Joomla 3’ü etkili bir şekilde kullanabilmek için platformun özelliklerine hakim olmanız gerekir. Bu özelliklerden biri Joomla menüsü oluşturma yeteneğidir. Joomla Menüsü tanımlanabilir web sitesinde gezinmek ve yapılandırmak için kullanılan öğeler kümesi olarak. Bu menü öğelerinin her birinin, web sitesindeki belirli bir sayfaya bağlayan kodlar içeren bir URL’si vardır. Farklı ayar türleriyle de tasarlanabilirler. Bunlar, kategoriler, sayfa düzenleri ve sayfadaki makaleler gibi bazı web sitesi özelliklerini yöneten ayarları içerir.


Bu makalede, ihtiyacınız olan tüm bilgileri ve eklemek için izlemeniz gereken adımları size sağlayacağız. "Makale Oluştur" Joomla’da Menü Öğesi. Bu menü öğesi, Joomla platformu kullanıcılarına Joomla platformunun ön ucundan kolayca bir makale yazma olanağı sağlar. Bu sadece web sitesi yöneticileri için değil, aynı zamanda yöneticinin üyesi olmayan sıradan kullanıcılar için de geçerlidir.

Bu kılavuzda, Giriş Modülü ve web sitesinin ön ucuna erişim izniniz olduğunu. Bir modül oluşturmadıysanız ve nasıl modül oluşturacağınızdan emin değilseniz, oluşturmak için bu makalenin sonundaki kılavuzu izleyin. Ayrıca belirli bir gruba benzer işlemleri gerçekleştirme izni verebilirsiniz. Joomla’da Makale Menüsü öğesi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Web Sitenizin Sonuna Giriş

Bir “Makale oluştur”Sekmesi Joomla sitenizin arka ucuna giriş yapmaktır. Menü yöneticisine ilerleyin ve oluşturmak istediğiniz menüyü seçin ve yeni bir menü öğesi oluşturmak için “Yeni” etiketli düğmeyi tıklayın.

A Nasıl Eklenir?

2. Adım: Menü Öğesi Türünü Seçin

Yeni”Düğmesine bastığınızda başka bir menü açılır. Tıklamak “seçmek”Seçeneğini oluşturmak istediğiniz menü öğesinin türünü seçin. Bunlar normalde farklı menü öğelerinin birçok listesini görüntüler.

A Nasıl Eklenir?

Adım 3: “Makale Oluştur” Menüsü Öğe Türü’nü tıklayın

Tıkladığınızda Makaleler Menüsü Öğe Türü, aşağıdakileri içeren makale kategorisinin bir listesini görüntüler: Makale oluştur alt menü. Tıklamak Makale Oluştur.

A Nasıl Eklenir?

4. Adım: Ayarlarınızı Kaydetmek için “Kaydet” e tıklayın

Menü öğesine bir ad verin ve tıklayın Kayıt etmek. Kullanabilirsiniz Makale Gönder, örnek olarak. Bu adım, adımların çok önemli ve önemli bir parçasıdır, çünkü menü öğesi için başlığınızı ekledikten ve kaydetmedikten sonra, şimdiye kadar yaptığınız iş kaybedilecektir. Yaptıklarınızı kaydettiğinizden emin olun. Aşağıdaki ekran görüntüsü size iyi bir fikir verecektir.

A Nasıl Eklenir?

5. Adım: Web Sitenizin İstemci tarafına gidin ve Sayfayı Yenileyin

Artık makale menünüzü oluşturmayı başarıyla tamamladınız, sitenizin ön ucuna gidin ve sayfayı yenileyin. Bunu yapmak için, Yenile buton. Bu, sayfayı yeniler, böylece adımların doğru olup olmadığını görebilirsiniz. Her şeyi doğru yaptıysanız, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi kaydetmek için kullandığınız adla yeni oluşturduğunuz Makale Oluştur Menüsü öğesini göreceksiniz..

A Nasıl Eklenir?

Joomla 3’te Giriş Modülleri Nasıl Oluşturulur

İçerik yönetim sistemi birçok Joomla kullanıcısı tarafından çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Sitenin arka ucu olarak da bilinen yönetici alanına erişim sağlarlar. Sitenin bu bölümü, kategoriler, modüller, makaleler ve ayrıca menüler oluşturmalarına ve düzenlemelerine olanak tanır.

Ayrıca, sitenin ön ucundan arka uç yerine bir kullanıcı hesabı giriş alanı da oluşturabilirsiniz. Site kullanıcılarınız varsa, o zaman kullanıcıları olarak ekleyebilir ve onlara sitenizin ön ucundan, arka uçtan yaptığınız gibi makale oluşturma izni verebilirsiniz. Kılavuzun bu bölümünde, bir Giriş Modülü nasıl oluşturabileceğiniz ve sitenizin işlevselliğini nasıl artırabileceğiniz konusunda adım adım ipuçları bulacağınızı açıklayacağız.

Adım 1: Modül Yöneticisi’ni açın

Bir Giriş Modülü Türü oluşturabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey, sitenizin arka ucuna ilk giriş yapmak, içeriği tıklamak ve bir açılır menü görüntülenmektir. Bu listelerden tıklayın modül sizi modül yöneticisine götürmek için.

A Nasıl Eklenir?

2. Adım: Yeni Modül Oluşturun

Modül Yöneticisi’ne eriştiğinizde sayfanın üstünde bir dizi düğme görürsünüz, “Yeni”Yeni bir modül oluşturmak ve bir modül türü seçmek için.

A Nasıl Eklenir?

3. Adım: Modülünüze Giriş

Modülü oluşturduktan sonra, “Oturum aç”. Düğmesini tıklayın.

A Nasıl Eklenir?

4. Adım: Başlık Oluşturun

Yapmanız gereken bir sonraki şey, modülünüzü kaydettikten sonra bulabilmeniz için modüle bir başlık atamaktır. Başlığı belirledikten sonra, görüntülemek istediğiniz konum olan bir modül konumu seçin. Bunu yapmak için “Menü Atama”Sekmesi ve modülünüz seçiminize göre sekmelerden birinde görüntülenir.

A Nasıl Eklenir?

Sonuç

Bitirdiğinizde, sitenin ön ucuna dönün ve verdiğiniz başlık ile oluşturduğunuz Giriş Modülünün ve seçtiğiniz konumun iyi olup olmadığını kontrol etmek için yenile düğmesine tıklayın. Bir modül oluşturmak ve Joomla 3’ünüze makale oluşturma türü eklemek için ihtiyacınız olan tek şey bu.

Bu en iyi 3 Joomla barındırma hizmetine göz atın:

FastComet

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.95


Güvenilirlik
9.7


Fiyatlandırma
9.5


Kullanıcı dostu
9.7


Destek
9.7


Özellikleri
9.6

Yorumları oku

FastComet’i ziyaret edin

ChemiCloud

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.76


Güvenilirlik
10


Fiyatlandırma
9.9


Kullanıcı dostu
9.9


Destek
10


Özellikleri
9.9

Yorumları oku

ChemiCloud’u ziyaret edin

A2 Hosting

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 3,92


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.0


Kullanıcı dostu
9.3


Destek
9.3


Özellikleri
9.3

Yorumları oku

A2 Hosting’i ziyaret edin

İlgili Nasıl Yapılır Makaleleri

 • Joomla 3’te Küresel İzin Düzeylerine İzin Verme veya Reddetme
  orta düzey
 • Joomla Makalesine Liste Ekleme
  orta düzey
 • CPanel içinden Joomla Kurulumu
  acemi
 • Joomla Hızınızı Artırma
  orta düzey
 • Joomla’da İçerik Sürümlendirmeyi Etkinleştirme
  orta düzey
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me