Dijital ilerleme ile, web hosting firmalarının çoğu% 99 çalışma süresi ile mükemmel hizmetler ve çeşitli özellikler sunuyoruz. Ancak, doğru bilgi ve ne zaman en iyi web hosting şirketi için alışveriş yaparken aramak için, bu hala zor olacak.


Bir web barındırma sağlayıcısı seçme

Bir ana bilgisayar seçerken, işaretlenmezse standart dışı bir hizmet seçmenizi sağlayabilecek birçok küçük sorunla karşılaşmanız gerekir. Barındırıcınızı ve barındırma paketinizi seçerken sizi daha fazla bilgilendirecek bazı şeyleri inceleyeceğiz.

Web barındırma maliyeti

Ucuz pahalıdır. Ücretsiz bir barındırma ses mükemmel bir seçim gibi esas çünkü bir kuruş ödemek değil çünkü. Sitenizde yetersiz özellikler ve istenmeyen reklamlar gibi sorunlar alabilirsiniz. Yalnızca ödediğiniz hizmeti aldığınızı unutmayın.

Ücretsiz hosting sunarak şirketin ne kazandığını öğrenin. Reklamlar sitenizi yavaşlatabilir ve değerli Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) puanlarınızı kaybedebilirsiniz. ‘

Web hosting şirketi size bir tarama yavaş web sitenize yol açabilir yeterli bant genişliği sunmayabilir.

Bazı paketler yeni başlayan küçük siteler içindir. Beklenen iş büyümesine göre ölçeklenebilirlik seçeneklerine sahip bir paket seçmeniz daha iyi olabilir. En ucuz paket, e-posta desteği veya alan adı gizliliği gibi daha iyi bir paketin sahip olabileceği bazı özellikler sunmayabilir.

Esnek bir ev sahibi şirket çeşitli planlar sunar, böylece sadece kullandığınız kadar ödersiniz. Bu şekilde hizmetinizi ihtiyaçlarınıza göre yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Ana makinelerinizin bu sorunsuz çalışmasına izin verecek kadar esnek olması gerekir.

Araştırma

Bir ev sahibi seçerken, araştırmanızı kapsamlı bir şekilde yapın. Mevcut en iyi site Web araştırma barındırma olduğunu. Hosting şirketi neye benzediğine dair bir fikir edinebilmeniz için;

 • Müşteri yorumlarını okuyun – Müşteri şikayetlerini, kesinti sürelerini ve diğer müşterilerin yaşadığı yükleme hızlarını ve güvenlik sorunlarını gözden geçirin. Bu şekilde ne bekleyebileceğiniz hakkında bir izlenim edinirsiniz.
 • Sunulan barındırma paketleri – Örneğin, bir barındırma paketi sınırsız bant genişliği sağladığını iddia edebilir. Daha yakından baktığınızda, belirli bir bant genişliği sınırına yaklaştığınızda sitenizi daraltma gibi bazı sınırlayıcı faktörlerle birlikte geldiğini görebilirsiniz..
 • Hosting sağlayıcı web sitesi – Bir ev sahibi kendisi için mükemmel bir site oluşturmak için zaman ayırmazsa, muhtemelen sizinkiyle çok fazla ilgilenmeyecektir..
 • Barındırma veri merkezinin konumu – Barındırma şirketlerinin veri merkezlerinin nerede olduğunu ve artıklık yeteneklerinin olup olmadığını öğrenin. Veri merkezi kullanıcılarınıza ne kadar yakın olursa web sitesi hızları da o kadar iyi olabilir.
 • İçerik Dağıtım Ağı (CDN) – Bu, web sitenizin statik bölümlerinin önbelleğe alınmasını sağlar, bu da kullanıcılarınızın farklı konumlarda optimize edilmiş hızlara sahip olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, özellikle kullanıcılar siteye dünyanın her yerinden erişiyorsa web sitesi erişim hızlarını artırır. >

Güvenilmez müşteri hizmetleri

Belirli bir sunucuya bağlanmadan önce müşterilerin hizmet kalitesini test edin. Bir ev sahibi 7/24 saat destek sunduğunu iddia edebilir, bu yüzden emin olmak için tek saatlerde aramayı deneyin. E-posta ve canlı destekten memnun kalmayın. Ev sahibiniz kapalıysa, onlara ulaşamayacaksınız, bu nedenle telefon numaralarını almak çok önemlidir. Unutmayın, ne kadar hızlı cevap alırsanız, sitenizi o kadar hızlı çalışır duruma getirirsiniz.

Web barındırma şirketinizin destek ekibine başvurmak zorunda kalabilirsiniz; bazıları sizi destek belgelerine yönlendirebilir.

Bu web barındırma şirketi ile bir Hizmet Seviyesi anlaşma çizmek ve her iki tarafın icra sağlamak esastır. Herhangi bir tarafın Hizmet Seviyesi Sözleşmesini karşılamaması durumunda bir ceza verilmelidir. (ör. Arıza sürelerinde geri ödemeyi dahil et).

Anlaşılan hizmet seviyesi anlaşmaları dahilinde çözülememesi durumunda, mevcut tırmanma prosedürleri hakkında web barındırma şirketi ile görüşün. (SLA)

Yedekler

Yalnızca ana makinelerinizin yedeklemelerine güvenmeyin. Veri kaybı, barındırma endüstrisindeki en büyük isimlere bile olur. Sunucunuz yedeklemeleriyle ilgili sorun yaşarsa kullanışlı olduğu için düzenli yedeklemeler yapmaya devam edin.

Hosting Paketi

İhtiyacınız olan özellikler müşterilerinizin ihtiyaçlarına bağlıdır ve bu nedenle çeşitli özellikler sunan bir barındırma sağlayıcısı olsun, böylece barındırma yeteneklerinizi sınırlandırmayın.

Barındırma şirketi PHP komut dosyaları veya Joomla veya başka bir e-ticaret platformu yüklemenize izin veriyor mu? Destek çoklu platform işletim sistemi midir? Web sunucuları Linux’ta çalışabilir, ancak Windows web barındırma gerektiren bir isteğiniz olabilir.

Yazılımınızı ve SSH bağlantınızı yükleme becerisi de dahil olmak üzere, göz önünde bulundurmanız gereken diğer kısıtlamalar.

Çok fazla bilgi açıkça belirtilmemiştir, bu nedenle bir temsilciyi aramak ve konuşmak zorunda kalabilirsiniz..

Web sağlayıcıları barındırma incelerken, ötesine bakmak ve gelecekte isteyebileceğiniz hizmetleri düşünmek akıllıca olacaktır.

Güvenlik Seviyesi

Siber güvenlik ve korsanların web sitenizin gündüz güvenliği ile sofistike hale gelmesi, bir ana bilgisayar seçerken kritik bir unsurdur.

Barındırma şirketlerinin başarılı bir şekilde çalışması için, müşterilerinin verilerinin korunduğuna ve barındırma şirketinin verilerin güvenliğini sağlama yetenekleri dahilinde her şeyi yaptığı konusunda güven oluşturmaları gerekir..

Ne kadar güvenlik barındırma şirketi yerine koydu; paylaşılan bir plan en az güvenli olanıdır. İşletmenizin büyümesi bekleniyorsa, web siteniz için ayrılmış barındırma düşünün. İki faktörlü kimlik doğrulama uygulanarak paylaşılan barındırma ile bir miktar güvenlik de sağlanabilir. Ana makinenin bu özelliğin planlara dahil olup olmadığını kontrol edin.

Son olarak, barındırıcınızın yazılımı ve / veya barındırma ortamını düzenli olarak güncelleyip güncellemediğini kontrol edin.

Birçok site bir ana bilgisayar

Bir dizi siteyi yönetirken, basit bir fatura gibi yararları olabilir. Bununla birlikte, dezavantajı da vardır. Sunucu çökerse, tüm web siteleriniz aynı anda kapanır. Bu siteleri gelir elde etmek için kullanıyorsanız önemli bir kayıp anlamına gelebilir. En iyi seçenek, ana makinenizden hesabınızı farklı sunucular arasında bölmesini istemek veya alternatif olarak ayrı ana bilgisayarlar seçebilirsiniz..

Sonuç

Bir web hosting şirketi hakkında bilgi bu zenginlik ile, daha iyi bilinçli bir karar vermek için yerleştirilir ve mükemmel bir paket için pazarlık yapabilirsiniz. Araştırmanızı dikkatli bir şekilde yapın ve sitenizin yönetiminde proaktif olun.

En iyi 3 web barındırma hizmetine göz atın:

FastComet

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.95


Güvenilirlik
9.7


Fiyatlandırma
9.5


Kullanıcı dostu
9.7


Destek
9.7


Özellikleri
9.6

Yorumları oku

FastComet’i ziyaret edin

A2 Hosting

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 3,92


Güvenilirlik
9.3


Fiyatlandırma
9.0


Kullanıcı dostu
9.3


Destek
9.3


Özellikleri
9.3

Yorumları oku

A2 Hosting’i ziyaret edin

ChemiCloud

Başlangıç ​​fiyatı:
$ 2.76


Güvenilirlik
10


Fiyatlandırma
9.9


Kullanıcı dostu
9.9


Destek
10


Özellikleri
9.9

Yorumları oku

ChemiCloud’u ziyaret edin

İlgili Nasıl Yapılır Makaleleri

 • Amazon RDS’yi WordPress Kurulumunuzla Kullanma
  orta düzey
 • AWS EC2 ile Docker Konteynerlerini Kullanma
  uzman
 • Web siteniz için WordPress Hosting Nasıl Seçilir
  acemi
 • İkinci Bölüm: Tarayıcı Önbelleğini Yönetme Yöntemi’ni kullanarak Apache 2 Sunucusu nasıl kurulur
  orta düzey
 • Ubuntu 18.04 VPS veya Dedicated Sunucunuza Kendinden İmzalı SSL Sertifikası Nasıl Yüklenir
  orta düzey
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me