanıcı erişim belirteci, & gizli / genel anahtarlar Disqus modül ayarları paneli & kayıt etmek. kullanım Google Analytics yorumları seçenek olarak izlemek için.

Drupal 8'de Anti-Spam ile Yorumları Etkinleştirme

İleri: Adresindeki etki alanı araçlarını kullanın Disqus içeriği denetlemek için: https://disqus.com/admin/

Bitiş: Düğüm sayfalarına gidin ve Disqus modül ekran. Drupal 8 yöneticilerin yapılandırma seçeneği vardır Disqus herhangi bir içerik türünde görüntülemek veya incelikle indirilmesine izin vermek için.

Sonuç: Disqus ve Drupal 8 Çekirdek Yorum Sistemi

Özet: Yorumlar, çok kullanıcılı blogların ve sosyal ağların temel bir özelliğidir, & e-ticaret web siteleri, gerektiren Drupal 8 D8 çekirdeğini veya Disqus.

Öneri: Drupal 8 çekirdek yorum sistemi vs. Disqus tartışma avantajları / dezavantajları, yani tema mesleğini içerir & içerik verilerinin saha dışı yönetimi.

Önemli: Kullan ReCaptcha & Bal küpü çekirdek ile birlikte modüller Drupal 8 istenmeyen postalara karşı gelişmiş koruma için yorumlar & yönetimde özelleştirilebilen komut dosyası botları.

En iyi 3 Drupal barındırma hizmetine göz atın:

ChemiCloud

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.76


Güvenilirlik
10


Fiyatlandırma
9.9


Kullanıcı dostu
9.9


Destek
10


Özellikleri
9.9

Yorumları oku

ChemiCloud’u ziyaret edin

Hostinger

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 0.99


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.3


Kullanıcı dostu
9.4


Destek
9.4


Özellikleri
9.2

Yorumları oku

Hostinger’ı ziyaret edin

A2 Hosting

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 3,92


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.0


Kullanıcı dostu
9.3


Destek
9.3


Özellikleri
9.3

Yorumları oku

A2 Hosting’i ziyaret edin

İlgili Nasıl Yapılır Makaleleri

 • Drupal 8’de Kullanıcı Forumu Nasıl Kurulur?
  acemi
 • Drupal 8’de Özel İletişim Formu Nasıl Kurulur
  acemi
 • Yerel WAMP Sunucusuna Drupal 8 Kurulumu
  orta düzey
 • Nasıl kurulur & Drupal 8 için Acquia Dev Desktop kullanın
  orta düzey
 • Google Sayfa Hızı için Drupal Nasıl Optimize Edilir?
  orta düzey
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me