WP Motor İncelemeleri ve Uzman Görüşü

WP Motor Uzman Yorumu

Hosting için saçma bir yaklaşım sunan birçok rakibin aksine, WP Engine, WordPress barındırma için lazer odaklı yaklaşımı sayesinde en popüler seçeneklerden biri haline geldi. Şirket, 500.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yaptığını ve dünya çapında 90.000’den fazla müşteriye sahip olduğunu iddia ediyor.


WP Engine incelememiz şirketin hizmetlerini test etti ve genel olarak, iyileştirilmesi gereken bazı alanlarda bile, şirketin etkileyici çalışma sürelerinin ve güçlü güvenlik özelliklerinin, özel bir WordPress barındırma hizmeti almak istiyorsanız bunu mükemmel bir çözüm haline getirdiğini buldu. Sizi destekleyecek güvenilir müşteri hizmetleri ve web sitenizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak kullanışlı özellikler ile WP Engine, barındırma oyununda büyük bir yarışmacıdır.

Lehte ve aleyhte olanlar

Artıları:

 • WordPress Hosting’in en güvenilir çalışma sürelerinden bazıları ne olursa olsun web sitenizi çalışır durumda tutun.
 • Her zaman yardıma hazır müşteri hizmetleri ile sorularınıza ihtiyaç duyduğunuzda cevap verin.
 • Yeni özellikleri test etmek için özel bir hazırlama alanı ile lansmandan önce web sitenizin mükemmel olduğundan emin olun.
 • Kötü amaçlı yazılım taramaları ve günlük yedeklemeler içeren mükemmel güvenlik özellikleriyle sizi ve müşterilerinizin verilerini güvende tutun.
 • Google’da daha iyi yükleme süreleri ve daha yüksek sıralamalar elde etmek için sunucularınızı ve varlıklarınızı optimize edin.
 • Otomatik güncellemeler ve yamalarla WordPress ve eklentilerinizi güncel tutun.

Eksileri:

 • Telefon desteği tüm planlarda mevcut değildir, bu da şirkete zaman zaman ulaşmayı biraz daha zorlaştırır.
 • WP Engine, Windows tabanlı sunucu sunmaz, bu da belirli kullanıcılar için daha az uygulanabilir olmasını sağlar.
 • Temel planlar, keskin bir büyüme yaşarsanız faturalarınıza orantısız olarak eklenebilecek ziyaretçi sayısı ile sınırlıdır..

Fiyatlandırma ve Ödeme Yöntemleri

WP Engine’in farklı fiyatlandırma seçeneklerinin dördü yalnızca WordPress barındırma planlarıdır. Şirketin temel planı Startup, ayda 35 $ ‘dan başlıyor, ayda 25.000 ziyareti, 10GB yerel depolama alanını, 50GB bant genişliğini ve bir web sitesini destekliyor. Plan, bireysel web siteleri veya bloglar ve kişisel projeler için idealdir.

Web siteniz veya işletmeniz genişliyorsa, ayda 115 ABD dolarından başlayan beş web sitesine kadar Büyüme planını seçebilirsiniz. Bu paket, ziyaretçilerinizi 100.000’e çıkarır ve size aylık 200 GB bant genişliği ile 20 GB yerel depolama sağlar.

Birden çok web sitesini veya sektörleri yöneten işletmeler için WP Engine, ayda 290 $ ‘dan başlayan 15 web sitesi sağlayan Ölçek planlarını sunar. Bu planla, aylık 400 GB bant genişliğine eşlik etmek için ayda 400.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilir ve 30 GB depolama alanına erişebilirsiniz..

WP Engine, kritik görevli web sitelerine sahip ve özel ortamlar gerektiren işletme düzeyindeki şirketler için daha özelleştirilmiş bir plan sunar. Plan, ziyaretçilerin sınırlarını etkin bir şekilde kaldırır (WP Engine’in web sitesi sınırı “milyonlarca” olarak tanımlar) ve 25 web sitesine kadar 400 GB’ın üzerinde aylık bant genişliği ile 1 TB’a kadar depolama alanı sunar.

Kullanım kolaylığı

WP Engine uzman incelememize başladığımızda göze çarpan ilk şeylerden biri şirketin tam olarak yönetilen modelidir. WP Engine, hız karışımı ve kullanımı kolay özellikleri sayesinde en popüler WordPress barındırma hizmeti haline geldi.

Şirketin, bir sunucuyu yönetmenin daha sıkıcı ve karmaşık yönlerinin çoğunu (güncellemeler ve yamalar, yedeklemeler ve güvenlik) otomatikleştirdiğini görmekten mutlu olduk. Daha da iyisi, WordPress önceden yüklenmiş olarak gelir, böylece CMS’nizi kurmanıza bile gerek yoktur.

Gelişmiş kullanıcılar WP Engine’den de yararlanabilirler, ancak daha geniş barındırma hizmetlerinden daha az esnekliğe sahiptirler. Site, geliştirme, evreleme ve ürün ortamları ve PHP sürümünüzü seçmenin yanı sıra veritabanı erişimi sunar.

Yükleme Süreleri ve Güvenilirlik

Güvenilirlik ve hız, WP Engine hizmetlerinin ayırt edici özelliklerinden ikisi haline geldi ve testlerimiz, şirketin gerçekten her iki konuda da hizmet verdiğini ortaya koydu. WP Engine’in planlarının çoğu, genellikle yükleme sürelerini etkileyen paylaşılan barındırma amaçlı olsa da, şirketin WordPress odağı ve mimarisi, birden çok sitenin tek bir sunucu üzerindeki etkilerini azaltır.

Şirketin SLA’sı web sitesinde% 99,95 çalışma süresi vaat ediyor ve testlerimiz, testlerimiz sırasında önemli bir kesinti süresi bulamadığımız için WP Engine’in biraz umut vaat etmeyebileceğini gösterdi. Yükleme süreleri açısından, WP Engine’in tescilli önbellek uygulaması, sayfalarınızın her zaman hızlı bir şekilde yanıyor olduğu anlamına gelir. Dahası, dahil olan Global CDN, Google’da ve diğer arama motorlarında sürekli olarak üst sıralarda yer almanızı sağlamak için yükleme hızlarını da artırır.

Özellikleri

WP Engine’in WordPress web sitenizi oluşturmak için en zengin özellikli ortamlardan birini sunduğunu keşfetmekten memnuniyet duyduk ve şaşırdık. Başlamak için, e-ticaret, güvenlik, tasarım ve daha fazlasını içeren 40.000’den fazla WordPress eklentisi arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, WP Engine tarafından sağlanan web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmaya başlamak için 40’tan fazla küratörlü şablon arasından seçim yapabilirsiniz..

Barındırma hizmetinizi kurarken bir başka yararlı özellik de, mevcut web sitelerinin taşınmasını kolaylaştıran şirketin devredilebilir siteleridir. Güvenliğinizi artırmak için şirket, otomatik SSL güvenliği ve otomatik yama ve güncellemelerin yanı sıra size kötü amaçlı yazılım koruması sağlar.

Takdir ettiğimiz bir özellik, ziyaretçilere menşe noktalarına bağlı olarak yere özgü içerik sağlamanızı sağlayan GeoTarget’ın dahil edilmesidir. Bu, deneyimlerinizi uyarlamayı ve dönüşümlerinizi artırmayı kolaylaştırır. Buna ek olarak, şirketin sitenizi performans, en iyi uygulamalar ve daha fazlası açısından inceleyerek, en iyi formda olduğundan emin olmak için bir Lansman Hazırlık Değerlendirmesi sağladığını gördük. Son olarak, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız WP Engine’in web siteleriniz için ek bir koruma katmanı olarak otomatik yedeklemeler sunduğu için heyecanlandık.

Müşteri desteği

Genel olarak, iyileştirilmesi için birkaç küçük alan bulsak da, WP Engine müşteri hizmetlerinin kalitesinden etkilendik. Şirketin destek personelinin tüm soru ve sorunlarımızı hızlı ve etkili bir şekilde yanıtlayabildiğini ve 7/24/365 hazır olduklarını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, temel planların yalnızca sohbet desteğine erişimi vardır, bu da daha yavaş çözüm sürelerine neden olabilir.

Yine de, diğer planların hepsinde telefon desteği bulunur ve tüm kullanıcıların WP Engine’in destek belgelerine erişimi vardır. Bu, web siteleri kurmaya, hızları optimize etmeye, sorun gidermeye ve daha gelişmiş özelleştirme tekniklerine yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli kılavuzları içerir..

WP Engine Kullanıcı Yorumları

İncelemelerimizi, size bir şirketin performansı hakkında mümkün olan en geniş resmi sunmaya odaklıyoruz. Ancak, başkalarının deneyimleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki WP Engine kullanıcı incelemelerimizi inceleyin:

Sonuç

WP Engine’in sunduğu hizmetin seviyesi ve kalitesinden çok memnunuz. Yalnızca WordPress barındırmalarına odaklansalar da, bunun şirkete sağlayabilecekleri özellikler ve destek açısından bir avantaj sağladığını görüyoruz. Daha iyi yükleme süreleri için 40.000’den fazla entegrasyon, GeoTargeting ve optimizasyon içeren özelliklerden etkilendik.

Buna ek olarak, ileri düzey kullanıcılar için biraz sınırlı olmalarına rağmen, şirketin barındırma planları, herkese hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturma ve kullanmaya başlama, benzersiz şablonlar, mobil uyumlu tasarımlar ve olağanüstü bir müşteri hizmetleri ekibinin desteğini verme yeteneği verir. Hızlı ve güvenilir WordPress barındırma ihtiyacınız varsa, WP Engine aboneliğiniz için güçlü bir yarışmacıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map