Bir web projesine sahip olan herkes başarılı olmasını ister. Kesinlikle mantıklı – web sitenizi ne kadar çok ziyaretçi alırsanız o kadar çok müşteri kazanırsınız. Web’de popüler olmanın en iyi yollarından biri, Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almaktır. Birçok web teknolojisi bu sıralamalarda birlikte çalıştığında, Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinir. Projenizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğine daha yakından bakalım.


SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu veya sadece SEO, arama motoru algoritmalarını dikkate alan hizmetlerin bir kombinasyonudur. Belirli işlemlerden sonra, Google gibi arama motorları belirli bir web sitesini daha popüler ve güvenilir olarak görür. Bu nedenle, sıralaması büyür ve kişilere, müşterilere, satın alma işlemlerine, sadakate veya ihtiyacınız olan her şeye dönüştürülebilecek daha fazla ziyaretçi alırsınız.

Genellikle SEO uzmanları aynı anda çeşitli yönlerde çalışır. Normalde, metinlere özel anahtar kelimeler ekleyecek, kullanıcıları web sitenize yönlendiren bağlantılar satın alacak, metin benzersizliği ile çalışacak ve ticaretin diğer hileleri arasında bir dizi rütbe geliştireceklerdir. Arama isteğinizin nişinin ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak, Google’da en çok ziyaret edilen siteleri yansıtan ilk on sıralamaya çıkmak bir hafta ile bir yıl arasında sürebilir.

Uzman hizmetlerle birlikte, bazı SEO çalışmalarını kendiniz yapabilirsiniz. Sınırlı bütçeli küçük bir başlangıç ​​projeniz varsa özellikle harika. Bir alan adını kaydettikten hemen sonra SEO başlattıklarından, birçok girişimin popüler hale geldiğini unutmayın. İlk SEO adımlarını kendiniz atabilirsiniz, ancak daha sonra bir SEO yöneticisine ihtiyacınız olacak, sinüs sıralamasında üst sıralarda yer almak zor olabilir.

SEO Dostu Web Hosts – Neler Gibi?

SEO’nun nasıl çalıştığını anlamak istiyorsanız, önce web barındırma erken aşamalarına bakmanız gerekir. İyi web hosting alırsanız, web sitenizin doğumundan SEO görevlerini yönetmek çok daha kolay olacaktır. Aynı şekilde, becerileriniz üzerinde yavaş yavaş çalışırsanız, hepsinin nasıl çalıştığına dair anlayışınızı geliştireceksiniz..

SEO dostu bir barındırma planı seçerken hangi özellikler özel dikkat gerektirir? İyi bir başlangıç ​​için ihtiyacınız olan en kolay dört özellik aşağıdadır;.

Ücretsiz SEO bonusu

Bazı web barındırma şirketleri Ücretsiz SEO Bonusu sunuyor. Farklıdır, ancak genellikle bu durumda 1-3 ay ücretsiz SEO hizmetleri alırsınız. Daha sonra, yenilenen hizmetler için ödeme yapabilirsiniz. Bu seçeneğin bir dizi avantajı vardır. İlk olarak, en başından itibaren ücretsiz SEO elde edersiniz. Başka bir bonus daha sonra bu SEO ekibi ile çalışmaya karar verirseniz, onlar zaten projenizi iyi bileceklerdir. Ayrıca hiçbir şey kaybetmezsiniz – ücretli hizmetler çok maliyetli olsa bile, birkaç ücretsiz aydan sonra reddedebilirsiniz. Yine de, bu SEO bonusu o kadar popüler değil – web barındırıcılarının sadece küçük bir kısmı böyle bir hizmet sunuyor.

Önceki seçeneğin aksine, Google Ads bonusu oldukça popüler. Birçok şirket, müşterilerin promosyon kampanyasını hemen başlatmaları için her hosting planını 50 ABD Doları ile ödüllendiriyor. Ayrıca, Google Ads etkili bir SEO aracıdır. Unutmayın – web sitenizi ne kadar çok kişi ziyaret ederse, arama motorlarında o kadar yüksek olur.

WordPress Dostu

Karmaşık bir web sitesi oluşturmayı planlamıyorsanız, bir CMS (İçerik Yönetim Sistemi) ile yapın – bu size çok yardımcı olacaktır. SEO için yeterli miktarda içeriğe ihtiyacınız olacak. CMS, bu içeriği kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olur.

WordPress’e özellikle dikkat edin. Bu içerik yönetim sisteminin birçok avantajı vardır. WP’ye yükleyebileceğiniz eklentiler de SEO için çok iyi. Gerçekten de, bazı eklentiler meta açıklamaları ve sayfa adı gibi birçok süreci otomatikleştirecek ve SEO’yu pasta kadar kolaylaştıracak.

SEO Desteği

Bir webhost’un SEO desteği sunduğu nadir bir durumdur. Yine de, web barındırıcınızın müşteri desteğinin iyi SEO becerilerine sahip olması ve SEO’nuzu birkaç ay boyunca koordine etmesi mümkündür – sadece buna güvenmeyin.

Diğer SEO İpuçları

Size organik SEO ve SMM hakkında bilgi vermek istiyoruz. Organik SEO’nun ana prensibi, metinlerinize bağlantılar eklemektir, böylece okuyucularınız orada bir dizi sadakat puanı ekleyecekleri bilerek oraya konulduğunu düşünmezler. Son olarak, SMM veya Sosyal Medya Yönetimi, özellikle SEO ile birleştirildiğinde web sitenizin çok hızlı büyümesine yardımcı olacak bir dizi araç ve hizmettir.

Unutmayın, web’de ana SEO ilkelerini sizinle paylaşacak birçok makaleyi kontrol edebilirsiniz. Ancak, web hosting seçim işlemi sırasında arama motoru optimizasyonu düşünmeye başlarsanız, size daha tanıdık olacaktır. Daha iyi anlamak her zaman daha iyi sonuç verir. İyi şanslar!

Uzmanlarımız en iyi hosting sağlayıcılarını karşılaştırdı – Buradan kontrol edin >>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me