HostPapa İncelemeleri ve Uzman Görüşleri

HostPapa Uzman Yorumu

HostPapa, on yıldan uzun bir süredir KOBİ’lerin web barındırma hizmetlerinden biridir. HostPapa incelememiz, Kanada merkezli şirketin rekabetçi bir fiyata çok çeşitli özellikler sunarak benzersiz KOBİ web sitesi ihtiyaçlarına hitap ettiğini ortaya koydu.


Şirketin cPanel’inin sezgisel arayüzü, sınırsız bant genişliği ve iyi eğitimli bir personelin 24 saat destek verdiği birçok 1 tıklama entegrasyonundan özellikle etkilendik. Testlerimiz ayrıca HostPapa’nın çalışma sürelerinin ve yükleme sürelerinin (bir web sitesi oluşturabilecek veya bozabilecek bileşenler) sektör ortalamasının çok üzerinde olduğunu ortaya koydu.

HostPapa uzman incelememiz aylarca süren kapsamlı testlerden sonra gelir. Bulgularımıza bir göz atın ve HostPapa’nın KOBİ’niz için doğru olup olmadığını görmek için kullanıcılarımızın incelemelerine bakın.

Lehte ve aleyhte olanlar

Artıları:

 • 100 GB depolama alanı ve sınırsız bant genişliği içeren cömert temel planların keyfini çıkarın.
 • % 99,99 çalışma süresi ile web sitenize güvenilirlik konusunda bir ün verin.
 • Sorunları kendi başınıza çözmek için HostPapa’nın geniş müşteri desteği belgeleri ve video eğitimlerinden yararlanın.
 • Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya kendini adamış bir barındırma hizmetiyle yeşile dönün.
 • Telefonla, canlı sohbetle veya biletle 7/24 açık, çok dilli, samimi bir destek ekibinden ihtiyacınız olan yardımı alın.
 • Sitenizi tamamen özelleştirmek için tek tıklamayla alışveriş sepetleri ve Softaculous gibi çok çeşitli entegrasyonlardan yararlanın.
 • Cloudflare ücretsiz CDN ve geliştirilmiş SSD sürücüler sayesinde müşterilerinizi hızlı yükleme süreleriyle mutlu edin.

Eksileri:

 • Müşteri desteği çözüm süreleri bazen beklenenden daha yavaştı.
 • Şirketin bazı ek özellikleri ödeme duvarlarının arkasında kilitli.
 • Zengin özelliklere sahip teklif, web barındırıcısı yeni gelenler için biraz zor olabilir.

Fiyatlandırma ve Ödeme Yöntemleri

HostPapa’nın barındırma planlarının bütçe dostu ve bütçe odaklı KOBİ’ler için değerli olduğunu tespit ettik. Paylaşılan ve WordPress temel planları aylık 3,95 ABD dolarından başlar ve 100 GB disk alanı, sınırsız bant genişliği ve ücretsiz web sitesi aktarımı içerir. 5,95 dolardan başlayan işletme hesapları size sınırsız MySQL veritabanı ve disk alanı gibi bonus özellikler kazandıracak.

Son olarak, web sitenizin paylaşılan barındırma hizmetinin sağlayabileceğinden daha yüksek gereksinimleri varsa, 12,95 $ ‘dan başlayan WP Business Pro vardır. En iyi WordPress planı, sunucu başına daha az web sitesi sunar, bu da yükleme sürelerinizi hızlandırır, SEO optimizasyonu içeren pazarlama araçları ve güçlü JetPack güvenliği.

KOBİ’nize uygun plan ne olursa olsun, her planın ödediğiniz paraya değdiğini tespit ettik.

Kullanım kolaylığı

HostPapa, hızlı ve sezgisel bir barındırma çözümüne ihtiyaç duyan küçük işletme sahipleri için en kullanışlıdır. Yeni başlıyorsanız, platformun ücretsiz web sitesi oluşturucusundan yararlanabilirsiniz. Ancak, beğendiğiniz bir web siteniz varsa, ücretsiz olarak HostPapa’ya taşıyabilirsiniz. Şirket ayrıca tek tıklamayla alışveriş sepeti yüklemeleri, PayPal satıcı uyumluluğu ve sınırsız e-posta hesapları gibi mükemmel iş entegrasyonları sunar.

Bir barındırma hizmetinin gelişmiş özelliklerinin kullanımı ve erişimi kolay olması bizim için aynı derecede önemlidir ve HostPapa’nın daha karmaşık yardımcı programlarının iyi çalıştığını görmek bizi mutlu etti.

Tercih ettiğiniz PHP sürümünü seçebilir ve web sitenizi ve arka ucunuzu genişleten 400’den fazla ücretsiz komut dosyası yükleyebilirsiniz. HostPapa ayrıca sınırsız MySQL veritabanları çalıştırmanıza ve Joomla, Drupal ve WordPress’i hızlı bir şekilde entegre etmenize olanak tanır. En önemlisi, tüm bu araçlara doğrudan cPanel kontrol panelinizden erişebilirsiniz.

Yükleme Süreleri ve Güvenilirlik

HostPapa’nın çalışma sürelerini ve yükleme sürelerini birkaç ay boyunca test ettikten sonra, şirketin her iki kategoride de iyi puan verdiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz. HostPapa ortalama olarak% 99,99’a yakın mükemmel bir çalışma süresi sağlayarak sözünü tuttu ve sektör ortalamasını biraz aştı. Platformun Google’da yüksek sıralamaya girmesi gittikçe önem kazanan yükleme süreleri de sektör ortalaması dahilinde ve çoğu ay boyunca 1 yaşın altındaydı.

Özellikleri

HostPapa’nın en önemli avantajlarından biri, daha temel paketlerde bile elde ettiğiniz özelliklerin sayısıdır. İşinize yeni başlıyorsanız, sitenizi kurmak için hizmetin SohoLaunch sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusunu kullanabilir ve cPanel’in sezgisel arayüzü ile arka uçlarınızı hızla oluşturabilirsiniz. CPanel size birkaç ilginç eklenti ve seçenek sunar, ancak deneyimlerimizden, bu özelliklere aşina değilseniz, bu özellik bolluğu biraz ezici olabilir.

Yine de, barındırma hizmetinizden daha fazla özelleştirme ve esneklik elde etmek istiyorsanız, yine de HostPapa’dan yararlanabilirsiniz. Hizmet, web analizi için 3 farklı seçenek arasından seçim yapmanızı sağlar, sınırsız FTP hesabı içerir ve tek bir tıklamayla yüklenebilen WordPress ve Joomla gibi 400’den fazla uygulama sunar. Özellikle işletme hesapları, Premium Wildcard SSL ve otomatik web sitesi yedeklemesi dahil olmak üzere yüksek bir güvenlik standardı sunar. Sağlam güvenliğin, ağ izleme, DDoS önleme ve otomatik yamalar ve güncellemeler gibi temel hesapları da kapsadığını görmek bizi mutlu etti. Son olarak, günlük deneyiminizi etkilemeyen ancak yine de hoş bir sürpriz olan hoş bir dokunuş, HostPapa’nın yenilenebilir enerjiye olan bağlılığıdır.

Müşteri desteği

HostPapa’nın müşteri destek ekibindeki deneyimimiz genel olarak olumluydu. Şirkete canlı sohbet, telefon veya bilet yoluyla ulaşabilir veya yanıtlarınızı bulmak için şirketin mevcut bilgi tabanını kullanabilirsiniz. Genel olarak, ekibinin kendilerine getirdiğimiz sorunları çözmek için sabırlı, arkadaş canlısı ve istekli olduğunu gördük. Dahası, desteklerinin çok dilli olduğunu görmek canlandırıcıydı, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca dillerinde hizmet verdi.

HostPapa’nın sağladığı eğitim kaynaklarından da oldukça etkilendik. Blogları, her birkaç günde bir değerli teknik ve pazarlama ipuçlarıyla güncellenirken, video eğitimleri ve devasa dokümantasyon kütüphaneleri çoğu sorunu kendi başınıza çözmenize yardımcı olur. Şirketin hizmetlerini geliştirebileceği alan, ortalamadan biraz daha uzun olan çözüm süresidir. Bununla birlikte, genel olarak, HostPapa’nın ekibinin sorularımızın çoğunu etkili bir şekilde cevaplayabildiğini bulduk.

Sonuç

Genel olarak, HostPapa incelememiz, şirketin küçük ve orta ölçekli işletmeler için para için mükemmel değer sağladığını buldu. HostPapa’nın sürükle ve sürükle web oluşturucusu ve 1 tıklama OS Ticaret Sepeti ve ZenCart Alışveriş Sepeti entegrasyonları gibi özellikler, hızlı bir şekilde bir e-ticaret sitesi veya iş portalı oluşturmanızı sağlar.

Aynı zamanda, ileri düzey kullanıcıların elde edebileceği kişiselleştirme seviyesinden çok memnundu. PHP’nin farklı sürümleri, yüzlerce tamamlayıcı komut dosyası ve gelişmiş analitik entegrasyonu, web sitenizi kişiselleştirmenize ve ihtiyacınız olan araçları kurmanıza yardımcı olur. Çok çeşitli özellikler ve KOBİ dostu barındırma planları sayesinde, HostPapa web barındırma söz konusu olduğunda en iyi rakip olarak öne çıkıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map