Uzman Görüşü

Bilişim Hizmetleri Şirketi

Green.ch merkezi İsviçre’de olup 1995 yılından beri faaliyet göstermektedir. Tam bir İnternet Servis Sağlayıcısı, televizyon şirketi, telefon şirketi, barındırma sağlayıcısı ve çok daha fazlasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, tüm işletmeleriyle çevre dostu olmak için çok çalışıyorlar. Şu anda 100.000’den fazla müşterisi var, ancak hepsi müşteri barındırmıyor.


Açıkça iyi kurulmuş bir şirket ve sağlayabilecekleri çok sayıda farklı teknoloji hizmeti arayan herkes için mükemmel bir seçenektir. Sadece hosting arıyorsanız, bu şirketin biraz karmaşık olduğunu görebilirsiniz çünkü çok farklı servis seçeneklerine sahipler.

uptime & Güvenilirlik

Barındırma Kararlı Görünüyor

Sosyal medya ve diğer değerlendirmeleri okurken Green.ch çok kararlı hosting sunuyor gibi görünüyor. Talihsiz herhangi bir çalışma süresi garantisi yok. Bu şirket tam bir telefon hizmeti ve İSS işlettiği için, zaten yüksek kaliteli ağ ekipmanı ve veri merkezlerine sahiptir, bu da barındırma hizmetlerinin müşterilerinin her zaman çalışır durumda olmalarını sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca çevrimiçi yedekleme hizmetlerine de erişebileceksiniz, böylece bir şeyler ters giderse hızlı bir şekilde geri dönüp çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikleri

Sınırlı Bilgi Mevcuttur

Sadece kendi web hosting paketleri bakarak onlar gerçekten paylaşılan barındırma düzeyinde çok fazla bilgi sağlamak olmadığını göreceksiniz. Çoğu barındırma sağlayıcılarının aksine, anlaşılmasını kolaylaştırmak için basit bir grafiğe farklı barındırma özellikleri ve özellikleri koymazlar. Sadece bazı özellikleri ve neden onları almanız gerektiğini yazıyorlar, ki olması gerektiği kadar yararlı değil. Giriş düzeyinde 5 g disk alanı elde edersiniz, ki bu hiç de fena değildir. Bu, en üst düzey paylaşılan barındırma paketi için 100 konsere kadar çıkabilir.

VPS seviyesine geçtiğinizde, çok daha güzel bir şekilde ortaya konan şeyler var ve barındırma özellikleri de daha yüksek kalitede. Bir CPU’da başlayan ve 2’ye kadar çıkan VPS düzeyinde dört ana seçenek vardır. Ek stabilite için yedek sürücülere sahip 50-250 gig sabit diskleri vardır. RAM 1-8 konserdir. Genel olarak VPS çözümleri oldukça güzel ve hatta onları desteklemeye yardımcı olmak için mobil uygulamalar ile birlikte geliyor.

Daha yüksek bir şeye ihtiyacınız varsa, özel sunucular var. Bu sunucular, normal grafik biçiminde listelenen her şeye sahip olduklarından seçim yapmak da kolaydır. Giriş seviyesi özel sunucular 4 konserden başlar ve seçtiğiniz pakete bağlı olarak 32’ye kadar hareket eder. Hepsinde çift veya dört çekirdekli Intel CPU’lar var. Beklendiği gibi, işletim sisteminizi ve yüklenmesini istediğiniz diğer yazılımları seçebilirsiniz.

Destek

İyi Teknik Destek

Teknik destek ekipleri her zaman yerinde ve ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. Birden fazla sosyal medya sayfasında aktiftirler, gecikmeden onlarla iletişime geçebilmeniz için canlı sohbet, telefon ve daha fazlasına sahiptirler. Ayrıca, barındırma ile ilgili olarak kendi kendine yardım için şeyler öğrenmenize yardımcı olacak güzel bir SSS ve diğer belgelere de sahiptir..

Fiyatlandırma

Tipik Fiyatlandırma Düzeyleri

Her düzeyde fiyatlandırma, herhangi bir barındırma sağlayıcıdan görmeyi beklediğiniz doğrultusunda doğru. Paketleri ile ücretsiz bir alan adı sunuyorlar, bu da yararlıdır, ancak bir .ch alan adı (İsviçre uzantısı) olması gerekir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Bir örnek olarak özel hosting çözümlerine baktığımızda, fiyatlarının ne seçtiğinize göre büyük ölçüde değiştiğini göreceksiniz. Giriş seviyesi paketi ayda 49’dur, ancak daha yüksek olanı ayda 299’dur. Bunu göz önünde bulundurarak zamanınızı almak ve aldığınız şeylere gerçekten dikkat etmek isteyeceksiniz, böylece ihtiyacınız olmayan şeyler için fazla ödeme yapmazsınız.

Kullanıcı dostu

Bazı Küçük Endişeler

Genel olarak bu şirket ile çalışmak kolaydır ve bir kez hazır ve çalışan sitenizi yönetmekte herhangi bir sorun olmamalıdır. Ancak kaydolurken birkaç endişeye dikkat etmek isteyeceksiniz. İlk olarak, yukarıda belirtildiği gibi, paylaşılan barındırma kolay anlaşılır bir şekilde biçimlendirilmemiş. Bu, özel ihtiyaçlarınız için doğru paketi seçmeyi zorlaştırabilir. Diğer endişe, web hosting sadece bu şirket tarafından sağlanan birçok hizmet olduğundan, bazen sorunlarınızda size yardımcı olmak veya soruları cevap almak için doğru kişilere almak zordur. Bu daha büyük şirketlerle sık karşılaşılan bir konudur, bu yüzden aklınızda bulundurun.

özet

Genel olarak Mükemmel Hosting

Bu şirket barındırma için düşünürken farkında olmak için bazı şeyler olsa da, onlar birçok kişi için iyi bir seçenektir. Kararlı bir çevreye, kaliteli sunuculara sahipler ve şirketin kendisi uzun zamandır iş yapıyor. Bu şirketi telefon veya web gibi diğer hizmetler için kullanacaksanız, gerçekten de hosting için kullanmak mantıklı. Değilse, daha yakından bakmak isteyebilirsiniz, ancak yine de birçok kişi için iyi bir seçenek.

Artıları:

  • Birçok Ekstra Hizmet
  • Sunucular için Kaliteli Donanım
  • Mükemmel Veri Merkezi

Eksileri:

  • Karmaşık Paylaşımlı Hosting
  • Şirket Hosting Odaklı Değil
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me