Bir WordPress hazırlama sitesi, ana web sitesinin özel bir kopyasıdır. Web sitesi yöneticilerinin canlı siteye uygulamadan önce değişiklikleri veya yükseltmeleri test edebilecekleri bir ortam sağlar.


Sayfaları, yayınları veya temaları tam olarak önizleme yeteneği gibi sınırlamalar genellikle web sitesi sahiplerini değişiklikleri uygulamaya ve sonra çalışıp çalışmayacaklarına bakmaya zorlar. Deneme ve yanılma yaklaşımı, özellikle yoğun web siteleri için risklidir. Ayrıca, kötü kod veya eklentiler web sitesine zarar verebilir ve kullanıcıların rahatsızlık vermesine neden olabilir..

Bunun üstesinden gelmek için, bir hazırlama sitesi özel ve canlı web sitesine müdahale etmeyen bir test ortamı sağlar, dolayısıyla kullanıcıları etkilemez..

WordPress hazırlama sitelerini kurmanın ana yöntemleri

Genellikle, bir WordPress hazırlama sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Bunlar karmaşıklık, gerekli beceriler, maliyet ve uygulanması gereken zaman bakımından farklılık gösterir.

Ücretsiz yöntemlerin çoğu daha yüksek uzmanlık düzeyleri gerektirirken premium hizmetler daha basit ve daha hızlıdır.

Şimdi yaygın olarak kullanılan yöntemleri, karmaşıklık düzeylerini, avantajlarını ve sınırlamalarını inceleyelim. Bu makalede, aşağıdaki üç ana yöntemi kullanarak bir hazırlama sitesi oluşturmayı göstereceğiz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me